Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By patryk63 -  06 mar 2014, 17:41
 -------
#122713
Witam wszystkich. Mam taki problem jedynka nie zawsze ale dosyć często wchodzi ciezko tak samo jak wsteczny bieg. I w odwrotną strone tak samo jadę na jedynce i dojezdzam do skrzyzowania trzymam sprzegło hamulec puszczam a auto ciagnie czuje jak powoli jedzie i pozniej mam problem z wyrzuceniem biegu musze na siłę pociagnac za gałkę tak samo ze wstecznym. Co może być tego przyczyną????
Awatar użytkownika
By Zalman -  06 mar 2014, 18:12
 małopolskie
#122719
no ale silnik ma osobne poduszki..
jak poduszki przy skrzyni biegów są wybite to będzie właśnie problem przy wbiciu biegów.
Dwumasa wydaję mi się że odpada bo jest auto w rodzinie co dwumasa od nowości nie była wymieniana.. Auto już prawie 300kk ma przejechane, strasznie się tłucze ale biegi wchodzą bardzo dobrze i nie ma problemu z nimi
By patryk63 -  06 mar 2014, 18:34
 -------
#122720
Bo na reszty biegów tego nie ma tylko jedynka i wsteczny a reszta wchodzi tak jak powinna. I bardzo mnie niepokoi to że na jedynce jak stoje na swiatłach albo gdzies na skrzyzowaniu to czuć jak auto ciagnie i powoli jedzie do przodu a ja sprzegło mam wciśnięte.
Awatar użytkownika
By Bartuś -  10 mar 2014, 19:35
 małopolskie
#123175
Podłącze się do tematu, u mnie sprawa wygląda w ten sposób że gdy wrzucam jedynkę to czuć lekkie szarpnięcie - tak jakby sprzęgło nie wysprzęglało... z biegiem wstecznym jest tak samo, choć nie zawsze. Oraz gdy podjeżdżam tyłem pod górkę i trzymam na pół sprzęgle i dodaje gazu to niema reakcji ... Czy sprzęgło było by do roboty?
By MarcinK -  06 kwie 2014, 21:05
 -------
#127049
Witam,nie chce zakładać nowego tematu wiec tutaj zapytam,mam taki problem który troche mnie irytuje,rok temu został wymieniony komplet sprzegło,dwumas,wysprzeglik,i od jakiego czasu raz na jakis czas głownie przy pierwszym,drugim biegu puszczając sprzegło tak jak zawsze znacząco szarpnie autem,to jeden objaw,a drugi to np gdy dodaje delikatnie gazu na jakimkolwiek biegu po czym szybko zdejmuje noge z gazu czuć jak by dwumas sie cofał,takie bardzo delikatne bujniecie autem,jakby podmuch wiatru,problemu z wrzucaniem biegów nie ma,z okolic skrzyni nie dochodzą żadne stuki.Tym bardziej irytujące że zestaw ma dopiero 15 tys przekulane..
By MarcinK -  16 kwie 2014, 10:06
 -------
#128189
Panowie nikt nic nie zasugeruje,troche przewertowałem temat i mysle że mogą to być albo poduszki pod silnikiem,albo czujnik położenia sprzegła,albo ten dwumas lub sprzegło,chociaż mam nadziej że to nie to bo w koncu zestaw ma 15 tys przekulane a te objawy mam już od kilku miesiecy,i ani sie nie nasilają ani nie słabną. Sprawdzałem poduchy domowym sposobech bez kanału..auto na biegu i po otwarciu maski ruszanie autem w tył i przód za pas przedni, i widać że silnik pracuje przód tył na około 2-4 cm,da sie zauwazyć,czy taki luz jest normalny?
Awatar użytkownika
By Zalman -  16 kwie 2014, 12:36
 małopolskie
#128222
hmmm nie za bardzo... też jestem po wymianie poduszek pod silnikiem... ma przelatane prawie 200 tys.. i tak porównywałem seata... i tak silnik ani drgnie u kumpla w ibizie.. poruszałem w moim.. no kur.. ale luz.. pojechałem do mechanika i mi wymienił.. okazało się że dwie poduszki były zerwane już, wybite
By MarcinK -  16 kwie 2014, 12:46
 -------
#128227
no własnie jak ruszam za pas przedni autem z wbitym biegiem to widać że silnik pracuje,troche sie przemieszcza i da sie to zauwazyć,jestem umowiony do mechanika na wtorek po swietach wiec ma mi ten temat rozgarnąć,jak przyjdzie to wymiany to dam znać czy pomogło,ale wczesniej musze jeszcze sprawdzić jak jest u kogoś innego z ciekawości,jeżeli ktos czytający ten temat bedzie z okolic poznania to chetnie podjade.

a teraz jeszcze patrzyłem na silnik podczas rozruchu to również widać że silnik Sobie troche skoczy,porównując filmiki na you tube widać że u mnie na starcie bardziej sie rusza ten silnik,może z filmiku cieżko ten ruch zobaczyć ale jednak u mnie da sie zauważyć ruch.
By owen -  25 lis 2014, 18:42
 mazowieckie
#151824
Moj silnik, benzyna, 1.4 MPI.
Czasem mam problem z wrzuceniem jedynki (dziwny opór) albo przy wrzucaniu wstecznego (opór albo nawet nie mogę go wrzucić). Inne biegi ok.

Pomaga praktycznie zawsze wrzucenie na luz, puszczenie sprzegla i ponownie wchodzi ładnie. W trakcie jazdy to raczej nie wystepuje, raczej na samym początku przy ruszaniu, często wrzucam bieg przed zapalaniem pojazdu lub pierwsze cofanie po rozruchu.

Co to może być, coś poważnego, czy wystraczy jakaś regulacja ?

W marcu planuję przegląd, nie przeszkadza mi to za bardzo, można z tym czekać, czy to raczej pilna usterka ?