Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By jurgeen -  27 lut 2009, 22:27
 pomorskie
#15263
Ja jestem ze S³upska, a do¶wiadczenia z tamtym ASO mam takie ¿e nie chcieli mi daæ podk³adek pod tablice, a z zamówieniem czê¶ci to wybiorê siê do Trójmiasta...
W S³upsku tacy trochê niekompetentni. o_O
Chocia¿ mo¿e akurat trafi³em na niemi³ego pracownika...
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  27 lut 2009, 23:58
 pomorskie
#15264
niekompetentni ? to tak jak w trojmiescie :) takze odpada , no nie wiem szukam generalnie dobrego serwisu gdzie nie zal bedzie zostawic kase ew. na dobra flaszke rzucic ;)
By guzzi -  14 mar 2009, 11:07
 -------
#15566
By³em dzi¶ na przegl±dzie w ASO Gdañsk w ci±gu 1,5h, sprawdzili wszystko co mo¿liwe, koszt 140 PLN. By³em przy samochodzie, i patrzy³em na rêce. Bez zastrze¿eñ.
Odno¶nie klimy: preferowany serwis raz w roku, z wymian± filtra, uzupe³nianiem czynnika, którego rocznie ubywa ok.15-20% i odgrzybianie, ale do zrobienia w sezonie LETNIM, nie teraz, kiedy temperatury s± niskie i w³a¶ciwo¶ci czynnika s± inne ni¿ latem.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By cbdu -  20 mar 2009, 21:40
 -------
#15692
Ktore ASO polecacie w warszawie?
Czy ktos ma doswiadczenie z VW Szewczyk z radzyminskiej?

pozdrowienia
By martinez -  21 mar 2009, 3:37
 -------
#15699
sam sie zastanawiam nad ASO w wawie,
z opinii w necie widze ze najlepsze ma Gajewska,
Szewczyk kiepskie
By galius -  30 mar 2009, 20:06
 -------
#15908
By³em dzisiaj na ma³ym przegl±dzie w ASO AutoViva. Ze swoim olejem (dodam bez ¿adnych problemów czy w±tpliwo¶ci) zap³aci³em 323z³. Za darmo - czego siê nie spodziewa³em - wymienili mi tê cholern± ¿arówkê pozycyjn±, dali nowy kapturek chroni±cy te ¶wiat³a (który posia³em), umyli samochód oraz zmienili ramki rejestracji (mia³em okropne). Co do minusów: umówi³em siê, ¿e dadz± znaæ telefonicznie i poszed³em ogl±daæ Porsche Centrum, a tu nie zadzwonili. Poszed³em po dwóch godzinach (akurat 2 zmiana zaczê³a) i okaza³o siê, ¿e kto¶ na zleceniu przekre¶li³ pro¶bê o kontakt telefoniczny (cuda). Ale go¶æ z nowej zmiany wszystko mi obja¶ni³. By³o naprawdê ok. Polecam. Jeszcze jedno 'ale' - za zmianê kó³ powiedzieli, ¿e chc± 180 z³, a po drugiej stronie po³czyñskiej jest gumiarz, który zrobi³ to za 30 z³. Wcze¶niej robi³em ma³y przegl±d u Sobkola i masakra - ma³o informacji po przegl±dzie, niezadowoleni, ¿e nie chcê u nich zmieniaæ klocków, nie umyli wozu. Generalnie czu³em siê jak ¶mieæ tam. Pó¼niej odwiedzi³em Rowiñskiego - du¿y przegl±d - ok, ale te¿ w porównaniu do AutoVivy strasznie ma³o mi powiedzieli i mieli tendencjê do ewidentnego wyp³ukania mojej kieszeni. Nie umyli mi wozu.
Takie mam obserwacje na temat oko³owarszawskich ASO i zastanawiam siê, czy nastêpnym razem szukaæ innego.
By galius -  31 mar 2009, 22:03
 -------
#15924
Wymiana filtrów, oleju, uzupe³nienie p³ynów, przegl±d hamulców, wycieraczek, stanu opon, akumulatora, sprawdzenie b³êdów komputera, ogólne spojrzenie na samochód ;) chyba wszystko ju¿
Awatar użytkownika
By Tyson -  31 mar 2009, 22:54
 mazowieckie
#15926
czyli miales swoj olej i filtr oleju. wszystkie pozostale filtry byly ich (powietrza, kabinowy)? klime tez sprawdzali?
By galius -  01 kwie 2009, 21:09
 -------
#15933
Mia³em tylko olej, filtr by³ ich. Klimy nie sprawdzali.
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  01 kwie 2009, 22:06
 pomorskie
#15934
ja sie wybiore do Groblewskiego niedlugo , mam nadzieje ze bedzie wporzadku i chlopaki zrobia robote , dam znac jak bylo
Awatar użytkownika
By PotaS -  07 kwie 2009, 18:31
 warmińsko-mazurskie
#16036
Dzisiaj przeprowadzi³em przegl±d wozu w serwisie VW Auto Forum w P³ocku.

