Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#252733
jacawmb pisze:Dzień doberek .

Golf 5 GT TDI 2.0 BDK (307354) Max. net Power (kW) 103
Mam wymianę oleju i tradycyjne już pytania :

1. Jaki olej polecacie ? ( Myślałem o castrol-u ale z tego co widzę trochę ludzi odradza.. To może Mobil 1 ? czy jaki ? )

2. Czy musi być 5w30 czy mógłbym dać 5w40 oczywiście 505.01 ( z tabelki widać, że lepiej zachowuje się w wyższych temp. - nie jestem ekspertem ale silnik chyba bez DPF )

3. Czy mogę upuścić stary olej z silnika za pomocą pompki ? ( brat ma takową w garażu ) czy to raczej nie zalecane i należy to robić w tym samochodzie tradycyjnie od spodu ?

4. Czy tak jak na zdjęciu z poprzednich postów poziom oleju powinien być na równi z górnym zagięciem miarki ?

Z góry dzięki serdeczne za odpowiedzi.

I jeszcze raz jako nowy użytkownik witam i pozdrawiam całe szacowne grono :)
Na tradycyjne pytanie po 121 postach ,tradycyjna odpowiedz,, proponuje zrobić wymianę w ASO VW będzie bez problemowo tyle że nie tanio "
#252735
kuba94 pisze:
jacawmb pisze:Dzień doberek .

Na tradycyjne pytanie po 121 postach ,tradycyjna odpowiedz,, proponuje zrobić wymianę w ASO VW będzie bez problemowo tyle że nie tanio "
No cóż, czyli jednym słowem forum do zamknięcia :) bo po co forum skoro można na pierwszej stronie napisać coś takiego -
proszę zakładać posty zadawać pytania itd itd a na końcu proszę udać się do serwisu i tam wam wszystko na cacy zrobią -

Gdybym chciał do serwisu to nie tracił bym czasu na zakładanie konta na forum i bawienie się w zadawanie pytań. Jak już pisałem nie jestem ekspertem samochodowym ale olej pewnie uda mnie się wymienić, starałem się dać maximum informacji nt mojego auta itd. pytania zdaje się sformułowałem również w miarę klarownie. A tu taka odpowiedź - jedź do serwisu. No ręce opadają :-/ . Chyba że chcesz żebym wertował te 120 stron postów i może uda mnie się znaleźć odp a może nie, ale w takim przypadku temat też powinien być zamknięty bo skoro wszystko już było opisane to po co zaśmiecać dalej wątek i pisać kolejne 300 stron.
Jeśli jest ktoś kto może udzielić odpowiedzi na pytania zawarte w pierwszym moim poście to byłbym bardzo wdzięczny.

Dziękuję pozdrawiam
ps
jeśli są jakiś dodatkowe pytania dot samochodu to z przyjemnością w miarę mojej wiedzy na nie odpowiem..
ps 2 sorry za ton mojej wypowiedzi ale trochę się poirytowałem :naughty:
ps 3 na dzień dzisiejszy mieszkam jeszcze w Anglii i np olej marki modul jest tu nie osiągalny
poniżej 2 sklepy z przykładowymi markami olejów na rynku w UK
http://www.eurocarparts.com/engine-oils
http://www.halfords.com/motoring/engine ... -Engineoil

Najważniejsze dla mnie pytanie - Jaki olej, o jakiej specyfikacji - z resztą już się ogarnę
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 cze 2017, 13:09
 pomorskie
#252736
jacawmb pisze:

