Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  14 lip 2016, 10:56
 dolnośląskie
#234029
Regirr pisze: Jestem ciekaw co wymyślisz i czy dasz rade,bo ja mam podobnie ale już nie wiem co jest,od prawo do lewo ok,a jak w drugą stronę to skokowo i to nie zawsze(nie wiem od czego to zależy).
Dokładnie tak u mnie to wygląda
ostatnio troche popadało i dzis wycieraczki zasuwaja jak głupie :eek: , ale jak było ciepło i słonecznie i na szybe poszedl spryskiwacz to wszystko ladnie wytarly ale ostanie ich ruchy wlasnie od lewej do prawej (opadające) byly tragiczne az do czesciowego zatrzymania sie mniej wiecej 20 cm od podszybia...
Awatar użytkownika
By Manios -  14 lip 2016, 11:40
 pomorskie
#234033
Artur, wg mnie u Ciebie mechanizm zaciera się, dostanie trochę wody to jako tako działa.
Ten silnik jest naprawdę mocny i blokuje się w momencie przegrzania (jeśli dobrze pamiętam jest tam chyba awaryjny termo wyłącznik, gdzieś w Elsie o tym czytałem).
Druga sprawa to gdybyś demontował mechanizm to sprawdź w jakim stanie jest ten element:
Obrazek
To są takie jakby kapturki nakładane od góry na trzpień i mają za zadanie odprowadzać spływającą wodę poza tuleje. Jeśli jest pęknięta to woda z czasem znajdzie sobie drogę żeby zatrzeć mechanizm :blush:
W serwisie można kupić taki zestaw w którym są gumki, śruby i właśnie te kapturki, nr 1T0998754, koszt tylko 113zł :laugh:
Tak to wygląda:
Obrazek

Apropo, I czemu ja nie umiem tutaj cytować :hmmm: ?
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  14 lip 2016, 12:57
 dolnośląskie
#234035
Manios pisze: W serwisie można kupić taki zestaw w którym są gumki, śruby i właśnie te kapturki, nr 1T0998754, koszt tylko 113zł :laugh:
Tak to wygląda:
Obrazek
za 113 zł to ja nowy mechanizm bede miał ktory posłuży zapewne kolejne 10 lat i padnie :laugh:
Manios pisze: Apropo, I czemu ja nie umiem tutaj cytować :hmmm: ?
a bo widzisz...
cytowac możesz każdy post poza ostatnim. musisz kliknąc taką chmurkę koło postu który chcesz zacytować. zauważ iz tej chmurki nie ma tylko przy ostatnim poscie. ale jest na to sposób. klikasz odpowiedz, przewijasz w dół i widzisz posty wczesniejsze (wszystkie one mają chmurki które naciskasz aby cytat pojawił się w Twojej odpowiedzi) :oczko:
Awatar użytkownika
By Regirr -  15 lip 2016, 12:42
 śląskie
#234167
to u mnie chodząc do końca,ale na powrocie skaczą sobie... :silence:
Jeszcze myślałem że to ma coś wspólnego z preparatem hydroforowym który jest na mojej szybie,że jak jest
już mało wody na szybie to wycieraczka na powrocie,a dokładnie guma wręcz "klei się" do szyby(nie ma poślizgu)
i dlatego zaczyna przeskakiwać. Miałem jeszcze zrobić eksperyment,dać pomiędzy wycieraczki a szybę karton jakiś grubszy(żeby go nie zerwały w razie czego) i zobaczyć na nim jak będą pracować :tooth:
Ale jakoś jeszcze chyba nie wku.... mnie te wycieraczki na tyle żebym się zmobilizował :tooth:
Awatar użytkownika
By Husarz -  20 wrz 2016, 16:32
 dolnośląskie
#239533
Hej,
nie bardzo wiedziałem, gdzie opisać swój problem - ten temat wydaje się najodpowiedniejszy...

Około 2 tyg temu, zalałem do płyn do spryskiwaczy BP (czego nigdy wcześniej nie robiłem, bo zazwyczaj są to tanie płyny z tesco/biedronki/lidla). Od tego czasu zaczęły się problemy...

1. Po kilku dniach i kilku spryskiwaniach w czasie jazdy, na szybie pojawiły się dziwne jakby "zaschnięte krople".
Najdziwniejsze jest to, że w dzień są one praktycznie nie widoczne. Szyba wydaje się być czysta. Dopiero w nocy pod światło od mijanych aut/latarni widać jak cała szyba jest pokryta plamami, które bardzo ograniczają widoczność.

Ciekawe jest, że plamy stają się wyraźnie widoczne codziennie rano, gdy temperatura od wschodzącego słońca dopiero zaczyna się podnosić i szyba pokrywa się rosą.

Plamy próbowałem zmyć:

- najpierw płynem ze spryskiwaczy - 0 rezultatu
- później pojechałem na myjnie ciśnieniową Orlen - 0 poprawy
- później myłem auto ręcznie, z użyciem piany aktywnej i domowego karchera z pianownicą, ręcznie wycierałem do sucha - 0 poprawy
- później myłem ręcznie dobrym sprawdzonym płynem do szyb i okien - 0 poprawy
- później pojechałem na profesjonalną myjnię samochodową, gdzie za 35zł Pan obiecał mi umyć przednią szybę - 0 poprawy

Obecnie skończyły mi się już pomysły, a plamy każdego ranka wychodzą od nowa. O ile w ciągu dnia są niewidoczne, to rankiem i w nocy bardzo ograniczają widoczność.

