Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By krz_p -  26 lut 2007, 23:06
 wielkopolskie
#2535
Panowie (i panie) wpisujcie pe³n± nazwe, adres i opinie na temat bli¿ej wam poznanych ASO VW w Polsce, dotyczy servisów bo na salonie wszêdzie jest mi³o i przyjemnie do czasu wp³acenia ca³ej nale¿nej kwoty za autko, wg nastepuj±cych kryteriów:

1. Standard ASO (estetyka, wyposa¿enie, bufet, parking itp)
2. Kultura obs³ugi
3. Jako¶æ wykonanych czynno¶ci
4. Mo¿liwo¶æ przygl±dania siê naprawom (szyba na servis lub mo¿liwo¶æ ogl±dania na servisie)
5. Informacja telefoniczna o zakoñczeniu przegl±du
6. Dotrzymywanie ustalonych terminów
7. Mo¿liwo¶æ p³acenia kart± kredytow±, na przelew

skala ocen 0-5
max ilo¶æ punktów 35
0-15 - nigdy tam nie jedz nawet jak juz nie masz wyjscia
15-20 - jedz w nag³ych wypadkach
21-25 - na wymiane oleju mozna pojechac
26-30 - godny polecenia
31-35 - o takim servisie zawsze marzy³em

Przyk³ad

ASO Rzepecki-Mroczkowski w Poznaniu
1. 3 pkt
2. 4 pkt
3. 4 pkt
4. 5 pkt
5. 5 pkt (zawsze by³em przy samochodzie, ale s³ysza³em wiele razy jak dzwoni±, informuj± czy auto jest gotowe lub co jest do wymiany)
6. 4 pkt
7. 4 pkt (mo¿na p³aciæ kart±, nie wiem jak z przelewem)

Ilo¶æ punktów 29 - godny polecenia

Dodam jeszcze, ¿e gdy siê jest przy samochodzie i obserwuje co robi± to prace przebiegaj± b³yskawicznie. Czasem trzeba siê stanowczo domagaæ niektórych drobnych napraw np. przesmarowanie d¼wigni zmiany biegów, lub usuniêcia brzêczenia (zajê³o to 3 godziny ale znale¼li¶my - jedna ze ¶rub mocuj±cych deskê rozdzielcz± by³a lu¼na i podk³adka pod ni± ha³asowa³a) bo oni nic nie s³ysz±. Prze³o¿yli mi opony na moim rozbitku gratisowo - taki prezent. Ogólnie warto ich poleciæ.

Prosi³bym by wasze opinie mia³y podobny wygl±d do wzoru !
Awatar użytkownika
By MarekPolhagen -  27 lut 2007, 20:03
 -------
#2543
ASO Motorpol Wroclaw
1. 4
2. 4
3. 3
4. 3 (tylko szyba, przez ktora niewiele widac)
5. 5
6. 5
7. 4 (za karte, nie wiem czy mozna przelewem)
Razem 28 pkt.

Bylem u nich kilka razy (nie licze wizyt zwiazanych z zakupem auta), przeglad, dwie wymiany opon, pisk z kola przedniego (wpadl kamyk pod zacisk :oops: ) - spisali sie bez zarzutu.
Dlaczego zatem tylko 3 za jakosc uslug? Bo tacy fachowcy, a nie wyczaili wirusowych zmian w moim aucie 8)
BTW drugi przeglad zrobie w Utrechcie i porownamy :wink:
By Hulaj -  27 lut 2007, 20:49
 mazowieckie
#2545
Mocno nieczytelny taki sposob opisywania, zreszta nie kazdy patrzy czy na stoliku jest cukier i czy pani z obslugi jest ladna.i dziwnie jest ocenic placenie karta w skali 0-5 :)
Awatar użytkownika
By fredric -  06 mar 2007, 19:49
 mazowieckie
#2835
bursiak- lodz
1-5
2-3(troche trzeba ich cisnac)
3-3
4-0
5-5(poinformowali przez telefon 2 godz po terminie)
6-0
7-5
21p-na wymiane oleju hehe

wajdemajer-piaseczno
1-5
2-5
3-5
4-3(nie sprawdzilem bo mnie nie interesowalo)
5-5
6-5
7-5
33p- ja polecam naprawde kulturka

