Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By Regirr -  20 lip 2017, 13:08
 śląskie
#254815
A-R-T-U-R pisze:Ja jestem powazny a ty?
Raczej nie bo jaka odpowiedz chcesz uslyszec? Zloty specyfik na skrzaczona powierzchnie szkla? Probuj dalej nakladac wszystko co mozliwe zamiast zalatwic wymiane szyby i zapomniec o problemie
Powiem CI że od kupna 2 lata temu nic nie nakładam na szybę i dalej to samo. A do tego poważnie podchodzę,ale szyby nie mam zamiaru wymieniać od tak. Co innego jak pęknie czy kamień przywali to zrobię z AC oryginała dam.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  20 lip 2017, 13:18
 pomorskie
#254816
ja zamiast bawić się w polerowanie wolałbym wymienić na nową sztukę, to nie jest jakiś kosmiczny koszt a poprawa widoczności jest ogromna co zresztą ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy, można i z AC w każdej chwili, wystarczy młotkiem pyknąć :pepsi: nie trzeba czekać na jakąś tam szkodę aczkolwiek lepiej się upewnić co do OWU pod kątem udziału własnego żeby się nie ubudzić z ręką w nocniku :P
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  20 lip 2017, 13:39
 dolnośląskie
#254819
jak dla mnie to możesz i kolejne 2 lata z takim problem funkcjonować :cool: pytanie tylko po co. albo będziesz pisał eseje co zrobić i tracić czas, nerwy i pieniądze na kolejne specyfiki i wycieraczki albo po prostu tak jak kolega radzi wziąć sprawy w swoje ręce i pozbyć się problemu za free o ile masz opcję ubezpieczenia lub zapłacić za wymianę jeśli takiej opcji nie masz
By czorny27 -  22 lip 2017, 8:17
 łódzkie
#254895
Pomocy Panowie w tej chwili rozebralem podszybie dostałem się do mechanizmu wycieraczek.
Nie mam pojęcia jak go wyjąć z podszybia ani tak ani tak.
Naprowadzcie mnie na jakiś patent sposób pliss
By czorny27 -  22 lip 2017, 18:48
 łódzkie
#254929
już sobie poradziłem. Odkrecilem blachę ta co przykreca się jedną stronę mechanizmu.
Wyszedł lewa stroną.
Ale przy próbie wyciągnięcia jednej oski była tak zapieczona udało się wysunąć ja 2-3cm i pękło mocowanie to co jest przymocowane do mechanizmu tego długiego ramienia.
Oska z trzpieniem do mocowania wycieraczek zostala mi w reku niestety.


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
By mati91lv -  05 wrz 2017, 14:03
 śląskie
#256585
przeleciałem temat chyba cały i mojego przypadku nie odnalazłem, otóż wycieraczki ruszają żwawo i stają w ok 1/4 ruchu...ponowne naciśnięcie manetki w dół powoduje powrót i tak w kółko. Pozycja w której pióra stają nie jest jakaś stała i też wydaje sie, że nie powoduje tego opór mechaniczny, a raczej coś odłącza zasilanie. Raz mi się tak zdarzyło i koniec końców po kilkunastu kilometrach w pozycji bocznej prawej zgiętej :tooth: jechały coraz wyżej i wyżej aż zaczęły działać normalnie. Co by to było?
By tad -  06 wrz 2017, 8:04
 dolnośląskie
#256632
Witam,
Golf plus. Podczas pracy wycieraczek ta od strony kierowcy w jedną stronę generuje (narazie jeszcze) niegłośne ale nieprzyjemne chrobotanie. Moje pytanie - czy moze to powodować sprężyna w ramieniu czy jest to wina mechanizmu ?

Czy nie ma przeciwwskazań żeby ściągnąć pióro i włączyć wycieraczki, celem sprawdzenia czy dalej chrobota ?
Awatar użytkownika
By Cimek -  06 wrz 2017, 9:22
 opolskie
#256636
Sprężyna jeżeli jest skorodowana to będzie trzeszczeć. Gumy w jakim stanie? Możliwe też, że mechanizm "się kończy".
Pióro czy ramię? Do pióra nie, tylko żeby szyby nie uszkodzić. Ramię musi być w takiej samej pozycji, bo później mogą się nachodzić.
By tad -  06 wrz 2017, 9:34
 dolnośląskie
#256637
Gumy sa nowiutkie (przed wymiana bylo to samo).

Oczywiscie chodzilo mi o sciagniecie calego ramienia tak by zostaly tylko wystajace frezowane walki (jak one tam sie zwa). Przed sciagnieciem oczywiscie zaznaczylbym na tasmie przyklejonej do szyby polozenie wycieraczki..
By tad -  06 wrz 2017, 22:19
 dolnośląskie
#256684
wszystko jasne. Chciałbym jeszcze dla 100% pewnosci zapytać czy dobrze rozumiem wszelkie instrukcje i opisy - aby wymienić mechanizm wycieraczki należy ustawić je w pozycji najbardziej skrajnej - czy to oznacza ustawienie "serwisowe" czyli zaplon on/off a nastepnie wlaczenie na chwile wycieraczek - w golfie plus ustawiaja sie wowczas obie "pionowo" najblizej boków szyby czy tez chodzi o to zeby byly w pozycji "spoczynkowej" jak wtedy gdy nie są włączone ?
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 17