Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By liroyek -  10 kwie 2009, 8:27
 -------
#16080
witam

chyba czas na odgrzybianie ;)

efekt troche dziwny, jak wlacze wszystko ok, ja pozniej wylacze (zawsze wylaczam przed dojechaniem do celu) to czuc troche jakby octem - myslicie ze to grzybki ??? ;)

ile kosztuje odgrzybianie w ASO ??

dzieki za info :)
Awatar użytkownika
By liroyek -  10 kwie 2009, 8:46
 -------
#16081
juz wiem koszt 199 zl - przeglad + odgrzybianie
40-70 zl filtr
+ ewentualnie uzupelnienie czynnika


no coz wygoda kosztuje ;)
By Jedi -  10 kwie 2009, 10:30
 -------
#16087
cyprianmeister pisze:ale ile auto ma ? bo wydawalo mi sie ze nowiutkie ?
u mnie te¿ ¶mierdzia³o pierwszy raz po zimie jak w³±czy³em, a to dopiero 2gi sezon letni. Zreszt± po zimie zawsze ¶mierdzi, te¿ mo¿e za jaki¶ miesi±c wybiore siê na odgrzybianie.

U Marsza³ka w Cz-wie te¿ mi powiedzieli jako¶ 200-300z³
By AdamekS -  10 kwie 2009, 11:02
 -------
#16088
Jedi pisze: U Marsza³ka w Cz-wie te¿ mi powiedzieli jako¶ 200-300z³
Marsza³ek ogólnie jest drogi, ja bym chyba skorzysta³ z jakiego¶ nieautoryzowanego warsztatu w przypadku klimy.
No chyba ¿e jest gwarancja, to wtedy wyboru nie ma.
Awatar użytkownika
By krz_p -  10 kwie 2009, 11:08
 wielkopolskie
#16089
u mnie zawsze po zimie zaczyna lekko jechaæ z klimy
dlatego co roku robiê przegl±d klimy, a filtr wymieniam co parê miesiêcy
jedynie trzeba zaczekaæ, a¿ zrobi siê na tyle ciep³o aby zawsze w³±cza³a siê klima, a nie ogrzewanie bo zapaszek potrafi powróciæ
By Jedi -  10 kwie 2009, 14:48
 -------
#16093
AdamekS pisze:
Jedi pisze: U Marsza³ka w Cz-wie te¿ mi powiedzieli jako¶ 200-300z³
Marsza³ek ogólnie jest drogi, ja bym chyba skorzysta³ z jakiego¶ nieautoryzowanego warsztatu w przypadku klimy.
No chyba ¿e jest gwarancja, to wtedy wyboru nie ma.
Jeszcze na gwarancji.
Co do Marsza³ka to te¿ mam wra¿enie, ¿e jest do¶æ drogi, nie wiem jak jest gdzie indziej w moim rejonie, bo nigdy nie by³em. Ostatnio mia³em przegl±d przy 45ty¶ i p³aci³em prawie 600z³, wiêc do¶æ sporo chyba.
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  10 kwie 2009, 17:50
 pomorskie
#16094
ja mam juz rowno rok i klimy odgrzybiac nie zamierzam :) najwczesniej za rok
Awatar użytkownika
By liroyek -  10 kwie 2009, 17:55
 -------
#16095
cyprianmeister

z tego co slyszalem to dla wlasnego zdrowia powinno sie to robic co roku :) no chyba ze je nie uzywasz ;)
By AdamekS -  10 kwie 2009, 17:55
 -------
#16096
Jedi pisze:Jeszcze na gwarancji.
Co do Marsza³ka to te¿ mam wra¿enie, ¿e jest do¶æ drogi, nie wiem jak jest gdzie indziej w moim rejonie, bo nigdy nie by³em. Ostatnio mia³em przegl±d przy 45ty¶ i p³aci³em prawie 600z³, wiêc do¶æ sporo chyba.
To zale¿y czy z materia³ami czy bez. Jak ze wszystkim to cena chyba standardowa, nie jest to przesadnie drogo.
Sam olej pewnie z 200z³ kosztuje, do tego filtry, robocizna (140z³ za roboczogodzine chyba) i obejrzenie dok³adne auta.
Je¶liby to wszystko by³o w cenie to wydaje mi siê, ¿e nie jest najdro¿ej.
Awatar użytkownika
By liroyek -  10 kwie 2009, 17:58
 -------
#16097
a ja wstpenie pytalem o przeglad przy 30 tys to mi powiedzieli ze ok 900 zl no moze 1 tys - bo mam long life

rozwalila mnie 1 rzecz - wymiana pior wycieraczek 170 zl to juz chyba przesada :( a orginalne nie wytrzymaly nawet roku :( ale cos mi sie wydaje ze od nowosci one byly idealne, wiec moja wina ze nie reklamowalem od razu - juz sie nauczylem wiec przy kolejnym autku bedzie inaczej :D
By AdamekS -  10 kwie 2009, 19:41
 -------
#16099
liroyek pisze:a ja wstpenie pytalem o przeglad przy 30 tys to mi powiedzieli ze ok 900 zl no moze 1 tys - bo mam long life

rozwalila mnie 1 rzecz - wymiana pior wycieraczek 170 zl to juz chyba przesada
Olej t± wymianê piór - jed¼ o jakiego¶ sklepu motoryzacyjnego i kup jakie¶ markowe pióra, my¶lê ¿e bêdzie sporo taniej. Na Allegro jest sporo wycieraczek Valeo XTRM w cenie poni¿ej 100z³, np te: http://moto.allegro.pl/item580267692_wy ... tavia.html
Co do przegl±du - dro¿yzna. A czym siê ró¿ni przegl±d LL od zwyk³ego, poza zalanie silnika innym olejem?
By Jedi -  10 kwie 2009, 22:55
 -------
#16103
AdamekS pisze:
Jedi pisze:Jeszcze na gwarancji.
Co do Marsza³ka to te¿ mam wra¿enie, ¿e jest do¶æ drogi, nie wiem jak jest gdzie indziej w moim rejonie, bo nigdy nie by³em. Ostatnio mia³em przegl±d przy 45ty¶ i p³aci³em prawie 600z³, wiêc do¶æ sporo chyba.
To zale¿y czy z materia³ami czy bez. Jak ze wszystkim to cena chyba standardowa, nie jest to przesadnie drogo.
Sam olej pewnie z 200z³ kosztuje, do tego filtry, robocizna (140z³ za roboczogodzine chyba) i obejrzenie dok³adne auta.
Je¶liby to wszystko by³o w cenie to wydaje mi siê, ¿e nie jest najdro¿ej.
z materia³ami, olej 158z³, w sumie materia³y 344z³ brutto, robocizna: wymiana oleju 71,3z³ (0,5 rbh) i przegl±d 156,86z³. W sumie ca³y przegl±d 572z³. No to sam nie wiem, mo¿e wydawa³o mi siê, ¿e drogo, my¶la³em, ¿e bêdzie ok 400z³., bo chyba przy 30ty¶ p³aci³em 600z³ z jakims hakiem.

A co do wycieraczek ciekaw jestem ile kosztuj± nowe, mia³em dzowniæ do ASO i pytaæ, ale zawsze zapominam, du¿a jest róznica do tych np Valeo?
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2009, 0:13 przez Jedi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By krz_p -  10 kwie 2009, 23:04
 wielkopolskie
#16105
nowe wycieraczki na przód kosztuj± ok 140z³