ster radom
1-0
2-3
3-5
4-5
5-5
6-5
7-3(nie widzialem terminala do kart)
26-godny polecenia ja niemialem problemow.koledzy mieli z nimi problemy.
Awatar użytkownika
By Bruce -  06 mar 2007, 22:09
 mazowieckie
#2852
Mam propozycje zebysmy pisali tutaj poprostu co bylo naprawianie, gdzie w ASO (lub serwis nieautoryzowany) za ile.
I jak naprawa poszla, gladko i fachowo czy do bani.
Jak dlugo czekalismy na naprawe i jaka byla obsluga w serwisie.
Jak sie zapatrujecie na taka forme ?
Awatar użytkownika
By krz_p -  07 mar 2007, 8:52
 wielkopolskie
#2868
proponujê po³±czyæ obydwa rozwi±zania, oprócz punktacji napisaæ co i jak by³o naprawiane i jakie by³y wasze wra¿enia
Awatar użytkownika
By MarekPolhagen -  02 lip 2007, 21:27
 -------
#5922
Tatam... 30 kkm polecialo jak z bata i trzeba bylo zrobic przeglad 8) tym razem zdecydowalem sie na serwis:
Autobedrijf De Rooij w De Bilt pod Utrechtem
http://www.derooijauto.nl/

1. Standard ASO (estetyka, wyposa¿enie, bufet, parking itp)
- bez zarzutu, wszystko jest OK - 5
2. Kultura obs³ugi
- 5
3. Jako¶æ wykonanych czynno¶ci
- 5 z duuuzym plusem
4. Mo¿liwo¶æ przygl±dania siê naprawom (szyba na servis lub mo¿liwo¶æ ogl±dania na servisie)
- 4 (obserwacja przez szybe, mozna wejsc do hali, ale tylko z kierownikiem)
5. Informacja telefoniczna o zakoñczeniu przegl±du
- 5 (dzwonili lacznie 3 razy !) :shock:
6. Dotrzymywanie ustalonych terminów
- 5
7. Mo¿liwo¶æ p³acenia kart± kredytow±, na przelew
- 5
Razem 34 plus, czyli wlasciwie ocena marzen :!: :!: :!:

