Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Krzysiek -  04 lut 2010, 15:35
 -------
#21469
Panowie miał ktoś podobny problem z ABS-em mianowicie odpalam autko i nie gasną takie kontrolki jak ABS kontrola trakcji wspomaganie kierki nie działa także licznik prędkośći autko zostało podłączone pod komputer komputer wykazał błąd magistrali tzn łączy się ogólnie lecz nie może się połączyć z ABS-em odłączenie bateri nic nie dało tylko tyle że błąd po włączeniu silnika znikł lecz po ruszeniu autem znowu się pojawił licznik prędkośći szaleje jade np 40 spada do zera i po chwili znowu się załancza nie lecą także przejechane kilometry. I teraz czy może to być sterownik ABS czujnik lub pompa ABS-u w tych tematach to raczej moja wiedza jest kiepska więc co polecacie czy jechać do jakiegoś elektryka czy zostaje ASO. Autkiem jako tak da się poruszać tylko po przekręceniu stacyjki wszystko piszczy i niedziała ten ABS :( dodam na sam koniec że sprawdzałem bezpieczniki i wszystko jest ok.


Golf V 1.9 TDI BKC Sportline
By grzedo -  04 lut 2010, 20:54
 pomorskie
#21476
ja bym obstawiał czujnik abs przy jednym z kół
jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi ale ja bym od tego zaczął
By chomik -  04 lut 2010, 21:39
 warmińsko-mazurskie
#21478
Gdyby czujnik ABS padł to VAG by go wyłapał a tu nic takiego nie pokazał i przez czujnik licznik by nie świrował.

Krzysiek chyba musisz szukać jakiegoś dobrego magika od elektryki, w ASO pewnie będą miesiąc dochodzić co jest grane i zdrowo skasują.
By Krzysiek -  05 mar 2010, 17:35
 -------
#22310
Autko po miesiącu stania u elektryków magików wreszcie doprowadzone do stanu użytkowania kosztowało mnie to 1500pln a przyczyną okazał się sterownik abs stary sterownik został wyjęty wraz z pompą abs i zastąpiony używką z innego Golfa na którą dostałem 6 mieszków gwarancji myśle że troche na nim polatam wrazie czego mam stary a są magicy którzy regenerują takowe sterowniki w ASO cena samego sterownika 2800pln a komplet czyli sterownik + pompa 7000pln :D tak że panowie cieszmy się ze mamy VW i dużo dużo elektroniki wszystko było by ok tylko jest jedno ale czemu takie hece dzieją sie w niestarym wiekowo jak i również przebiegowo VW autko nie rozbite nie szalejące przesadnie po asfalcie :?: teraz śmigam i myśle że w najbliższym czasie nie będe sięgał do portfela po większą gotówke dzięki dla kolegów którzy odpisali powyżej :D


Golf V 1.9 TDI BKC Sportline
Awatar użytkownika
By fredric -  05 mar 2010, 22:51
 mazowieckie
#22319
Miałem taki sam problem w sharanie i też 1500 poległem.Tylko u mnie nie szalał licznik, za to nie działało esp i abs.
By Krzysiek -  07 mar 2010, 11:03
 -------
#22357
Wracając do tematu musze podzielić się pewną ciekawostką w tą sobote w okolicach KRK posypało śniegiem i przed wymianą sterownika ABS z tego co pamiętam wchodząc w zakręt autkiem uślizgnięcie pierwsze co to sygnał dzwiękowy migająca diodka ABS nie pojawiająca sie dioda trakcji i brak ESP sygnał dzwiękowy przy uślizgnieciu czego nie powinno być po wymianie sterownika sygnału poślizgu autka nie ma mignięcie trakcji w czasie poślizgu i przyhamowanie jednego z kół czyli aktywne ESP między pierwszą sytuacją a drugą niebo a ziemia. Wcześniej tego nie zauważałem jak miałem walnięty sterownik a żaden błąd nie świecił czyli system ESP nie działał a ABS działał lecz stopniowo zaczoł się psuć. Więc teraz jak posypie jazda po śniegu to bajka :D



Golf V 1.9 TDI BKC Sportline
By AdamekS -  07 mar 2010, 12:19
 -------
#22366
Krzysiek pisze: Więc teraz jak posypie jazda po śniegu to bajka :D

Zrozumiałem, że jesteś zadowolony z naprawy, ale na przyszłość dbaj o interpunkcję to będzie się nam łatwiej czytało :wink:
By Krzysiek -  07 mar 2010, 12:36
 -------
#22369
Ok kolego postaram się na przyszłość o tym pamiętać i też Pozdrawiam :!: :D


Golf V 1.9 TDI BKC Sportline