Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By russso -  21 sty 2010, 19:53
 -------
#20653
Witam wszystkich!
Ja tez wymienialm termostat w TDI ale nie jestem pewien czy wszystko jest ok. Poniewaz wskazowka po ok 6km zaczyna iśc do góry przy nawiewie ustawionym na 2 poziom, po jakims tam czasie uzyska te 90stopni ale np. w korku czy wlaczonym wyższym nadmuchu i przy mrozach jakie teraz panuja lubi sobie ta wskazowka opadać. Dlatego nie jestem pewien czy tak ma byc.
By pszczolek -  21 sty 2010, 21:37
 mazowieckie
#20658
Normalka ;)

Czytalem ostatnio artykuł w Motorze i był ten objaw omawiany.
Według nich to normalna przypadłosc silników TDI(nie awaria)
Jezeli wylaczysz ogrzewanie to w korkach przy duzym mrozie wskazówka bedzie stała w pionie :mrgreen:
By DABLJU -  21 sty 2010, 21:54
 -------
#20660
russso pisze:Witam wszystkich!
Ja tez wymienialm termostat w TDI ale nie jestem pewien czy wszystko jest ok. Poniewaz wskazowka po ok 6km zaczyna iśc do góry przy nawiewie ustawionym na 2 poziom, po jakims tam czasie uzyska te 90stopni ale np. w korku czy wlaczonym wyższym nadmuchu i przy mrozach jakie teraz panuja lubi sobie ta wskazowka opadać. Dlatego nie jestem pewien czy tak ma byc.
To normalka w wiekszosci aut przy duzym mrozie. W moim TSI jest tak samo - ale musi byc tak min. z -15*C. W drugim aucie mam tak samo. Wiec bez obaw.