Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#255063
Mettenoos pisze: @szukaj do twojego BSE rozważyłbym LIQUI MOLY SYNTHOIL HIGH TECH 5W40, nie potrzebujesz normy C3, jest to olej syntetyczny PAO, indeks lepkości 170, temperatura płynięcia -45°C, liczba zasadowa TBN - 11,2 co jest bardzo dobrą wartością, szkoda że nie podają wartości Noack i HTHS
Niestety ten olej od Liqui Moly nieco się już zepsuł. Realna zawartość PAO w jego składzie to aktualnie od 1 do 5%:
https://sichdatonline.chemical-check.de ... 017_EN.pdf

Kiedyś PAO w tym oleju było od 11 do 25%...

Mimo to parametry nadal ma niezłe :) https://pim.liqui-moly.de/pidoc/P000339 ... 6.0-en.pdf
#255076
Czyli ogólnie do mojego golfika 1,9 TDI bkc. Ten motul specific 5w40 505.01 będzie dobrym wyborem?
Przepraszam że tak o wszystko się dopytuje, ale jestem kompletnie zielony w tych sprawach. Kolega mi poleca tego motula, ale chcę się jeszcze utwierdzic w przekonaniu czy to będzie odpowiedni olej dla mojego golfa.
#255170
DOMINIK92 pisze:
Ten liquid Molly?
LIQUI MOLY SYNTHOIL HIGH TECH 5W40 sięnie nadaje do TDI PD, pisałem o nim mając na myśli BSE


Nawet patrząc na nasz krajowy Lotos Traffic Pro Thermal Control 5W40 z 505.01, jest to olej półsyntetyczny /typu HC/ - -
- indeks lepkości 170
- temperatura płynięcia -40°C
- Liczba zasadowa TBN - 7,3
- Noack - 7,4%
- HTHS - 3,6
Porównując go z innymi bardziej znanymi i markowymi olejami to naprawdę nie jest źle, noack na bardzo dobrym poziomie jedynie TBN mógłby być nieco wyższy ale inne niby lepsze wcale nie mają lepiej :P

Dodano po 12 minutach 44 sekundach:
@CzarnePaliwo może by się pokusić o stworzenie listy olejów np. TOP-5 wg najlepszych parametrów jak indeks lepkości, temperatura płynięcia, TBN, NOACK, HTHS. Wiadomo że jednoznacznie nie da się i pozycjonować ale tak plus/minus, Co ty na to?
#256265
Panowie mam do wymiany olej i tak. Mam golfa V 1,9 tdi bkc 2004 r bez DPF. Czytam że olej powinien spełniać normę 501.01 do pompowtryskow. Wcześniej w każdym aucie używałem oleju Valvoline natomiast wyczytałem tu że on nie spełnia tej normy. A na internecie w broszurze nie widzę takich informacji może słabo szukam albo nie potrafię :wacko: . Mam zaufanie do tego oleju i zależy mi na nim. Czy ktoś mógłby mi poradzić czy Valvoline ma taki olej 5w30 który spełnia te normę ?
#256275
Mettenoos pisze:
DawdGolf pisze:
kupszczelisty pisze:Do BKC lejemy 5W40
Ale ostatnio był zalewany 5w30
bo serwisy innego nie stosują bo jest moda na ECO a oleje ECO są do "Dee"

Dodano po 1 minucie 1 sekundzie:
zresztą wszystko co eco jest do doopy
Czyli zalecacie 5W40. Dobrze więc znalazłem taki olej VALVOLINE DURABLEND DIESEL 5W40 5L. Co o nim myślicie. Zauważyłem ,że spełnia normę VW 505.01. A jak go oceniacie może ktoś go stosował?
  • 1
  • 123
  • 124
  • 125
  • 126
  • 127
  • 152