Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By alf900 -  19 sty 2010, 12:49
 -------
#20547
Prawe, tylne drzwi. Często się zdarza, że nie można ich otworzyć pilotem, ani klamką z zewnątrz i od wewnątrz.
Przy otwieraniu pilotem słychać, że ten zamek jest odblokowywany dłużej niż pozostałe.
Pomaga wtedy powtórne, lub wielokrotne naciśnięcie pilota.
Co proponujecie?
Awatar użytkownika
By malydaras -  19 sty 2010, 14:55
 mazowieckie
#20555
Za bardzo Ci nie pomogę, bo nie miałem potrzeby rozbierać drzwi u siebie. Ale wg mnie metody są dwie: tradycyjna, czyli zdjęcie tapicerki i wyjęcie zamka od wewnątrz drzwi oraz druga metoda:zdjęcie zewnętrznego poszycia drzwi.
Awatar użytkownika
By Tyson -  19 sty 2010, 20:09
 mazowieckie
#20570
alf900 pisze:Dziękuję,
z tego co wiem, to w naszych samochodach (mk5) można się dobrać do zamka ściągając zewnętrzne poszycie drzwi.
ja osobiscie bym Ci to odradzal, bo jak cos zle zlozysz to z zewnatrz bedzie lipa.
Proponuje zdjac tapicerke, a jedyne co mozesz popsuc to spinki do tapicerki, dlatego lepiej jest sie w nie zaopatrzec w ASO - chyba 1,2zl za szt.
Awatar użytkownika
By team-am -  19 sty 2010, 21:30
 łódzkie
#20579
Tysonq pisze:
alf900 pisze:Dziękuję,
z tego co wiem, to w naszych samochodach (mk5) można się dobrać do zamka ściągając zewnętrzne poszycie drzwi.
ja osobiscie bym Ci to odradzal, bo jak cos zle zlozysz to z zewnatrz bedzie lipa.
Proponuje zdjac tapicerke, a jedyne co mozesz popsuc to spinki do tapicerki, dlatego lepiej jest sie w nie zaopatrzec w ASO - chyba 1,2zl za szt.
Po zdjeciu tapicerki otrzymuje sie blache za ktora jest zamek tak wiec lepiej uważnie zdjąć poszycie
By maxoff77 -  19 sty 2010, 21:46
 -------
#20580
kolego miałem identyczną sytuację z tymi drzwiami, po kilku dniach i drugie się też nie chciały otwierać, w serwisie wymienili zamki i było O.K ale tylko przez dwa dni. dopiero wymiana modułu komfortu załatwiło sprawę. pozdro.
Awatar użytkownika
By Tyson -  19 sty 2010, 21:47
 mazowieckie
#20581
team-am pisze: Po zdjeciu tapicerki otrzymuje sie blache za ktora jest zamek tak wiec lepiej uważnie zdjąć poszycie
zgadza sie, wogole o tym zapomnialem :oops:
By alf900 -  20 sty 2010, 19:39
 -------
#20614
maxoff77
z tego co piszesz wynika, że niepotrzebnie wymieniono u Ciebie dwa zamki, bo dopiero wymiana modułu przyniosła oczekiwaną poprawę.
Napisz proszę z jakimi kosztami związane były te czynności.
Pozdrawiam
By maxoff77 -  20 sty 2010, 21:52
 -------
#20622
no nie potrzebnie te zamki zmienili tym bardziej że auto miało 2 miesiące, ale te siurki z ASO to powiedzieli że wymieniają wszystko po kolei zaczynając od zamków, następnie spędziłem 6 godzin w "serwisie" bo szukali problemu po szynie CAN i doszli do tego że moduł jest do wymiany, wymienili, kluczyki zaprogramowali od nowa i git-koszty żadne bo na gwarancji. pozdro.
By maxoff77 -  21 sty 2010, 21:36
 -------
#20657
w moim przypadku VAS przy standardowej diagnostyce nic nie pokazał, a robili to w mojej obecności(fajny sprzęcik), dopiero jakaś dokładniejsza diagnoza przez ich elekromechanika przy której niestety nie byłem wykazała usterkę. pozdro.