Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By wojtak1995 -  09 wrz 2015, 12:50
 dolnośląskie
#191905
Witam, mam problem ze zbiornikiem płynu sprys., wlałem 5l płynu i całe 5 l wylądowało pod samochodem. Leci ciurkiem spod auta. Mam pytanie jak się najlepiej do niego dobrać, aby go obejrzeć ? Zdjąć koło i prawe plastikowe nadkole ? Zdołam go wyjąć ? Co radzicie ?
By adek -  16 wrz 2015, 23:19
 łódzkie
#192865
wojtak1995 pisze:Witam, mam problem ze zbiornikiem płynu sprys., wlałem 5l płynu i całe 5 l wylądowało pod samochodem. Leci ciurkiem spod auta. Mam pytanie jak się najlepiej do niego dobrać, aby go obejrzeć ? Zdjąć koło i prawe plastikowe nadkole ? Zdołam go wyjąć ? Co radzicie ?
Najpierw to wejdź pod auto w miarę możliwości i sprawdź skąd ten wyciek - u mnie winny nie był sam zbiornik, lecz przewód w okolicach pompki. Dobry dostęp do tego jest też po zdjęciu prawej dolnej kratki w zderzaku - cały dół zbiornika widać jak na dłoni.
Awatar użytkownika
By janusz8611 -  17 wrz 2015, 12:59
 małopolskie
#192930
adek pisze:
wojtak1995 pisze:Witam, mam problem ze zbiornikiem płynu sprys., wlałem 5l płynu i całe 5 l wylądowało pod samochodem. Leci ciurkiem spod auta. Mam pytanie jak się najlepiej do niego dobrać, aby go obejrzeć ? Zdjąć koło i prawe plastikowe nadkole ? Zdołam go wyjąć ? Co radzicie ?
Najpierw to wejdź pod auto w miarę możliwości i sprawdź skąd ten wyciek - u mnie winny nie był sam zbiornik, lecz przewód w okolicach pompki. Dobry dostęp do tego jest też po zdjęciu prawej dolnej kratki w zderzaku - cały dół zbiornika widać jak na dłoni.
Dokładnie tak jak kolega pisze ... ja wyciągłem kratke i halogena okazało sie że rozpiął sie tam na pompce przewód tylko mi akurat ten co leci do spryskiwaczy reflektorów
By wojtak1995 -  19 wrz 2015, 20:07
 dolnośląskie
#193184
Dzięki Panowie, problem juz jakiś czas temu rozwiazany. Płyn uciekał z jednej z tych plastikowych szybko złączek. Została wywalona i zastąpiona zwykłem przewodem. Demontaz nadkola wystarczył.
Awatar użytkownika
By qbq903 -  24 lis 2015, 6:30
 dolnośląskie
#202007
Ja mam trochę inne pytanie...
Otóż w zbiornik płynu do spryskiwaczy mieści mi się 1 litr płynu i jest go już pełno w wężyku aż pod korek - wie ktoś co może to powodować?
Stan spada wraz z zużyciem płynu.
Nie mam zbytnio warunków, żeby rozbierać pół auta, od góry zbiornik wygląda ok, spryskiwacze działają (poza lewym - zamarzł albo się zepsuł).

Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  24 lis 2015, 8:24
 warmińsko-mazurskie
#202013
qbq903 pisze:Otóż w zbiornik płynu do spryskiwaczy mieści mi się 1 litr płynu i jest go już pełno w wężyku aż pod korek
:szok: powinno minimum wejść chyba ze 3-4 litry :cool: może ktoś kiedyś zmienił zbiorniczek na jakiś inny :unsure:
qbq903 pisze: Nie mam zbytnio warunków, żeby rozbierać pół auta, od góry zbiornik wygląda ok,
Nie trzeba aż rozbierać pół auta, żeby się dostać tam lub popatrzeć co i jak :oczko:
Od góry to widać samą rurkę od wlewu płynu, zbiorniczek masz w prawym nadkolu auta, można powiedzieć prawie pod lampą przednią, można go zobaczyć troszkę jeżeli ściągniesz prawą kratkę z halogenem lub samą zaślepkę w zderzaku od halogena :) a żeby zobaczyć więcej zbiorniczka od tego płynu to najlepiej ściągnąć prawe koło i odkręcić parę śrubek TORX z nadkola i bedziesz widział zbiorniczek. Natomiast do jakiejkolwiek wymiany owego zbiorniczka niestety musisz zdjąć przedni zderzak :( ( wystarczy do połowy zsunąć prawą część zderzaka żeby dostać się do śruby )
A lewy sprysk może się przy pchał :unsure: Trzeba popatrzeć
Awatar użytkownika
By qbq903 -  24 lis 2015, 10:43
 dolnośląskie
#202028
Może porwę się dzisiaj na ściągnięcie koła i kilku plastików albo porobię zdjęcia tego co widać od góry i sobie porównamy, bo drażni mnie ta "pojemność".
Awatar użytkownika
By bazylek -  24 lis 2015, 11:30
 mazowieckie
#202033
qbq903 pisze:Może porwę się dzisiaj na ściągnięcie koła i kilku plastików albo porobię zdjęcia tego co widać od góry i sobie porównamy, bo drażni mnie ta "pojemność".
A ten spryskiwacz masz pewnie zapchany, daj go na kompresor powinno pójść, u mnie zadzialalo
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  24 lis 2015, 11:48
 dolnośląskie
#202034
bazylek pisze:
qbq903 pisze:Może porwę się dzisiaj na ściągnięcie koła i kilku plastików albo porobię zdjęcia tego co widać od góry i sobie porównamy, bo drażni mnie ta "pojemność".
A ten spryskiwacz masz pewnie zapchany, daj go na kompresor powinno pójść, u mnie zadzialalo
jeśli po przedmuchaniu kompresorem pojemność zbiornika się zwiększy o ponad 2 litry :eek: (w co wątpię), a jeden ze spryskiwaczy nie będzie działał to do wymiany może być pompka spryskiwaczy reflektorów - najczęstsza przypadłość

dobrze byłoby przed przedmuchaniem kompresorem odłaczyć przewody od pompki i zdemontować samą pompkę, aby było swobodne ujście
Awatar użytkownika
By qbq903 -  24 lis 2015, 18:19
 dolnośląskie
#202052
Wszystko się wyjaśniło - tylko proszę się nie śmiać :P
Kilka tygodni temu wlałem pełną bańkę płynu letniego, ostatnimi czasy nie robiłem żadnych dolewek żeby zużyć wszystko i zmienić na zimowy, płyn się zużył, szwagier dolał ale płyn letni i nie do pełna (nie mówiąc mi o tym), natomiast ja wlałem zimowy dziwiąc się, że wszedł tylko litr (bo reszta była letniego).
Lewy spryskiwacz zamarzł a płyny się zmieszały - ot cała historia, teraz psikam wszystko na maska do końca i zaleję do pełna zimowy :blush:
Mam nadzieję, że wejdzie pełna bańka, jak nie to ściągam koło i plastiki :p
By tom19821004 -  19 lut 2017, 18:25
 podkarpackie
#247816
Witam mam pytanko dotyczące zbiorniczka spryskiwaczy ile jest typów czy w zależności od wersji wyposażenia auta
Czy występuje tylko jeden i do niego dokładamy dodatkowe pompki spryskiwaczy reflektorów czujnik poziomu płynu?