Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By matisdz -  18 lut 2015, 21:15
 łódzkie
#166878
Witam
Mam problem z pedałem sprzęgła CZASAMI wpada do końca i nie moge zmienić biegu musze pomagać stopą zeby wrócił. Wymieniłem płyn hamulcowy odpowietrzyłem układ gdzie szukać dalej ??? Wymienić cały pedał z wysprzęglikiem sam wysprzęglik jak możecie to podrzućcie jakieś nr OE. (Golf 5 gti 2005r) Pozdro
By golfer_1984 -  18 lut 2015, 21:25
 podkarpackie
#166881
matisdz pisze:Witam
Mam problem z pedałem sprzęgła CZASAMI wpada do końca i nie moge zmienić biegu musze pomagać stopą zeby wrócił. Wymieniłem płyn hamulcowy odpowietrzyłem układ gdzie szukać dalej ??? Wymienić cały pedał z wysprzęglikiem sam wysprzęglik jak możecie to podrzućcie jakieś nr OE. (Golf 5 gti 2005r) Pozdro

sprawdź pompkę pod pedałem sprzęgła, mogła paść i przepuszcza
By golfer_1984 -  18 lut 2015, 21:33
 podkarpackie
#166884
matisdz pisze:A nie lepiej by było wymienić cały pedał z tą pomką wysprzęglikiem sprężynką i tym wszystkim co tam jest ??? Ma ktoś coś takiego do sprzedania ???
po co jak można wymienić samą pompkę
#208423
Hej
20 tys km temu w moim Golfie 1,9 tdi 2009 rok 105km ,przebieg 144 tys km;
Rok temu wymieniałem w ASO :
- dwumas
- sprzęgło
- rozrząd
- i inne
w sierpniu podczas powrotu z nad morza pedał sprzęgła zrobił sie miękki i zaczął wpadać w podłogę. Podczas jazdy po mieście nie sytuacja nie występowała. W ASO odpowietrzyli mi sprzęgło - bo według nich to było przyczyną. Faktycznie pedał zrobił się twardy i wszystko było ok.
Po mięsiącu sytuacja znowu sie powtórzyła, i znowu na długiej trasie przy jeździe ze stała prędkością 140-150 km/h. Po powrocie oddałem auto do znajomego mechanika. Wymienił pompę sprzęgła + plastikową część która już była wyrobiona.
Znów wszystko było super do wczoraj.
Przejechałem się po obwodnicy Warszawy pedał zrobił się miekki. Następnie zamiast sytuacja się poprawiać tylko sie pogarszała. Dzisiaj nie jestem w stanie wrzucić biegu bo pedał leży w podłodze nawet jak go nogą podciągnę do góry nie poprawia to sytuacji. Pomaga czasami jedynie "pompowanie" pedałem sprzęgła - po ok 10-15 razy sprzęgło zaczyna działać i można ruszyć samochodem. Podczas jazdy z wysprzęgleniem tez jest problem. Musze sobie radzić starymi metodami zmiany biegów :/
Ktoś z Was miał cos podobnego ?
#208458
Może wysprzęglik ? fakt faktem nie w golfie ani w osobówce ale też walczyłem z ojcem przy naszym jednym aucie a dokładnie przy Scani. Problem polegał na tym aby sprzęgło normalnie zadziałało trzeba było kilka razy pompnąć pedałem sprzęgła. Problem tkwił w docisku sprzęgła który był krzywy a dokładnie sprężyna słoneczkowa a co za tym idzie falowała i psuła uszczelki w wysprzęgliku i się zapowietrzało cały czas :) Tyle że w golfie jest dwumas. Sprawdź czy nie ucieka Ci nigdzie płyn.
By bajbus -  13 paź 2016, 8:36
 śląskie
#240885
Witam, mam podobny problem, a mianowicie jest on zauważalny w niskich temperaturach co dziwne. Pedał sprzęgła wpada w podłogę i trzeba do odciągać noga. i wtedy sprzęgło bierze bardzo nisko. Druga sprawa że jak się troszkę "podpoapuje" sprzęgło czyli kila razy po naciska to pedał robi się w miarę twardy i jest ok. Płyn hamulcowy wymieniony na nowy i go nie ubywa. sprzęgło odpowietrzone. Moje pytanie czy to wina wyprzęgnika który wchodzi do skrzyni biegów czy pompy pod pedałem . Który element wymienić. Czy to raczej loteria.

Witam zdecydowalem się na wymiane wysprzeglika jak również pompki która jest pod pedałem robił juz to ktoś jak się do tego zabrać i jak potem dobrze odpowietrzyc ten układ bo różnie piszą. Czy jak podepne do odpowietrznika szczykawke i zacznę zaciagac nia płyn i jednoczesnie dolewajac do momentu za przesłanie iść z płynem powietrze bedzie ok no i wiadomo druga osobe będzie również pompowac pedalem sprzegla. Proszę o pomoc
By szuwar -  16 lut 2017, 23:28
 dolnośląskie
#247720
Witam,
myślę nad wymianą płynu hamulcowego. Nie mam żadnych złych objawów związanych z hamowaniem, ale czytam że powinnno się wymienić płyn co 40-60 tyś lub dwa lata. Pytanie moje jest czy po wymianie na nowy jest różnica jakaś w hamowaniu?
By szuwar -  17 lut 2017, 9:07
 dolnośląskie
#247733
intuicja podpowiada mi że pedał hamulca będzie bardziej twardszy i siła hamowania większa i tym samym droga hamowania krótsza, ale tak mi się tylko wydaje
By akon89 -  09 lip 2018, 16:45
 wielkopolskie
#266525
Witam. Od dłuższego czasu piszczy mi pedał sprzegła po wcisnięciu-dwa dni temu wpadł mi i nie chciał się cofnąć pomogłem mu ręką i jakoś pracuje,no właśnie jakoś...ale np. czasami przy końcu podczas puszczania szprzęgła zblokuje się i nogą cofam do końca. Domyślam się,że to pompa sprzęgła pod pedałem-nigdy jej nie wymieniałem,więc pisze z proźbą do kolegów o podpowiedz jak samodzielnie ją wymienić :)