Golf 5 GT TDI 2.0 BDK (307354) Max. net Power (kW) 103
zacznijmy od tego że raczej BKD, BDK to wolnossący SDI o mocy 75ps
Jaki olej polecacie ?
Liqui Moly Top Tec 4100 5W40 505.01
TOTAL QUARTZ INEO MC3 VW 505.01 5W40
@CzarnePaliwo poleca Penrite Enviro 5W40,
2. Czy musi być 5w30 czy mógłbym dać 5w40 oczywiście 505.01 ( z tabelki widać, że lepiej zachowuje się w wyższych temp. - nie jestem ekspertem ale silnik chyba bez DPF )
nie musi a biorąc pod uwagę że BKD jest bez DPF tym bardziej wskazany jest 5W40
3. Czy mogę upuścić stary olej z silnika za pomocą pompki ? ( brat ma takową w garażu ) czy to raczej nie zalecane i należy to robić w tym samochodzie tradycyjnie od spodu ?
lepiej tradycyjnie od spodu bo przynajmniej zleci więcej syfu, opiłków itp... a pompką tego nie wyciągniesz
4. Czy tak jak na zdjęciu z poprzednich postów poziom oleju powinien być na równi z górnym zagięciem miarki ?
prawidłowy poziom powinien mieścić się w zakresie B, dopuszczalny jest stan do załamania czyli zakres A
Obrazek
jacawmb pisze: Chyba że chcesz żebym wertował te 120 stron postów
po to jest forum i istniejące na nim tematy aby z nich korzystać, skoro zarejestrowałeś się na forum to akceptujesz jego regulamin a co za tym idzie jego punkt numer 2 /dwa/ więc nie masz powodów do irytacji i nie dziw się że my czasami się zirytujemy, skoro takie same pytanie pada po raz ...setny, ale wiem dlaczego tak się dzieje, user czuje sie pewniej i jest spokojny wówczas, gdy odpowiedź pada bezpośrednio w kierunku jego nicka :P
By STARUCH -  05 cze 2017, 14:49
 pomorskie
#252808
Mettenoos pisze:
Liqui Moly Top Tec 4100 5W40 505.01
TOTAL QUARTZ INEO MC3 VW 505.01 5W40
Czy te oleje są również odpowiednie do 2.0 TDI CR kod CAYC?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  05 cze 2017, 14:52
 pomorskie
#252809
STARUCH pisze:

Czy te oleje są również odpowiednie do 2.0 TDI CR kod CAYC?
o ile dobrze widzę to CAYC to 1.6 TDI :oczko:

Z racji iż posiadają ACEA C3 to oczywiście jak najbardziej te oleje są odpowiednie do 1.6 TDI CR jak i 2.0 TDI CR, wymiana co max 15kkm lub co 1 rok
#253981
Cimek pisze:
bit2017 pisze:Witam, jaki olej byłby najlepszy do VW GOLF 5 1.9 TDI, BKC po przebiegu silnika 300,000 km.
Ja od 2ch lat stosuję penrite enviro 5w40 od @CzarnePaliwo BRU-BKC to niby to samo z innym wirusem.
To trochę mało znana marka oleju. Przeważnie polecają do tego silnika oleje - CASTROL EDGE 5W40, Mobil Super 3000 5W30, liqli Moly 5W30, OE WAG Long Life III. Ten ostatni jest dość ciekawy.
#253987
Cimek pisze:W naszym klimacie niby "lepsiejszy".
Dla Ciebie znane=dobre? To, że ktoś nie ładuje pieniędzy w marketing, nie oznacza, że są do d***.
Ja osobiście longlife nie uznaję, to tak jakby myć naczynia w tej samej wodzie przez rok.

Pytasz jaki lepszy, ale jaki teraz lejesz?
Najśmieszniejsze jest to że nie mam żadnej notatki w książce serwisowej o tym jaki jest tam olej zalany :-/ Jakoś przeoczyłem braku takiej informacji. Auto z komisu - więc było podstawowe spojrzenie w dokumenty i weryfikacja stanu technicznego z mechanikiem. Zawsze jest kilka rzeczy które się przegapi.
#253990
bit2017 pisze:
Cimek pisze:W naszym klimacie niby "lepsiejszy".
Dla Ciebie znane=dobre? To, że ktoś nie ładuje pieniędzy w marketing, nie oznacza, że są do d***.
Ja osobiście longlife nie uznaję, to tak jakby myć naczynia w tej samej wodzie przez rok.

Pytasz jaki lepszy, ale jaki teraz lejesz?
Najśmieszniejsze jest to że nie mam żadnej notatki w książce serwisowej o tym jaki jest tam olej zalany :-/ Jakoś przeoczyłem braku takiej informacji. Auto z komisu - więc było podstawowe spojrzenie w dokumenty i weryfikacja stanu technicznego z mechanikiem. Zawsze jest kilka rzeczy które się przegapi.
Zalej płukankę (bo nie wiadomo co tam siedzi) i potem 5w40. Ostateczna decyzja należy do Ciebie czy to będzie castrol motul penrite czy z marketu.
  • 1
  • 119
  • 120
  • 121
  • 122
  • 123
  • 152