Czy ktoś spotkał się już z czymś takim i może polecić jakiś środek/metodę usunęcia takich plam??
Od czego to w ogóle jest??

2. W tym samym czasie, gdy pojawiły się plamy na szybie, zaczęly szwankować wycieraczki...
- najpierw zaczęły bardzo hałasować
- później zaczęły chodzić wolno i z dużym oporem
- później zatrzymywały się w połowie szyby i nie mogły dalej ruszyć (jakby coś je hamowało mega mocno)
- później wysiadły całkiem...

w zeszłą sobotę rozebrałem podszybie, wyciągnałęm cały mechanizm wycieraczek, wkręciłem w imadło, rozebrałem i wyczyściłem prowadnice, trzpień i tulejki. Wycieraczki śmigają jak nowe, ale były tak potwornie zapieczone i zżarte, że w 3 facetów + imadło nie mieliśmy siły by zdjąć tulejkę z trzpienia obrotowego...

PROSZĘ O POMOC, JEŻELI KTOŚ MA JAKIEŚ POMYSŁY CO MOGĘ ZROBIĆ Z SZYBĄ.
By nowyDawid -  12 paź 2016, 8:21
 małopolskie
#240775
Witam, szukałem wszędzie, przeczytalem całe 11 strintenatu ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Posiadam golfa v, 2.0 SDI z 2004 roku.
Jakiś tydzień temu przestały działać mi przednie wycieraczki. Sprawdziłem bezpiecznik który okazał się ok, więc stwierdziłem, że może być to silniczek. Jednak następnego dnia zaczęły normalnie działać, a następnego dnia znowu przestały. Kolejnego dnia wycieraczki same się włączyły na najszybszy tryb ( na ustawieniu były wyłączone) i nie chciały się wyłączyć, nawet gdy zgasiłem silnik i wyciągnąłem kluczyk ze stacyjki dalej chodziły.Obecnie jest to loteria, przez chwilę działają, przez chwilę się w ogóle nie włączają, a przez chwilę chodzą cały czas i nie da się ich wyłączyć. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By nowyDawid -  12 paź 2016, 10:52
 małopolskie
#240803
Nie posiadam żadnego z tych czujników. Nie podpinalem pod komputer. Raz działają a raz nie, a jak już się same włączają to nawet wyciągnięcie kluczyka nic nie daje i chodzą cały czas. Manetka jest chyba ok, wszystkie inne funkcje działają bez zarzutu.
By konradgolf -  03 lis 2016, 16:23
 podkarpackie
#242051
nowyDawid pisze:Jakieś pomysły? Może to silniczek albo moduł sterowania?
Kolego do wczoraj miałem identyczny problem jak u Ciebie. Winowajcą okazał się przerwany cienki kabelek (sterujący) idący do wtyczki zasilania silniczka wycieraczek. Po zlutowaniu przewodu problem z wycieraczkami zniknął. W moim przypadku przerwany był w miejscu w którym połączone są przewody z zasilaniem spryskiwaczy (na podszybiu w rogu po stronie pasażera).
By andrutt -  11 lis 2016, 17:43
 dolnośląskie
#242593
Witam,
Mój przypadek z wycieraczkami wygląda tak: Po włączeniu ich na tryb przerywany, przez pierwszych kilkanaście powtórzeń (wahnięć) pracują normalnie a potem ich prędkość nieco spada, tzn. potrzebują więcej czasu aby dojechać do końca szyby i powrócić. Odstępy czasowe między poszczególnymi "wyjściami" pozostaje bez zmian, w zależności od ustawienia dzyngla w manetce. Gdy dokonam jakiegokolwiek ruchu na manetce (wyłączenie a następnie włączenie, zmiana częstotliwości, przełączenie na tryb ciągły i ponownie na przerywany) prędkość ich przesuwania znowu jest większa, ale po kilkunastu powtórzeniach znowu zwalniają. Nie mam żadnego czujnika deszczu. Chciałbym zapytać, czy też macie podobny objaw i co to może być ?
Pozdrawiam
By zubzyk76042 -  25 lis 2016, 19:04
 zachodniopomorskie
#243411
Witam Koledzy mam problem z wycieraczkami rano wsiadłem do auta i wycieraczki ani drgnęły nie mogę ich nawet przestawić w punkt serwisowy żeby je zdjąć i rozebrać, jak można je przestawić, mam czujnik deszczu i zmierzchu, golf plus 2008r proszę o pomoc, czujnik od maski sprawny, przednie spryski działają, tylna wycieraczka działa to myślę że manetka jest chyba sprawna, spryski reflektorów też sprawne.
By Rost -  02 gru 2016, 17:49
 małopolskie
#243700
Panowe po przekreceniu stacyjki (czasami) podskoczą lekko do góry mi przednie wycieraczki co może być powodem?
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 17