Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By kpk13 -  31 lip 2017, 20:25
 małopolskie
#255327
Witam,

Mam problem ze sprzęgłem. Mój samochód: golf V, 1.6 MPI (bodajże BSE).

Postanowiłem wymienić sprzęgło w moim golfie. Stare było bardzo twarde, brało przy samej podłodze i do tego coraz częściej piszczało/dzwoniło.

Sprzęgło wymienione na nowe, jest zdecydowanie lepiej. Ale gdyby było idealnie, nie byłoby tego tematu na forum. Zauważyłem kilka niepokojących rzeczy:
  1. Głośne skrzypienie zarówno przy wciskaniu, jak i puszczaniu sprzęgła. Występuje tylko jak silnik jest rozgrzany i temperatura na zewnątrz wysoka (na przykład w upał).
  2. Tłuczenie, tak jakby uderzanie o siebie dwóch metalowych elementów przy szybkim puszczeniu sprzęgła. Zauważyłem to głownie na zimnym silniku.
  3. Czasami słychać terkotanie, tak jakby rolki na skrzyni. Występuje czasami, na zimnym oraz ciepłym silniku.
Objawy pojawiły się po wymianie sprzęgła, wcześniej tego nie było. Odgłosy słychać tylko na zewnątrz (przy zamkniętej szybie w środku nic nie słychać). Dobrze to słychać w pomieszczeniu, na przykład garażu. I co ciekawe, te dźwięki występują często, ale nie zawsze.

Póki co byłem z reklamacją, ale standardowo nic nie stwierdzono. Czy ma ktoś jakieś pomysły co to może być? Potrzebuję auta do jazdy codziennie i ostatnie czego mi trzeba to utknąć gdzieś w trasie z rozwalonym sprzęgłem.

Z góry dziękuję za pomoc :)