Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#269566
Witam czy ktoś posiada rozrząd hepu w całości? Jakieś opinie o pasku ,rolce?Bo właśnie padła mi super orginalna pompa vag po 50tys i tak się zastanawiam na kompletem Hepu czyli rolka ,popa, pasek. Jeżeli ma ktoś jakieś doświadczenie z tym zestawem będę wdzięczny za opinię??
By pioter777 -  08 mar 2019, 20:56
 małopolskie
#272388
wymieniłem rozrzad ina kompletny w moim bkc 1.9 niestety pomyliłem kolejnośc czynności.Najpierw wymiana bez dynamometru o póżniej czytanie forum zamiast odwrotnie :wall: :wall: :wall: .Dotąd myślałem że jak nie zerwę gwintu mocno dokrecajac to już pełen sukces i nic później się nie stanie a tu czytam że po jakimś czasie może się rozlecieć.Mam nadz .że przypadłość dotyczy tych starszych słabszych napinaczy aut do 2000r przed PD.Narazie jakiś 1tys.km i nic sie nie dzieje .
Co o tym myślicie poprawiać jeździć dalej??? (dokręciłem raczej więcej niż te 23+_3 i 45 stopni)
By pioTrazZ -  25 kwie 2019, 10:26
 dolnośląskie
#273697
Hi
Niedawno zakupiłem piąteczkę 1.9 tdi BKC i chciałbym wymienić rozrząd.
Który z zestawów wybrać? Conti? SKF? a może jechać do ASO?
Poprzedni właściciel wymieniał rozrząd jakieś 70k km. temu (przynajmniej takie dane można wyczytać z nalepki) i teraz pytanie. Dobrze słyszałem , że pompę wymienia się co drugą wymianę rozrządu? Czy lepiej od razu wszystko za jednym zamachaem zrobić?

Z góry dziękuję za pomoc :)
#273699
W moim BKC wolałem zakupić zestaw do wymiany rozrządu w ASO a zarazem zakupiłem do wymiany płyn G13, z doświadczenia wymieniam pompę co każda wymiana rozrządu, po zdaniu starej koszt nowej ok. 200 PLN;
czyli wymieniamy:
komplet rozrządu (łącznie ze śrubami),
płyn chłodniczy,
pompę płynu chłodniczego (ja kiedyś sknerusowo w Polo małżonki wymieniłem tylko komplet rozrządu, po miesiącu zaczęła przeciekać pompa, robota od nowa i koszty jak ponowna wymiana rozrządu; przypomniała mnie się przypowieść dziadka - "głupi lub chytry traci dwa razy". Ot tak na dobry początek :oczko:
Awatar użytkownika
By Bazyli89 -  08 gru 2019, 18:26
 mazowieckie
#278943
Panowie kupiłem taki zestaw (nie wiem czy dobry ale znajomy mechanik zapewniał że to dobry zestaw) https://allegro.pl/oferta/ina-rozrzad-p ... e=facebook
I mam pytanie odnośnie pompy wody, bo na pudełku jest naklejka Audi A3 1.6. Sprzedajacy zapewniał że ten zestaw pasuje po Vinie w 100% ale mnie niepokoi ta naklejka na opakowaniu pompy a dzwoniłem do gościa w piątek ale nie odbiera i dopiero jutro bd dzwonił kolejny raz. I teraz pytanie do was czy od aTrojki pompa może być taka sama, czy im się pomyliło i spakowali nie to co trzeba?
By arianm -  09 lut 2020, 19:47
 mazowieckie
#279981
Przyszła pora zmiany rozrządu ( dość znacznie opóźniłem - czasowo ) Golf plus 1,9 BLS
Dokonałem takiego zakupu - sądzę że trafnie - potwierdzi ktoś obeznany w temacie ( opcja oszczędna ha ha )
Pompa ori ( chyba starej nie będę odsyłał? nie ma wzmianki
pasek conti
napinacz bez symboli ale firmy tej co w kompletach ori
rolka ?

https://allegro.pl/oferta/rozrzad-pompa ... 8285837883
By Tomyyy -  11 lut 2020, 13:43
 podlaskie
#280001
Dexter23pl pisze:
10 lut 2020, 22:41
Ja conti nie kupię wiecej razy .
Rolka z zestawu ma za duży ofset a nakrętka z zestawu dokręcana kluczem dynamometrycznym nie wytrzymała i gwint zostal na gwincie szpilki napinacza czyli wykonanie z g....litu.
To jest moje doświadczenie do 1.6 8v bgu PG
jakim kluczem dokręcałeś ? elektronicznym czy "mechanicznym" ? bo u mnie przebitka nawet +20 nm na mechanicznym była i też ukręciłem korek z olejem
By arianm -  12 lut 2020, 20:04
 mazowieckie
#280016
Dexter23pl pisze: Ja conti nie kupię wiecej razy .
Rolka z zestawu ma za duży ofset a nakrętka z zestawu dokręcana kluczem dynamometrycznym nie wytrzymała i gwint zostal na gwincie szpilki napinacza
Ja też już po wymianie rozrządu.
Co do tej nakrętki - jakaś nietypowa u Ciebie. To jest z zestawu do TDI ?
U mnie stare i w nowym zestawie z kołnierzem , jedna na klucz 13 druga 14.
Tą na klucz 14 była i dałem nową na rolkę ,do napinacza 13
O co kaman ? z tymi nakrętkami ?
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48