Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By Regirr -  24 cze 2015, 16:15
 śląskie
#183241
Zapomniałem napisać że jednak wycieraczki były ok. i jak odbiorę tylko auto
od gazownika to mnie czeka niestety rozbiórka i czyszczenie mechanizmu.
Także przez same pióra nie będzie przeskakiwać,nie mają nić wspólnego. :(
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  24 cze 2015, 22:20
 śląskie
#183292
Ja zauważyłem w ostatni deszcz coś takiego. że wycieraczki chodzą w całym zakresie płynnie ale przy samym dole jak schodzą pod maskę to tak szumi....
Następny mechanizm do naprawy,...
Rozbiorę w niedzielę i zobaczę.... czy znów zapieka się trzpień z którejś z ramion czy coś na ślimaku...
Awatar użytkownika
By Regirr -  08 lip 2015, 6:14
 śląskie
#184779
No i :ireful:
Po rozebraniu i wyczyszczeniu : https://youtu.be/xMWiY9jRGSI
Jakieś pomysły.?
Zostaje tylko czujnik deszczu,silnik wycieraczek i może powierzchnia wycieraczka-szyba(za bardzo klei wycieraczkę do szyby).
Czujnik przeczytałem że można wyłączyć(podobno bezpiecznik nr.17).
A silnik jak sprawdzić ?

Mam pewien pomysł,ale nie wiem czy ktoś to robił już. :cool:
Jak można osłabić sprężyny w ramionach wycieraczek(wpadła mi myśl że to może być za mocny docisk wycieraczek i pióro nie ma jak przeskoczyć w drugi kąt jak wycieraczka wraca,bo dzieje się to tylko na powrocie.)
Taki mały rysunek poglądowy bo na zdjęciu nie umiałem tego tak pokazać. Na rysunku właśnie jest sytuacja jak ona już jest w pozycji pionowej i ma robić ruch powrotny w dół,miało być jeszcze bardziej spłaszczone,w środku wycieraczek ten kont załamania
pióra jest już 90.

http://www.fmix.pl/zdjecie/4667518/wycieraczka
By wojtak1995 -  15 paź 2015, 17:03
 dolnośląskie
#196642
Panowie mam pytanie co do wycieraczek, czy Wam też wycieraczki w trybie auto "działają" słabo ? Tzn. pada delikatny deszcz wycieraczki hulają szybko prawie cały czas, ale gdy przyjdzie trochę grubszy deszcz to już sie zastanawiają czy zadziałac czy nie i wychodzi na to, że i tak sam musze je włączyć. Pomijając funkcje auto, na drugim przełożeniu teoretycznie ma działać ten cyngiel na górze manetki, intesywność wycieraczek, u mnie przestawianie tego kompletnie nic nie daje, żadnej roznicy między poszczegolnymi trybami... Czy to coś z manetką ? Czy golf tak po prostu ma ?
Awatar użytkownika
By pitt52 -  15 paź 2015, 17:27
 śląskie
#196645
wojtak1995 pisze:Panowie mam pytanie co do wycieraczek, czy Wam też wycieraczki w trybie auto "działają" słabo ? Tzn. pada delikatny deszcz wycieraczki hulają szybko prawie cały czas, ale gdy przyjdzie trochę grubszy deszcz to już sie zastanawiają czy zadziałac czy nie i wychodzi na to, że i tak sam musze je włączyć. Pomijając funkcje auto, na drugim przełożeniu teoretycznie ma działać ten cyngiel na górze manetki, intesywność wycieraczek, u mnie przestawianie tego kompletnie nic nie daje, żadnej roznicy między poszczegolnymi trybami... Czy to coś z manetką ? Czy golf tak po prostu ma ?
Moja manetka zacinała się i ciągle wywalała błąd. Wymieniłem na nową ori i po kłopocie. Podłącz kompa i zobacz co tam w niej piszczy. :roll:
By hubson77 -  29 sty 2016, 14:26
 mazowieckie
#212773
Też mam pytanko o wycieraczki, zauważyłem, że podczas jednostajnej jazdy z wycieraczkami na 1 biegu gdy pada deszcz pracują normalnie, natomiast wraz ze zmniejszaniem się opadów wycieraczki samoczynnie zwalniają.

Dodam, że nie mam czujników deszczu.

Czy może być tak, że samoczynnie wyczuwają większy opór i zwalniają?

Ogólnie wszystko działa poprawnie, nie zacinają się wszystkie biegi działają poprawnie, jak się zatrzymuję to zmniejszają bieg po ruszeniu przeyspiesają itp. tylko to wyżej mnie zastanawia? też tak macie?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  29 sty 2016, 15:12
 śląskie
#212779
hubson77 pisze:Też mam pytanko o wycieraczki, zauważyłem, że podczas jednostajnej jazdy z wycieraczkami na 1 biegu gdy pada deszcz pracują normalnie, natomiast wraz ze zmniejszaniem się opadów wycieraczki samoczynnie zwalniają.

Dodam, że nie mam czujników deszczu.

Czy może być tak, że samoczynnie wyczuwają większy opór i zwalniają?

Ogólnie wszystko działa poprawnie, nie zacinają się wszystkie biegi działają poprawnie, jak się zatrzymuję to zmniejszają bieg po ruszeniu przeyspiesają itp. tylko to wyżej mnie zastanawia? też tak macie?
Jedynie reagują na prędkość pojazu.
By hubson77 -  29 sty 2016, 15:17
 mazowieckie
#212781
Mettenoos pisze:Nic nie wyczuwają, nie ma takiej opcji
hmm to nie wiem o co chodzi :)
za pierwszym razem myślałem, że mi się poprosu wydaje że zwolniły, ale już kilka razy zaobserwowałem taki przypadek, brałem też pod uwagę, że może jak jest mniej deszczu to silniczek ma ciężej, ale np jak włączę na pusto bez deszczu to szybko pracują. Jakoś będę musiał z tym żyć :)
Awatar użytkownika
By Zielony96 -  05 mar 2016, 23:02
 wielkopolskie
#218588
Witam mam problem z wycieraczkami :ireful: z dnia na dzień przestały działać, później wymieniłem manetkę od wycieraczek zero poprawy nadal nie działały, raz włączyły się same i nie mogłem ich wyłączyć dopiero po odpięciu akumlatora przestały. Dzisiaj wymieniłem silniczek wycieraczek ale problem nadal nie rozwiązany, bo nie działają. Tylna wycieraczka działa, spryskiwacz przedni też. Na kostce są 3 kable, 2 grube i 1 cienki. Na jednym grubym jest prąd drugi pewnie to masa, a cienki ? bo nie ma prądu na nim przy włączonych wycieraczkach.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  06 mar 2016, 11:52
 śląskie
#218685
Zielony96 pisze:Witam mam problem z wycieraczkami :ireful: z dnia na dzień przestały działać, później wymieniłem manetkę od wycieraczek zero poprawy nadal nie działały, raz włączyły się same i nie mogłem ich wyłączyć dopiero po odpięciu akumlatora przestały. Dzisiaj wymieniłem silniczek wycieraczek ale problem nadal nie rozwiązany, bo nie działają. Tylna wycieraczka działa, spryskiwacz przedni też. Na kostce są 3 kable, 2 grube i 1 cienki. Na jednym grubym jest prąd drugi pewnie to masa, a cienki ? bo nie ma prądu na nim przy włączonych wycieraczkach.
Cienki kabelek z wtyczki silnika wycieraczek idzie bezpośrednio do wtyczki bordneza F pin 3. :pepsi:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 17