Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Daniel -  13 cze 2017, 7:38
 mazowieckie
#253243
Witam wszystkich forumowiczów, mam problem z chłodnicą w Golfie 5 1.4 2004r. Mianowicie jest widoczny wyciek z chłodnicy, płynu ubywa a na samej chłodnicy widać tak jakby zaschniety płyn chłodniczy. Wymieniać chłodnice na nową czy może są tańsze sposoby na załatanie tego? Jednak zależy mi na dlugotrwalemu rozwiązaniu i dobremu. Dziękuję za wszelką pomoc :D
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  13 cze 2017, 11:49
 śląskie
#253252
Chłodnica ok 250-300zł . nie ma wpływu na klimatyzację przy zakupie jak i przy wymianie.
Nie trzeba demontować przy wymianie również od klimy .
Ja kupowałem do swojego chłodnicę ale klimy z firmy NRF i bardzo dobrze wykonana i zapewne tez z tej firmy bym kupił do wody.
By grotof -  13 cze 2017, 12:10
#253254
Jedna uwaga. Zalej oryginalnym płynem VW - G12. Różnica kosztów między ORI a innym znikoma a na pewno żywotność układu chłodzenia nieporównywalnie dłuższa. W poprzednim aucie też wymieniałem chłodnicę (zamiennik) i połakomiłem się na tańszy płyn. Po dwóch latach ! nowa chłodnica do wymiany. W aktualnym aucie (G5 1,6 FSI) też musiałem chłodnicę wymienić. Jeżdżę trzeci rok i jest OK.
By Daniel -  13 cze 2017, 12:37
 mazowieckie
#253255
Sorki że tak głupio dopytam ale jestem zielony w tematach motoryzacji :unsure: jeżeli zalewalem do tej pory płyn z oznaczeniem G12 to było Ok? Czy musi być znaczek VW na opakowaniu i wtedy wiadomo że ten będzie najlepszy?

Dodano po 2 minutach 45 sekundach:
A jeszcze jedno pytanko, czytałem różne fora i dlatego tak pytam o tą klime bo niektórzy mówią że w tym golfie jest jedna chłodnica do klimy i do wody... nie znam się powiem szczerze i nie wiem no ale zmierzam do tego że przez to podobno jest droższa? I kolejne pytanko, napelnialem i robiłem ostatnio klime, po wymianie chłodnicy trzeba napełnić klime jeszcze raz?
Awatar użytkownika
By Cimek -  13 cze 2017, 14:03
 opolskie
#253257
Daniel pisze:Sorki że tak głupio dopytam ale jestem zielony w tematach motoryzacji :unsure: jeżeli zalewalem do tej pory płyn z oznaczeniem G12 to było Ok? Czy musi być znaczek VW na opakowaniu i wtedy wiadomo że ten będzie najlepszy?

Dodano po 2 minutach 45 sekundach:
A jeszcze jedno pytanko, czytałem różne fora i dlatego tak pytam o tą klime bo niektórzy mówią że w tym golfie jest jedna chłodnica do klimy i do wody... nie znam się powiem szczerze i nie wiem no ale zmierzam do tego że przez to podobno jest droższa? I kolejne pytanko, napelnialem i robiłem ostatnio klime, po wymianie chłodnicy trzeba napełnić klime jeszcze raz?
co do drugiego, to jest temat o klimatyzacji. Jeżeli będziesz wymieniać chłodnicę klimy to tak, w środku jest czynnik pod ciśnieniem. Warto go ściągnąć maszynowo
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  13 cze 2017, 18:49
 śląskie
#253271
W golfie są dwie chłodnice.
1 od klimatyzacji ta na przodzie za grilem
2 od wody od strony silnika wentylatorów.
wymieniając obojętnie którą byś chciał nie rozszczelnisz drugiego z układu.
Wyjąc osobno się da tą od klimatyzacji jak i tą od wody bez ruszania drugiej.
ja leje płyn g12 z K2, ori, formax intercars itp aby się typ zgadzał i kolor i jest ok. Te chłodnice padały nie zależnie od płynu,