Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By KR!S -  05 paź 2015, 10:05
 podkarpackie
#195151
no i mnie przytrafiła się zablokowana maska. Odskakuje ale uchwyt od blokady nie reaguje. Jest jakieś proste rozwiazanie?
By kuba94 -  05 paź 2015, 11:40
 pomorskie
#195157
KR!S pisze:no i mnie przytrafiła się zablokowana maska. Odskakuje ale uchwyt od blokady nie reaguje. Jest jakieś proste rozwiazanie?
Musisz na uchylonej masce najlepiej klinem plastikowym podgiętym takim jak do tapicerki siłowo przesunąć go w bok.Jak już otworzysz to w górnej części tego haczyka gdzie jest sprężyna (cały mechanizm tego ustrojstwa) zlać np WD 20. Jak już brud odpuści - biały smar do zawiasów. Dzieje się tak jak się tego nie smaruje.
Awatar użytkownika
By cbool333 -  26 mar 2016, 15:11
 kujawsko-pomorskie
#221738
Ja również wrzucę swoje trzy grosze. Moze wydac sie oczywiste ale moze ktos tego nie wie: Jeżeli dźwignia działa tak jak powinna a mimo to maska nie chce odskoczyc to potrzebna jest druga osoba, która musi lekko podnosić maskę w momencie pociągania dźwigni. Po otwarciu należy oczywiście nasmarować
Awatar użytkownika
By krz_p -  03 kwie 2016, 19:06
 wielkopolskie
#222863
no i mnie też dopadła awaria otwierania maski :(
będę próbował korzystając z porad na forum ją otworzyć,
rączka chodzi luźno, strzeliło w momencie otwierania, podejrzewam, że przy samej rączce puściło
Awatar użytkownika
By krz_p -  06 kwie 2016, 21:04
 wielkopolskie
#223421
piszę dla potomnych
na lince, za reflektorem od strony kierowcy, jest łącznik na lince
po prostu się rozpiął, dlatego został, tak na wszelki wypadek spięty dodatkowo 3 trytytkami :)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  06 kwie 2016, 21:53
 śląskie
#223428
krz_p pisze:piszę dla potomnych
na lince, za reflektorem od strony kierowcy, jest łącznik na lince
po prostu się rozpiął, dlatego został, tak na wszelki wypadek spięty dodatkowo 3 trytytkami :)
A jak otworzyłeś jak linka puściła ?
By kamel2000 -  28 maja 2016, 18:44
 małopolskie
#229513
Aby 2 min. awaryjnie otworzyć maskę w przypadku odpięcia linki na łączniku należy przez grill wyciągnąć linkę na zewnątrz korzystając z kawałka zakrzywionego drutu i pociągnąć ręką za końcówkę z kulką:

Obrazek

Po zapięciu i zamknięciu obudowy łącznika , dodatkowo spinamy opaskami samozaciskowymi 3 szt.

Obrazek

Obcinamy nadmiar opaski , zamykamy i ... delektujemy się dźwiękiem otwieranej klapy :yes:
:)
By Golf 5 fsi 2.0 -  24 mar 2019, 20:35
 pomorskie
#272940
Potrzebna pilna pomoc. Zostawiłem auto.na światłach. Nie mogę go otworzyć z pilota a z kluczyka nie działa pewnie wkładką rozwalona.

Dodano po 1 godzinie 48 minutach 55 sekundach:
Jak mam otworzyć maskę z zewnątrz by podlaczycy ako do ładowania? Da radę przez rozrusznika naładować jak wejdę pod auto?

Dodano po 9 godzinach 50 minutach 26 sekundach:
Ogarnięte. Wystarczyło odczepić gril lakierowany i ten gril czarny który trzyma się na dwóch srobkach przy lampach.
Nie dasz rady odkręcić ich ale płaski śrubokręt i da się podważyć klin i odciagasz jedna stronę i masz dostęp do zmka.