Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By alf900 -  30 cze 2011, 14:52
 -------
#46819
Dla odmiany nie można było zamknąć tych drzwi, więc w końcu wymieniłem zamek i wszystko działa.
Powodem był niedziałający większy silniczek w zamku.

Pomimo niewielkiego przebiegu ok. 30.000 km, 4 lata miał on zapaskudzone komutatory, co wskazuje na niską jakość użytych materiałów.
Awatar użytkownika
By glodek -  18 sie 2012, 21:35
 wielkopolskie
#79804
Koledzy mam problem w samochodzie mojej dziewczyny nie idzie otworzyć drzwi pasażera ?? z pilota z kluczyka od środka z kabiny nic cisza !! jak dostać się do mechanizmu, poszycia nie ściągnę bo nie idzie otworzyć hmm nie mam pomysłu a WY ?? help

edit: finalnie naprawa w serwisie nie potrafiłem dobrać się do zamka 700zł z robocizną wymiana zamka :(
By delk -  20 maja 2013, 16:53
 -------
#98600
witam
mam problem z zamkiem w prawych przednich drzwiach problem polega ze centralny nie potrafi odryglować zamka(raz za czas gdy parę razy naciskam na pilocie otwórz zamknij to otwiera ) gdy jest zamknięty na centralnym nie wiem czym to jest ale gdy patrze przez dziurę w drzwiach koło zamka widać tam taki czerwony plastikowy rygiel i gdy na pilocie naciskam zamknij otwórz to widać ze ten plastik się rusza ale nie ma siły otworzyć .Dzwoniłem do znajomego elektryka i on twierdzi ze to moze byc silniczek od ryglowania . Czy ma ktoś jakiś manual od rozebrania poszycia zewnętrznego drzwi
By Berus87 -  20 maja 2013, 19:49
 -------
#98618
Demontaż poszycia to prosta sprawa. Ściągasz klamke, odkręcasz śrubki w dolnej wewnętrznej części drzwi oraz przedniej - tj od strony zawiasów, a w tylnej części drzwi przednich srubki znajdują sie pod osłoną plastikową. Oprócz śrubkek na torx 30 czasami są plastikowe koleczki, ale z nimi poradzisz sobie bez problemu. Pod klamką, z tego co pamietam, znajduje się też śrubka którą dokręcany jest wew mechanizm klamki, a którą rownież trzeba odkręcić- torx 20. Zwroc uwagę, że niektóre śrubki z poszycia są z nieco grubszą podkładką, nalezy pamiętać o tym przy składaniu aby wkręcić je w odpowiednie miejsce. Najlepiej rób to z jakąś drugą osobą ktora będzie asekurowac poszycie przy odkręcaniu ostatnich śrubek, gdyż łato porysować próg gdy opadnie.
By delk -  20 maja 2013, 22:09
 -------
#98632
dzięki udało się sciagłem poszycie i wtedy zacząłem sprawdzać zamek "zamk-otw" i dalej nic potem zaczolem bić śrubokrętem po obudowie zamka i zaczęło działać ale nie dawało mi to spokoju wiec zabrałem się za zamek rozebrałem go ciężko było ,wiec spróbowałem poprawić luty lecz to nie to ,zauważyłem ze silniczek od ryglowania ciężko chodzi wiec go posmarowałem i pozostałe części i wtedy zaczął działać :D :D :D :D :D zobaczymy jak długo?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  20 maja 2013, 22:12
 śląskie
#98634
pod klamką jest torx 15 a w drzwiach chyba 30

Najwięcej zabawy jak nikt nie robił jest zdemontowanie klamki.

Trzeba trzymać ją odciągniętą tak jak byś otwierał drzwi.
i tak trzymając odkręcać tą śrubę co jest schowana za ta plastikową osłoną drzwi aż nie będzie się dało wyjąć zaślepki co jest koło klamki.

wtedy można odczepić linkę lub zrobić to wcześniej, niema to znaczenia i popchnąć klamkę w stronę tylnych drzwi i powinna wyskoczyć i potem już każdy da se radę,

Co do śrub w poszyciu to od spodu są wszystkie takie same .
u mnie dwie od strony klamki na górze były inne niż pozostałe na tej stronie ale to też niema znaczenia jak je wkręcimy

NALEŻY UWAŻAĆ gdzie była jaka śruba od strony zawiasów drzwi
tam jest jedna lub dwie dłuższe o ok 2mm i wkręcenie ich w inne miejsce pozostawi ślad wypchnięty na poszyciu.

http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=8 ... 207#p85207" onclick="window.open(this.href);return false;
By banan_wlkp -  09 wrz 2013, 14:35
 kujawsko-pomorskie
#105435
Odświeżę temat:

co w przypadku, kiedy tylne prawe drzwi nie otwierają się przy pierwszym naciśnięciu na pilocie "otwórz" tylko np za 3-4 razem. Ze środka otwierają się bez problemu. Tak jakby nie mogły się odryglować za pierwszym razem.
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  24 sie 2014, 10:33
 lubelskie
#140950
banan_wlkp pisze:Odświeżę temat:

co w przypadku, kiedy tylne prawe drzwi nie otwierają się przy pierwszym naciśnięciu na pilocie "otwórz" tylko np za 3-4 razem. Ze środka otwierają się bez problemu. Tak jakby nie mogły się odryglować za pierwszym razem.
Siada zamek. Wymień za wczasu jak drzwi jeszcze można otworzyć...
Awatar użytkownika
By ducho -  24 sie 2014, 12:38
 lubelskie
#140977
Lukasz89 pisze: Siada zamek. Wymień za wczasu jak drzwi jeszcze można otworzyć...
dobrze prawi :) , na początek przeskanowałbym vcds-em i zobaczył czy błąd zamka wyskakuje, jeśli tak to zamek raczej do wymiany i nie czekałbym z tym zbyt długo :P
Awatar użytkownika
By Forest -  12 wrz 2014, 19:33
 wielkopolskie
#142878
U mnie też od niedawna drzwi lewe tylne szwankują. Czasem się otworzą a czasem po 2 szybkich kliknięciach przycisku na pilocie. To zamek się psuje czy coś innego?
Awatar użytkownika
By Sajmon -  12 wrz 2014, 23:29
 śląskie
#142908
Forest pisze:U mnie też od niedawna drzwi lewe tylne szwankują. Czasem się otworzą a czasem po 2 szybkich kliknięciach przycisku na pilocie. To zamek się psuje czy coś innego?
Normalne zachowanie kończącego się powoli zamka. Jak zwykle z czasem będzie się pewnie pogarszać. Mój od strony kierowcy tak długo męczyłem aż już pare razy od strony pasażera wchodziłem :) Skończyło się na wymianie i jest OK.
By Misiek86 -  28 cze 2021, 14:28
 mazowieckie
#286580
Panowie mam problem. Mechanizm podnoszenia szyby nowy założyłem bo linka się zerwała i wydawało mi się, że jest ok. Gdy zamknąłem samochód na pilota i otworzyłem to już nie mogę otworzyć tych naprawianych drzwi od kierowcy. Drzwi się nie da otworzyć ani od zewnątrz ani od środka. Jest jakiś patent na ich otwarcie bez cięcia drzwi? :-/
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  28 cze 2021, 18:16
 śląskie
#286585
Jak wkładka w drzwiach nie działa to da sie.
Odsowasz szybe na sam dół . odkrecasz tapicerke i wyrywasz z kołków. Wtedy masz dużą szczelinę od góry.
Bierzesz dlugi plaski gruby duzy wkrętak do pobijania.
I rozbijasz górny rog zamka i sie otwiera.