Kilka slow wyjasnienia:
3. Jakosc wykonanych czynnosci - 5 z plusem bo: zaczynaja od jazdy testowej ze mna, potem komputer i od razu wyczaili ze chipowalem auto (byl pierwszy telefon!) ale to olali i potraktowali auto jak normalne 8) potem zadzwonili drugi raz z informacja o koniecznosci przedluzenia przegladu o godzine bo trzeba rozebrac prawe drzwi (brzeczal glosnik niskotonowy i go wymienili, facet wysluchal to w czasie jazdy testowej :shock: ), auto wyszorowali na zewnatrz i w srodku, nawet je odkurzyli, trzeci telefon zebym odebral woz. Przy odbiorze znowu jazda z kierownikiem, bo nie podoba im sie sprzeglo (co jakis czas wibracje) wiec zaproponowali wymiane przed koncem gwarancji. W warsztacie zalozono mi teczke z wydrukami kompa i sciezki diagnostycznej.
Poniewaz bede musial przerejestrowac auto na zolte blachy to dostalem rowniez oferte ubezpieczenia pakietowego w cenie pakietu polskiego bo 5,2 %.
Koszt duzego przegladu (grote inspektion) 380 euro.
By Pipen -  23 kwie 2008, 20:01
 -------
#9591
odbiegaj±c nieco od tematu opiszê swoj± ma³± przygodê z lubelskim salonem Danelczyka. Wymienia³em dzi¶ tablicê i trochê po³ama³em ramkê. Pojecha³em wiêc do salonu, ¿eby zamontowac sobie takie ³adne ze znaczkiem VW itd. Z do¶wiadczenia wiedzia³em, ¿e takie rzeczy dealerzy daj± gratis, bez ¿adnych problemów. Opad³a wiêc mi kopara, gdy facet w serwisie przyniós³ mi komplecik i zawo³a³ 14 z³otych. Niby ¶mieszny pieni±dz, ale to tak jakby p³aciæ za firmowe d³ugopisy i gad¿ety. Kiedy powiedzia³em mu, ¿e skoro s± p³atne to poproszê o takie bez napisu Danelczyk etc. zacz±³ siê g³upio t³umaczyæ, ¿e maj± tylko takie i nie mo¿e ich daæ za free. Wzi±³em je ale ciekawe czy te 14 z³otych doliczaj± te¿ do ceny nowego samochodu kupowanego u nich. A tak na marginesie to chyba tak chamowatej obs³ugi nie ma ju¿ nawet w barach mlecznych..
By pawel_1977 -  24 kwie 2008, 13:42
 -------
#9599
Ja prawie chcialem kupic swojego Golfa u Danleczyka w Lublinie, na szczescie Koledzy z Forum odwiedliscie mnie od tego zamiaru. Dzieki!
Z chamstwem sie tam musze przyznac nie spotkalem ale niekompetencja jest u nich ogromna! Do Golfa zdecydowalem sie doplacic za czujnik cisnienia w oponach a gosc do mnie w tym tonie: "...ale po co to Panu, no niech mi pan powie po co..." no i potem mi tlumaczy, ze to ciagle sie wlacza, ze to na nic bo na amortyzatorach sa wg niego zamontowane jakies czujniki wysokosci.... bredzil jak w goraczce. Gdy mu mowie, ze to sygnaly z centralki ABSu i tak dalej to ten sie jeszcze mocniej upiera, ze to widzial itd... Potem pokazuje mi tapicerke - taka jak byla w Golfie Qline i mowi, ze identyczna bede mial w swoim aucie - dobrze, ze wiedzialem jaka teraz jest tapicerka (ladniejsza byla w Qline) bo jeszcze bym uwierzyl.
Ale za to powiem Wam, ze salon Danelczyk Skoda (ktory stoi obok) wywarl na mnie bardzo dobre wrazenie, sa kompetenti i sympatyczni. Chcialem sie dowiedziec jaki model sterownika ESP motnuja w Skodach to nawet pokazali mi materialy wewnetrzne szkoleniowe serwisu.
Awatar użytkownika
By Walu$JDM -  24 kwie 2008, 18:05
 -------
#9603
Ciekawych rzeczy siê dowiadujê, a mia³em w³a¶nie do Danelczyka wybieraæ siê po nastêpne auto.
By Pipen -  24 kwie 2008, 20:04
 -------
#9607
przemy¶la³bym to na twoim miejscu, zreszt± poszukaj w necie innych rankingów dealerów i ASO. ¦widnicko/lubelska stacja prawie zawsze jest gdzie¶ na szarym koñcu... to chyba nie mo¿e byæ przypadek..
Awatar użytkownika
By Walu$JDM -  24 kwie 2008, 20:41
 -------
#9609
Problem w tym, ¿e w lubelskim jest tylko Danelczyk. Kupowa³ kto¶ w Warszawie?
By Pipen -  24 kwie 2008, 20:48
 -------
#9610
my¶lê, ¿e lokalizacja to najmniejszy problem. W koñcu zostawiasz u nich trochê kasy...
Awatar użytkownika
By Walu$JDM -  24 kwie 2008, 21:10
 -------
#9612
Zgadza siê, ale dochodzi te¿ koszt dojazdu do serwisu, co prawda nie codziennie, ale jednak... Wydaje mi siê, ¿e w moim przypadku najlepiej by³o by do stolicy uderzyæ po autko.
By maltan -  29 kwie 2008, 13:16
 -------
#9642
Ja zapodam moje ¶wie¿e wra¿enia z pobytu w ASO.
Dotyczy³ przegl±du przedsprzeda¿nego.
Nowy S±cz ul Tarnowska
Obs³uga mi³a, trzeba siê umawiaæ na konkretny termin.
Zakres przegl±du:
tarcze hamulcowe + klocki, sprawdzanie wycieków, podpiêcie pod komputer, sprawdzanie testerem lakieru pow³oki, sprawdzanie wahaczy.
Maj± niesprawn± maszynê do sprawdzenia amortyzatorów, ale maj± naprawiæ.
koszt 200z³.
Wra¿enia: mog³em wej¶æ na warsztat i obejrzeæ z mechanikiem co mog³oby by byæ do wymiany.
Ocena 4+

Krosno ul Podkarpacka
Obs³uga: po wstêpnym umówieniu siê na konkretn± godzinê czekam jeszcze 40 minut, zostawiam kluczyki, nie informuj± kiedy samochód wjecha³ do warsztatu.
Zakres przegl±du:
Sprawdzanie historii pojazdu - jestem z w³a¶cicielem, deklarowa³ ¿e golf serwisowany by³ w Rzeszowie ale w bazie danych w Kro¶nie nie jest mo¿liwe sprawdzenie tego, ka¿± mi jechaæ do Rzeszowa.
zawieszenie, bez testera pow³oki lakieru to skandal, pod³±czenie do kompa
Po odczekaniu godziny jestem proszony do biura, dostajê wykaz z kompa i charakterystyki amortyzatorów. Serwisant bardzo lakonicznie wyja¶ni³ co by³o nie tak z samochodem.
koszt 130z³ bez historii pojazdu za któr± ka¿± sobie zap³aciæ 40z³
Wra¿enia: Zakaz wchodzenia na warsztat, d³ugi czas oczekiwania, lakoniczna informacja o stanie samochodu. Fakt nie posiadania testera lakieru przez serwis to skandal. Jest na naszym rynku bardzo du¿o samochodów sprowadzanych i takie potraktowanie klienta w autoryzowanej stacji zakrawa na kpiny.
Ocena -3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13