Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By mimi -  15 mar 2010, 18:47
 -------
#22753
Pech prześladuje mojego golfika w ostatnich dniach. Po tym jak pod hipermarketem ktoś pięknie przejechał mi zderzak dzis przestała działać tylna wycieraczka. Nie działa tez jej spryskiwacz. Przednia jest ok. Bezpieczniki ok.
Poszperałem troche w necie i straczne rzeczy o pękających rurkach, nieszczelnościach w silniczkach wycieraczek VW ludziska wypisują. Konkretnie w golfie 4. Dość skomplikowany to temat i kosztowna naprawa. Zastanawiam się tylko czy to oby nie za wcześnie w 5 letnim aucie..? Przerabialiście juz ten temat w piątce?
By kuba94 -  15 mar 2010, 22:33
 pomorskie
#22760
W moim juz wymieniałem silniczek ,pękła rurka i zalało mechanizm i elektrykę w srodku silniczka ,a rocznik 2005 pada to od nie używania.Rurkę można wymienić nie trzeba kupować całego mechanizmu jak jeszcze nie poszła elektryka. Zanim zabierzesz sie do rozbierania całego ustrojstwa sprawdź przewody te co wchodzą z budy do klapy w gumowej osłonie. Często pekają i nie działo wszystko, jak kable ok to sprawdź zamek w klapie jak czujnik wskazuje ze otwarta klapę tez nie działa.No i jak nie sprawdziłeś bezpieczników to zacznij od tego
By lisik -  16 mar 2010, 21:25
 -------
#22786
mimi pisze:Pech prześladuje mojego golfika w ostatnich dniach. Po tym jak pod hipermarketem ktoś pięknie przejechał mi zderzak dzis przestała działać tylna wycieraczka. Nie działa tez jej spryskiwacz. Przednia jest ok. Bezpieczniki ok.
Poszperałem troche w necie i straczne rzeczy o pękających rurkach, nieszczelnościach w silniczkach wycieraczek VW ludziska wypisują. Konkretnie w golfie 4. Dość skomplikowany to temat i kosztowna naprawa. Zastanawiam się tylko czy to oby nie za wcześnie w 5 letnim aucie..? Przerabialiście juz ten temat w piątce?

trzasnij klapą i sprobuj- jak jest niedomknieta nie dziala
By mimi -  16 mar 2010, 21:54
 -------
#22792
Aż wstyd sie przyznać ale mieliście racje. Nie domknąłem klapy i to było powodem. :oops:
Troche się pospieszyłem z alarmem. Nie zmienia to jednak faktu, że problem występuje i pewnie bedzie sie trzeba z rurką zmierzyć wczesniej czy później,..niestety
dzieki za odpowiedzi
By TomASS -  30 mar 2010, 22:41
 -------
#23317
Jak nie działa Ci wycieraczka, to zamknij pilotem drzwi i sprawdź czy migają światła. Jeśli nie migają jest to oznaką niedomknięcia drzwi - w tym wypadku niedomknięcia bagażnika - ja miałem skorodowany zamek tylnej klapy - ani nie migały kierunkowskazy przy zamykaniu, ani nie działała wycieraczka, ani spryskiwacz oraz światełko w bagażniku - po wymianie zamka wszystko wróciło do normy.