Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By katerin7 -  22 lis 2009, 9:21
 -------
#18605
Ostatnio zauważyłem małe plamy oleju silnikowego pod samochodem /golf v ,silnik 1,4 BCA/. Po sprawdzeniu okazało się, że mam wyciek oleju spod miski olejowej. Z serwisu dowiedziałem się, że miski aluminiowe są uszczelniane nie na uszczelkę tylko na specjalną pastę do misek.
Zwracam się z pytaniem, czy są jakieś problemy ze zdjęciem miski, czy trzeba odkręcić dodatkowe elementy. Proszę o porady techniczne lub jakiekolwiek uwagi.
By chomik -  23 lis 2009, 15:36
 warmińsko-mazurskie
#18624
Spuszczasz olej, odpinasz wtyczkę czujnika (jeżeli w ogóle taki występuje w Twojej misce), odkręcasz śrubki trzymające miskę, ściągasz miskę i oczyszczasz ze starego uszczelniacza miskę i blok silnika, nakładasz pastę uszczelniającą i składasz do kupy. Zalewasz nowym olejem przy okazji należy zmienić filtr oleju i śmigasz.
Raczej niema w tym nic skomplikowanego 8)

Aha opisałem jak to robiłem u siebie w TDI ahf, nie wiem czy u Ciebie nie ma kolektora wydechowego z przodu silnika, jak tak to pewnie jeszcze będziesz musiał odkręcać wydech od kolektora i może być problem z zapieczonymi śrubami, reszta powinna wyglądać tak samo.