Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By T-Domek -  01 lis 2014, 16:54
 -------
#148941
Hey,


Chcę sam wymienić olej w VW Golf V, rok prod. 2004, Diesel.

Jakie śruby mocują dolną osłonę silnika, która zabezpiecza misę olejową (mam wyłącznie klucze płaskie i oczkowe i śrubokręty, nie mam natomiast kluczy do wyrafinowanych gniazd śrub/wkrętów)?
Czy jest jeszcze jakieś inne mocowanie dolnej osłony?
Jakich narzędzi będę potrzebował do wymiany oleju w silniku?

Wolę napisać posta, niż samodzielnie kłaść się pod auto, wiec proszę o zrozumienie :D
By Kamel -  01 lis 2014, 20:41
 mazowieckie
#148978
T-Domek pisze:Dla zastanawiających się co o jest TORX daję link.
T-Domek myślę, że większość to akurat wie, bo bez zestawów torxów to nie masz co podchodzić do czegokolwiek :-)
Chcesz zdjąć zderzaki - torxy..
Chcesz zdjąć plastiki wnętrza - torxy..
Tak więc jeśli planujesz cokolwiek modzić w aucie to zaopatrz się w jakiś zestawik, bo w przyszłości na pewno Ci się przydadzą 8)
By Kamel -  01 lis 2014, 21:46
 mazowieckie
#148988
T-Domek korek oleju odkręcisz oczkową 19.
Jest jeszcze filtr oleju, do którego będziesz potrzebował 32, przy czym płaskim czy oczkowym to ciężko będzie Ci tam dojść. Ja używam do tego nasadki z przedłużką.
A jeśli jeszcze chodzi o osłonę silnika to wydaje mi się, że tam są 2 rozmiary torxów, tj. T20 (po bokach i z przody) i T25 (z tyłu w sankach), ale głowy sobie nie dam ściąć, bo nie pamiętam jak to tam wygląda.
Awatar użytkownika
By kukulek88 -  23 cze 2017, 13:00
 dolnośląskie
#253676
Te trzy mocujące śruby po środku jaką mają średnice ? 8 mm. Odpadły mi 3 (dziwne) i muszę dokupić. Kupiłem raz okazało się że wkręty a tam ma być z normalnym uzwojeniem.