Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Tomasz -  05 mar 2010, 14:03
 -------
#22301
ASO którego należy unikać: VW Autorud w Stalowej Woli. Ostatnio np. nie dokręcili akumulatora po drobnej naprawie blacharskiej (nie w golfie) ale oczywiście za odkręcenie i dokręcenie policzyli sobie 200 pln. Kiedyś w nie dokręcili kół po przeglądzie (!), śruby dało się wykręcić w palcach. Dopiero gdy dość głośno zwróciłem im uwagę zaczęli sprzątać samochody po przeglądzie. Gdy musiałem jeszcze do nich jeździć na przeglądy na klamkach, kierownicy, skrzyni biegów i ręcznym był pokaźny zapas smaru. Nawet szef sprzedaży przyznaje, że na serwis nie ma u nich mocnych. Mechanicy którzy tam pracowali i coś potrafili mają już swoje firmy i to do nich jeżdżą wszyscy po gwarancji (łącznie ze mną), zostali tam tylko specjaliści od rowerów, fiatów126p i ciągników rolniczych.
By zenek111 -  10 mar 2010, 19:30
 -------
#22576
Posiadam golfa V 1.9TDI. Pojechalem do ASO na gwarancji przy stanie licznika 25000 tys km i zglosilem zle dzialające sprzęgło tzn. drżenie pedału sprzeęgla tak ze aż na stopie czuć drgania ze az stopa drentwieje...Wymusili na mnie przegląd za ktopry musialem zaplacic ...ale to nie wszystko...Wymianili mi kolo dwumasowe (same) tylko kolo niekompletne i sprzęgło dziłaa mi jeszcze gorzej niz przed naprawą.Oni twierdzą ze mają takie normy i wymieniaja na gwarancji tylko same kolo dwumasowe bez docisku. Bylem w innych serwisach ASO i smieli sie poprostu ze mnie ze nikt nie wymienia tylko samego kola tylko caly komplet...Czy ktos z Was się spotkał z tego typu naprawami w ASO????
Jeździlem takimi samymi golfami znajomych i tam nie bylo tego problemu jak u mnie.
By AdamekS -  10 mar 2010, 21:03
 -------
#22581
Uderzaj do importera, wystosuj list do Kulczyk Tradex z dokładnym opisem sytuacji i adresem ASO. Zazwyczaj to pomaga. Najpierw możesz spróbować zadzwonić do importera i powiedzieć o co chodzi, zapytać o ścieżkę postępowania. Ale wymuszenie przeglądu to skandal, tego bym nie darował. Inna sprawa, że na przegląd od razu bym sie nie zgodził i już wtedy zadzwonił do innego ASO, lub do Kulczyk Tradex.
By zenek111 -  10 mar 2010, 21:15
 -------
#22582
Otóż...jak pojechałem do nich i powiedzialem ze sprzęgło mi nie dziala poprawnie to sie kierownik tego serwisu przejechal i powiedzial...ok wymienimy panu dwumas ale warunek...musi pan zrobic przegląd na 30 tys. (ja wtedy mialem 26 tys przejechane )(listopad) Gwarancyjny przegląd wymagany jest na 30 tys a mnie gwarancja sie konczyla 11 listopada 2009 i pojechalem do nich 4 dni przed uplywem gwarancji ze stanem licznika 26 tys.

Jutro wysylem skargę na tych papraków...
By krisv -  10 mar 2010, 22:25
 mazowieckie
#22586
Nie dawaj sie tym popaprancom z ASO czesto w ASO i to nie tylko VW ale rowniez w innych markach sa spore problemy z uznaniem gwarancji juz nie mowiac o niskiej jakosci serwisu, Np
Kiedys w rodzienie mielismy Peugeota 307 i nonstop padaly cale manetki od kierunkowskazow dwa razy na gwarancji wymienili za trzecim razem juz nie uznano gwarancji ale za to choc samochod nie mial klimatyzacji zostal wymieniony panel cyfrowy od klimy ktora nie istniala, Dopiero sie o tym dowiedzialem jak znajomy z serwisu wydruk z baz wyciagnal.

A doświadczenie dobrzy mechanicy z ASO ju dawno poodchodzili i wlasne prywatne warsztaty otworzyli.
By zenek111 -  10 mar 2010, 22:43
 -------
#22587
mysle ten samochod sprzedać chodz ma przebieg na dzien dzisiejszy 32 tys. Mamy yaris tez i tym autkiem to jest dopiero przyjemnosc z jazdy a nie golfem ktory jezdzi jak tarpan ... szok...Jednak to prawda i sie potwierdza to co czytalem w sieci na stronie niemieckiej ze niemcom poprostu ten samochod golf 5 zalegal na placach i musieli zrobic nowy model...zeby ktos to zaczął kupowac:)
By krisv -  10 mar 2010, 22:51
 mazowieckie
#22588
Powiem ci tak rozumiem cie ze jestes zrazony do marki bo trafil ci niestety nie do konca udany egzemplarz ale ogolnie VW robi dobrej jakosci pojazdy mam nadzieje ze jak najszybciej te ASO po pewnie twojej interwencji pisemnej naprawi to zwlaszcza ze masz bardzo maly przebieg. Szkoda go z tak malym przebiegiem sprzedawac. A z tego co ja chyba dawniej w Auto Swiecie wyczytalem to wymienili go bo byl drogi w produkcji. Jak znajde gazetke to wkleje. Glowa do gory teraz tylko czekac na pozytywne rozpatrzenie sprawy. A co do wygladu hm o Gustach sie nie dyskutuje :P
By AdamekS -  10 mar 2010, 23:34
 -------
#22590
krisv pisze: A z tego co ja chyba dawniej w Auto Swiecie wyczytalem to wymienili go bo byl drogi w produkcji.
Mnie to jeszcze kiedyś mówił kolega pracujący w salonie VW. Golf V generacji był skomplikowany i drogi w produkcji, żaden konkurent z segmentu C nie potrzebował tak długo przebywać na linii produkcyjnej jak Golf V. Następca został ponoć znacznie uproszczony, przykład- drzwi już nie mają płaszcza zewnętrznego, tylko są jednym elementem. A to tylko to co sam odkryłem :wink:

Do autora wątku- nie zrażaj się póki co. Trochę nerwów i straconego czasu będzie Cie to kosztowało, ale auto w końcu zrobią tak jak powinno być. Trafiłeś na egzemplarz z ewidentną wadą i partaczy w ASO, więc teraz może być juz tylko lepiej. Głowa do góry!
By zenek111 -  10 mar 2010, 23:41
 -------
#22591
dzieki...jesteśćie super! To miłe ze spotkać można tak miłych i uczciwych ludzi i porozmawiać:) Jutro do nich napisze tnz do kulczyk tradex. Poinformuję Was o tym jak zalatwili sprawę
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13