Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By dziii -  07 gru 2011, 22:13
 wielkopolskie
#56276
Nie będę zakładał nowego tematu:

sprawa wygląda tak z dnia na dzień przestały mi działać wycieraczki

- sprawdziłem wszystkie bezpieczniki - wszystko ok.
- dziś sprawdziłem czy dochodzi prąd do wycieraczek - metoda zrobiłem to tak ze do wtyczki która dochodzi do silniczka w podszybiu dołożyłem żarówkę która się świeciła ( cały czas ) - więc chyba ok nie ???

silniczek rozebrałem podłączyłem do wtyczki w podszybiu i sprawdzałem żarówką na szczotkach czy będzie się świecić lecz nic z tego nie zapaliła się - wnioskuję, że prąd już tam nie dochodził czy tak jak by padła elektryka dobrze kombinuję??

sprawdzałem też tak ale przewodami bezpośrednio z aku i też zero reakcji !!!

czyli co muszę kupic nowy czy da się jeszcze coś zrobić??
ObrazekObrazekObrazekObrazek
By korzen88 -  08 gru 2011, 0:06
 -------
#56289
Dołącze się do tematu i spytam: niedawno wymieniałem wycieraczki mk5 gti i musiałem to zrobić sposobem bo w instrukcji było napisane że trzeba ustawić wycieraczke pod kątem ok 90 stopni do szyby no i wymienić jak w kazdym normalnym aucie, nie byłoby żadnego problemu gdybym mógł to zrobić. Niestety biorę wycieraczke do góry kilka centymetrów i już dalej nie chce iść bo maska blokuje. Musiałem wyginać pióro i kombinować. Coś robie źle czy jak?
By dziii -  08 gru 2011, 0:08
 wielkopolskie
#56290
korzen88 pisze:Dołącze się do tematu i spytam: niedawno wymieniałem wycieraczki mk5 gti i musiałem to zrobić sposobem bo w instrukcji było napisane że trzeba ustawić wycieraczke pod kątem ok 90 stopni do szyby no i wymienić jak w kazdym normalnym aucie, nie byłoby żadnego problemu gdybym mógł to zrobić. Niestety biorę wycieraczke do góry kilka centymetrów i już dalej nie chce iść bo maska blokuje. Musiałem wyginać pióro i kombinować. Coś robie źle czy jak?
Przekrecasz zaplon, z powrotem przekrecasz na 0 i wtedy dzwigienke od wycieraczek raz w dol.





1K1955119A mam teraz aktualnie jak kupie 1K1955119E będzie silniczek działał ?
By KriSSo -  08 gru 2011, 14:57
 zachodniopomorskie
#56319
korzen88 pisze:Musiałem wyginać pióro i kombinować. Coś robie źle czy jak?
Ło Kolego :). Trza było się do mnie odezwać. Nie ustawiłeś wycieraczek w tryb serwisowy, stąd problem.
By korzen88 -  08 gru 2011, 15:01
 -------
#56320
KriSSo pisze:
korzen88 pisze:Musiałem wyginać pióro i kombinować. Coś robie źle czy jak?
Ło Kolego :). Trza było się do mnie odezwać. Nie ustawiłeś wycieraczek w tryb serwisowy, stąd problem.
Już takie patenty robią mistrzowie że niedługo płynu do spryskiwaczy nie bedzie można wymienić bez serwisu VW :lol:
By dziii -  31 maja 2012, 20:02
 wielkopolskie
#74089
Witam nie chce zakładać nowego tematu, a więc piszę tu:

spr. wygląda tak, że przestały mi działać wycieraczki... tylnia chodzi normalnie słychać przekaźnik, ale przednie zero reakcjii....
wywaliłem silniczek - sprawdziłem zasilanie na przewodzie dochodzi prąd (na grubszych przewodach... )
dziś byłem na giełdzie i podpiąłem 2 inne silniczki i też nie chodziły
sprawdziłem bezpieczniki wszystko ok.

co może być przyczyną... chyba nie możliwe, że 3 silniczki są przepalone nie ??
jak sprawdzić manetkę....
jak sprawdzić silniczek...
jak sprawdzić czujnik maski czy jest dobry ( nie ma wyświetlania komunikatu otwartej maski, chyba że sam otworę )

proszę o pomoc
By dziii -  31 maja 2012, 20:47
 wielkopolskie
#74096
fredric pisze:zobacz czy działa ci spryskiwacz szyb, jak dla mnie to zamek maski nie działa.
wiesz co chyba działa ale jeszcze jutro sprawdzę....

a jak idzie to spr. ??
adamo pisze:
dziii pisze:w tym jest problem że nie mam jestem z wlkp ;/
A skąd dokładnie?
Ja jestem z wlkp i jak co mam kabelek :)

ok. rawicza/leszna/gostynia/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17