Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By katerin7 -  03 paź 2009, 11:28
 -------
#17218
Witam wszystkich na forum. Jestem posiadaczem golfa v silnik 1.4 BCA. Nie jest to rewelacja, ale jestem już starszym kierowcą i dla mnie to wystarczy. Generalnie jestem zadowolony z posiadanego egzemplarza samochodu, ale ostatnio pojawił się problem. Przestały pracować tylne wycieraczki. spryskiwacz tylny pracuje. Rozłączyłem kostkę przy silniku wycieraczki i dokonałem pomiaru napięć na poszczególnych 4 pinach przy różnych położeniach dźwigni przy kierownicy-czy ktoś z forumowiczów jest zorientowany jakie powinny być wartości napięć, bezpieczniki w przedziale kierowcy są dobre. Pozwoli mi na stwierdzenie czy jest popsuty silnik, czy ewentualnie oprzewodowanie. Przy zmianie położenia dźwigni w pracę wycieraczki słychać pracę przekaźników-nie wiem czy one są odpowiedzialne za pracę wycieraczek czy tylko spryskiwaczy.
Czytałem, że często przyczyna tkwi w awarii modułu silniczka wycieraczki.
Proszę o sugestie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By team-am -  03 paź 2009, 14:51
 łódzkie
#17221
Sprawdz kable w miejscu gdzie łączy sie karoseria z klapą, czesto w tym miejscu przecierają sie, sa w takim gumowym wężyku. Mialem te same objawy.

Pozdr
Michał