Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By owen -  25 lis 2014, 20:11
 mazowieckie
#151848
http://golfv.pl/viewtopic.php?id=795" onclick="window.open(this.href);return false;

tu znalazłem, że to niby powszechne.

Oddam w marcu na wymiane oleju, to powiem w aso żeby też spojrzeli na ta regulacje.

A co do sprzęgła, to nie znam się :) Co to znaczy niewysprzęgla ?
Na moje odczucie działa ok, tylko jak ruszam na jedynce i nie chce dodawać gazu, to bardzo późno (prawie całe puszczone) auto powoli rusza (ale to pewnie kwestia słabego silnika). Dla porównania seicento jest znacznie żywsze, wcześniej rusza przy puszczaniu sprzegla i szybciej.
By jumper -  26 lis 2014, 20:47
 łódzkie
#151985
U mnie w 1.9 TDI BXE praktycznie to samo. Dopiero co wymieniany płyn w skrzyni (bo prawie wcale biegi wchodzić nie chciały na zimno), miesiąc temu sprzęgło, dwumas. Mimo to nadal jest tak jak opisujesz.
By seven77 -  21 lip 2016, 10:27
 podlaskie
#234693
witam, też mam ten problem 2.0tdi bkd , po przytrzymaniu sprzęgła lub (cofaniu na półsprzęgle) , mam problem z wyrzuceniem biegu, puszcze i wcisnę pedał i jest ok., w czasie jazdy nie ma problemu,biegi chodzą dobrze, wymieniona 2-masa kpl. z wysprzęglikiem ,odpowietrzony układ, teraz wymieniłem pompkę pod pedałem wszystko Sachs, nie pomaga. Czy jest możliwe że wadliwy wysprzęglik ? Może wymian płynu pomoże? nie sposób wymieniać wszystkiego. proszę o pomoc jeżeli ktoś naprawił usterkę. :wacko:
By seven77 -  21 lip 2016, 12:10
 podlaskie
#234699
tyle że wysprzęglik wymieniony w komplecie, możliwe że wadliwy? czy wymiana płynu może pomóc? może źle odpowietrzony?? wiem że 1 pompował a 2 mechanik dokręcał śrubę, tak jak hamulcowy układ,może to zły sposób?
#246863
Problem rozwiązany!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wall: . czy ktoś tu jeszcze boryka się z tym problemem?? Po pół roku szukania w necie i konsultacjach z dziesiątkami (pseudo)mechaników którzy chcieli wymieniać/naprawiać skrzynię, znalazł się 1 fachowiec który po jeździe próbnej stwierdził usterkę na 95% , diagnoza okazała się trafna i auto lata jak rakieta.
By szukaj -  31 sty 2017, 9:43
 mazowieckie
#246866
seven77 pisze:Problem rozwiązany!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wall: . czy ktoś tu jeszcze boryka się z tym problemem?? Po pół roku szukania w necie i konsultacjach z dziesiątkami (pseudo)mechaników którzy chcieli wymieniać/naprawiać skrzynię, znalazł się 1 fachowiec który po jeździe próbnej stwierdził usterkę na 95% , diagnoza okazała się trafna i auto lata jak rakieta.
I co pomoglo ?
By seven77 -  27 mar 2017, 9:48
 podlaskie
#249501
Witam , trzeba wyciągać sprzęgło ponownie, zalać wysprzęglik płynem i zalany do pełna wkładać, tak u mnie zrobił mechanik, dodam że miałem wymienione wszystko , 2-mas, sprzęgło , pompka, płyn i była dupa.Wielu mechaników radziło,odpowietrzało na wiele sposobów i nic.Ten pajac co wymieniał sprzęgło twierdził ze to nie wina montażu , a jednak. U mnie to w 100% pomogło , a było tak że żona miała dość tego auta bo wiecznie w mieście miała problemy z biegami. teraz jest ok.Pozdrawiam :threaten:
Awatar użytkownika
By Trillest -  26 wrz 2017, 12:15
 dolnośląskie
#257259
seven77 pisze:
27 mar 2017, 9:48
Witam , trzeba wyciągać sprzęgło ponownie, zalać wysprzęglik płynem i zalany do pełna wkładać, tak u mnie zrobił mechanik, dodam że miałem wymienione wszystko , 2-mas, sprzęgło , pompka, płyn i była dupa.Wielu mechaników radziło,odpowietrzało na wiele sposobów i nic.Ten pajac co wymieniał sprzęgło twierdził ze to nie wina montażu , a jednak. U mnie to w 100% pomogło , a było tak że żona miała dość tego auta bo wiecznie w mieście miała problemy z biegami. teraz jest ok.Pozdrawiam :threaten:
Pedał sprzęgła miałeś twardy czy miękki ?