Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Wieslaw3 -  18 wrz 2010, 20:24
 wielkopolskie
#30170
Wczoraj odgrzybiałem swoja klimę. Wyjąłem filtr kabinowy i środkiem firmy WURTH (polecam, sprawdził mi się wcześniej przy odgrzybianiu klimy stacjonarnej w biurze) wypryskałem parownik oraz delikatnie w każdy wylot powietrza.
Ktoś napisał, żeby wężyk środka kierować maksymalnie do przodu (chodzi o dotarcie do parownika przez gniazdo filtra kabinowego). Ja bym powiedział że raczej trzeba się kierować w lewo w stronę radia (oczywiście radio jest odgrodzone i bezpieczne :wink: ).
W instrukcji środka jest napisane, żeby wprowadzić wężyk do wylotu odprowadzenia wody. Wie ktoś może gdzie mniej-więcej ten wylot pod spodem szukać?
By haha83 -  13 lut 2011, 14:05
 małopolskie
#37904
Wieslaw3 pisze:Wczoraj odgrzybiałem swoja klimę. Wyjąłem filtr kabinowy i środkiem firmy WURTH (polecam, sprawdził mi się wcześniej przy odgrzybianiu klimy stacjonarnej w biurze) wypryskałem parownik oraz delikatnie w każdy wylot powietrza.
Ktoś napisał, żeby wężyk środka kierować maksymalnie do przodu (chodzi o dotarcie do parownika przez gniazdo filtra kabinowego). Ja bym powiedział że raczej trzeba się kierować w lewo w stronę radia (oczywiście radio jest odgrodzone i bezpieczne :wink: ).
W instrukcji środka jest napisane, żeby wprowadzić wężyk do wylotu odprowadzenia wody. Wie ktoś może gdzie mniej-więcej ten wylot pod spodem szukać?
Ja tez sie przyłączam do prośby , gdzie go szukać . Ma ktoś foto
By kupszczelisty -  15 lut 2011, 13:25
 wielkopolskie
#38198
Trzeba wyjąć filtr kabinowy i mieć preparat z długą rurką. Ja miałem dość sztywną i słyszałem jak tą rurką haczę o żeberka chłodnicy znajdującej się tam w środku, wiec wiedziałem że to jest to miejsce. Psikałem kilka razy dla pewności. Następnie dla odświeżenia całego wnętrza użyłem taki środek który się stawia za fotelami i zostawia na 10 minut przy odpalonym silniku i klimatyzacji. Do tego regularnie używam klimatyzacji i wyłączam ją kilka minut przed zakończeniem jazdy aby ta chłodnica się osuszyła.
Awatar użytkownika
By Tyson -  16 mar 2011, 23:26
 mazowieckie
#40052
Wiosna idzie dużymi krokami i czasami jak jest już cieplej załącza mi się klima (non stop jest AC - climatronic) i zaleci nie miłym zapachem. Zapytałem w jednym serwisie, gdzie zajmują się klimatyzacjami (serwis powszechnie polecany), ale koleś powiedział mi, że ta przyjemność będzie mnie kosztować 300zł (bez filtra kabinowego, bo pod koniec stycznia był wymieniany).
Zakres prac: spuszczenie czynnika i załadowanie nowym + olej oraz odgrzybianie.
Wydaje mi się, że trochę dużo krzyczy. Jeszcze powiedział bez ogródek, że jak chcę taniej, to żebym pojechał gdzie indziej, tylko oni po kimś nie będą poprawiać jak się coś spier****.
Przypomniało mi się, że kolega pracuje w sklepie motoryzacyjnym i dodatkowo zajmują się klimami.
Zakres prac: spuszczenie czynnika, nabicie nowym z olejem i odgrzybianie (ozonowanie) - koszt 150-180zł w zależności ile starego czynnika odzyskają. Czas całego zabiegu to 3-4 godziny w zależności ile razy trzeba powtarzać ozonowanie, aby w pełni odgrzybić.
Pierwszy raz będę robił przegląd klimy, zatem proszę o porady, żeby nie zostać zrobionym w trąbkę.
By Mario V -  17 mar 2011, 18:06
 pomorskie
#40077
U mnie przegląd klimy spuszczenie czynnika i załadowanie nowym + olej 30 minut
odgrzybienie 10-15 minut
filtr zwykły 25PLN
ogólnie zależy ile masz ubytku czynnika przede mną koleś zapłacił 80PLN
u mnie trochę juz go brakowało wiec skasowali mnie na 140 czy 150 PLN myślę ze nie tak dużo bo jak byłem w serwisie BOSCHA to powiedzieli mi 350PLN to grzecznie im podziękowałem :lol:
By Jedi -  17 mar 2011, 21:24
 -------
#40090
sam "serwis" klimatyzacji (odzysk czynnika, napelnienie nowym, olej)w Golfie trwa ok 30-40min w zależności od szybkości urządzenia
odgrzybianie ozonem dobrze, aby trwało co najmniej ok 30min.

ogólnie w serwisach różnie liczą - jedni od ilości czynnika, inni bez względu na jego ilość mają stałą cenę.
By Jedi -  18 mar 2011, 11:05
 -------
#40108
Tysonq pisze:w tym drogim serwisie powiedzieli mi, że w zeszłym roku za 10kg gazu płacili 700zł a w tym roku 1700zł i stąd taka wysoka cena za przegląd.
nieprawda, 12kg czynnika R134a w chwili obecnej kosztuje ok 700-800zł netto