Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By chomik -  16 lis 2009, 19:25
 warmińsko-mazurskie
#18270
Filtr masz pod schowkiem pasażera, zdejmujesz taką piankową osłonkę, później odkręcasz 2 śrubki i wyciągasz filtr, wsadzasz stary i składasz wszystko do kupy.
Co do odgrzybiania do jeździłem do spacjalistów, wsadzają jakąś maszynkę i autko się odgrzybia. koszt 40zł o ile dobrze pamiętam.
Skoro kupiłeś już preparat to pewnie masz przy nim jakiś wężyk, ładujesz go w każdy nawiew pryskasz i tyle (na opakowaniu powinna być instrukcja) ;)
Awatar użytkownika
By krz_p -  16 lis 2009, 22:27
 wielkopolskie
#18282
jak będziesz pryskał tylko w nawiewy to efekt będzie mizerny
musisz dotrzeć jak najbliżej parownika
tu są dwa sposoby, wyjąć filtr pyłkowy i jak najgłębiej do przodu wsadzić wężyk
lub zdemontować boczną osłone deski rozdzielczej, włączyć obieg zamknięty, wtedy uchyli się taka klapka widoczna po zdemontowaniu tej oslony i tam zapodać środek w kierunku parownika
By Krzysiek -  08 lip 2010, 21:00
 -------
#27771
Witam mam pytanko jaki polecacie najlepszy środek do odgrzybiania klimatyzacji :?: na włączonej klimie jest spokój lecz gdy wyłącze klime i jade na normalnym nawiewie tzn ECON strasznie śmierdzi byłem na ozonowaniu lecz to nic nie pomogło a poleciałem za tą usługe 100zł więc nie polecam dodam że stary filtr był czarny jak wymieniałem a może winą są ostatnie upały :?: za wszelkie sugestie dzięki pozdrawiam :)

Golf V 1.9 TDI BKC Sportline
Awatar użytkownika
By Tyson -  08 lip 2010, 21:58
 mazowieckie
#27777
mam to samo. Samochód licząc ma dopiero 2 lata, ale w zeszłe lato miałem taki sam problem, ale znalazłem rozwiązanie - u mnie non stop jest AUTO :P ten sezon przelatam, ale przed kolejnym pojadę na przegląd klimy.
By mayday -  09 lip 2010, 11:47
 -------
#27795
Uwazajcie na te preparaty i nie walcie tego za duzo do nawiewów bo zaczna sie problemy z elektronika!!!!!!! Z kolei ten sposób z preparatem do odgrzybiania z nawiewewm wewnetrznym i wyciagnietym filtrem pyłkowym to tak na 70%. Najlepszy wg mnie panowie jest OZON
By graves -  12 lip 2010, 10:20
 -------
#27852
Witam

Ja za nabicie klimy i odgrzybianie zaplacilem 99zl

Ale z tego co pamietam to Pan z obslugi urzyl preparatu takiego : http://www.autokosmetyki.pl/carplan_kle ... ,p412.html

Troche inna butelka byla bo taka jasno niebieska ( ale podobne dzialanie ) obieg zamkniety i przez kilka minut sie rozpylal plyn w aucie .

Polecam ten preparat

Robilem to w zeszlym roku i zero jakiegos brzydkiego zapachu...
By jarek23 -  15 lip 2010, 2:29
 -------
#27968
Najlepszy środek jaki miałem to http://www.autokosmetyki.pl/moje_auto_n ... ,p362.html
Jeśli masz układ klimatyzacji lekko zanieczyszczony to starczy ozon :) Ostatnio jest szał na ozon nie wiem dlaczego jak to strasznie stara metoda... I do tego efekt ozonowania jest bardzo krotki. Polecam nano srebro. Preparat najlepiej rozpylać w miejscu filtra kabinowego oczywiście po wyciągnięciu, "sreberko" dostaje się głównie na parownik z którego głownie śmierdzi :) Oczywiście preparat nie kapie nic nie wycieka. Jedna butelka starcza na jedno wyczyszczenie samochodu. Po 15 minutach już można jeździć.
By CZARNABRAMA -  11 wrz 2010, 21:50
 -------
#29807
slabo dziala mi klimatyzacja.Znajomy mi powiedzial ze trzeba wymienic filtr.Chcialbym sie dowiedziec czy tam jest filtr i gdzie go szukac..