Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By jajaceek -  08 wrz 2017, 17:28
 mazowieckie
#256756
Odświeżę temat. Niedawno nabyłem MK5 z 2004 z silnikiem BCA i okazało się że jest uszkodzony sterownik/pompa ABS'u. Za duże ciśnienie na jakimś czujniki, nie pamiętam którym ale w tej pompie. Numer to 1K907379K. Chcę kupić używaną i podmienić. Oczywiście wiem że będę musiał ją zakodować.
Moje pytanie jest takie: jaka najnowsza
(o najwyższym numerze) będzie pasowała zamiast niej?
Jest fabrycznie zamontowany EPS a chciałbym dołożyć sprawdzanie ciśnienia. HHC pewnie się nie da.
Nie chciałbym nic zmieniaćmechanicznie tylko wymontować, zamontować, odpowietrzyć i zakodować.
Dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2017, 17:40 przez jajaceek, łącznie zmieniany 1 raz.
By jajaceek -  08 wrz 2017, 19:38
 mazowieckie
#256760
Przeczytałem ten wątek wcześniej i teraz jeszcze raz. Ale nie o to chodzi. Nie chcę aż tak modyfikować. Nie będę wymieniał rurek ani w przyszłości maglownicy. Muszę wymienić pompę bo mam uszkodzony czujnik ciśnienia to przy okazji mógłbym zamontować lepszą pompę. Jak będzie miała dodatkowe funkcje to dobrze, a jak nie to nie. Może będzie tylko poprawiona technologicznie i nie będzie się psuła. Taki Plug and Play.
Awatar użytkownika
By karolek_ust -  09 wrz 2017, 17:52
 pomorskie
#256791
1K0 614 517 AC to pompa Mk60-AT i pasuje P&P a pozwala już np na liczniki czarnobiały czy kolor a i tak demontaż i montaż ciebie czeka a ta pompa obsługuje HillHold i parkowanie pierwszej generacji.
By adek -  11 maja 2018, 11:19
 łódzkie
#264721
Cześć,
Ostatnio w moim Golfie pojawił się wyciek płynu hamulcowego z pompy ABS - nic wielkiego, ale jednak wolę tak nie jeździć. Mechanik powiedział, że nie można tego uszczelnić, tylko trzeba wymienić pompę.
Tutaj moje pytanie: pompa jest połączona ze sterownikiem, oczywiście obie części mają swoje numery. Czy muszę szukać pompy i sterownika o takim samym oznaczeniu, czy któryś element może się różnić? Dodam tylko, że pompa to 1K0 614 117 J