Obs³uga
Bardzo dobra - pe³na informacja o przegl±dzie, szczegó³owe ustalenie co robimy a czego nie robimy, pe³na informacja na telefon czy przegl±d zakoñczy siê wcze¶niej czy te¿ siê przed³u¿y, ¿adnego marudzenia je¶li chodzi o w³asny olej, zapewniaj± kawê, telewizor, zestaw gazet. W tak zwanym miêdzy czasie przed³u¿y³em ubezpieczenie a pó¼niej poszed³em za³atwiaæ kilka spraw na mie¶cie. Mo¿na porozmawiaæ, udzielaj± chêtnie informacji na temat spraw technicznych je¶li kto¶ pyta. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Czas
Papierkowa robota w 20 minut. Sam przegl±d 4,5 godziny trochê d³ugo ale mieli co robiæ.

Zakres prac
1. Du¿y przegl±d z gwarancj± mobilno¶ci - 364 z³ (olej w³asny Motul Specific 504/507 5W-30 - brak sprzeciwu sprawdzili czy zgodny z norm± i zalali)
2. Sprawdzenie amortyzatorów - 69,75 z³ (odczucie mia³em ¿e co¶ z nimi jest nie tak z pomiaru wysz³o ¿e jest OK)
3. Przegl±d klimatyzacji (wymiana czynnika, przegl±d sprê¿arki, czyszczenie/odgrzybianie instalacji) - 333,85 z³ (ju¿ by³ najwy¿szy czas - 4 sezony bez serwisu to chyba wystarczy)
4. Naprawa instalacji czujnika po³o¿enia peda³u hamulca (nie przechodzi³ diagnostyki) - 46,50 z³
5. Umyli auto, wymienili ramki tablic na nowe , wymienili pióra wycieraczek przednich (za pióra zap³aci³em) , zamontowali ¶ruby zabezpieczaj±ce za free

Materia³y
1. Filtr paliwa - 126,38 z³
2. Zestaw filtrów kabinowy, powietrza, oleju - 201,16 z³
3. ¦ruby zabezpieczaj±ce/antyw³amaniowe - 97,60 z³ (sko³czowali mnie AdamekS i Tysonq :roll:)
4. Komplet piór wycieraczek przednich 2 szt - 129,82 z³ (poprzednie by³y troszkê dziurawe :oops: )

Koszt ca³kowity 1 467 z³ :?

Jednak w koñcu po 4 latach zrobiono Golfikowi po¿±dany przegl±d i od razu nabra³ wigoru.

Ogólnie jestem zadowolony z tego serwisu. Nie mam siê do czego przyczepiæ.
Awatar użytkownika
By Tyson -  07 kwie 2009, 21:41
 mazowieckie
#16045
ladna kwote zaplaciles, ale i lista jest spora :)
Jezeli dajesz im do zalania swoj olej, to kup tez filtr oleju firmy KNECHT, ta firma idzie na pierwszy montaz i nie robia problemu przy wymianie. Cena filtra to cos kolo 30zl juz dokladnie nie pamietam, ale mysle ze pewnie taniej niz w ASO. Ja jak bede jechal na przeglad to na pewno tak zrobie :)
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  07 kwie 2009, 23:50
 pomorskie
#16047
sory za taki off-topic troche , ale niech ktos mi powie krotko czy jest sens wymieniac filtr powietrza i paliwa po roku uzytkowania samochodu , trzeba wziasc poprawke ze dbam o moja riksze :)
Awatar użytkownika
By Bard -  08 kwie 2009, 9:31
 -------
#16050
cyprianmeister pisze:sory za taki off-topic troche , ale niech ktos mi powie krotko czy jest sens wymieniac filtr powietrza i paliwa po roku uzytkowania samochodu , trzeba wziasc poprawke ze dbam o moja riksze :)
filtr powietrza jak najbardziej, paliwa to nie wiem. Z drugiej strony to przeciez nie majatek. Wiecej zaplacisz za zatankowanie do pelna.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13