Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#34421
krz_p pisze:Panowie (i panie) wpisujcie pe³n± nazwe, adres i opinie na temat bli¿ej wam poznanych ASO VW w Polsce, dotyczy servisów bo na salonie wszêdzie jest mi³o i przyjemnie do czasu wp³acenia ca³ej nale¿nej kwoty za autko, wg nastepuj±cych kryteriów:

1. Standard ASO (estetyka, wyposa¿enie, bufet, parking itp)
2. Kultura obs³ugi
3. Jako¶æ wykonanych czynno¶ci
4. Mo¿liwo¶æ przygl±dania siê naprawom (szyba na servis lub mo¿liwo¶æ ogl±dania na servisie)
5. Informacja telefoniczna o zakoñczeniu przegl±du
6. Dotrzymywanie ustalonych terminów
7. Mo¿liwo¶æ p³acenia kart± kredytow±, na przelew

skala ocen 0-5
max ilo¶æ punktów 35
0-15 - nigdy tam nie jedz nawet jak juz nie masz wyjscia
15-20 - jedz w nag³ych wypadkach
21-25 - na wymiane oleju mozna pojechac
26-30 - godny polecenia
31-35 - o takim servisie zawsze marzy³em

Przyk³ad

ASO Rzepecki-Mroczkowski w Poznaniu
1. 3 pkt
2. 4 pkt
3. 4 pkt
4. 5 pkt
5. 5 pkt (zawsze by³em przy samochodzie, ale s³ysza³em wiele razy jak dzwoni±, informuj± czy auto jest gotowe lub co jest do wymiany)
6. 4 pkt
7. 4 pkt (mo¿na p³aciæ kart±, nie wiem jak z przelewem)

Ilo¶æ punktów 29 - godny polecenia

Dodam jeszcze, ¿e gdy siê jest przy samochodzie i obserwuje co robi± to prace przebiegaj± b³yskawicznie. Czasem trzeba siê stanowczo domagaæ niektórych drobnych napraw np. przesmarowanie d¼wigni zmiany biegów, lub usuniêcia brzêczenia (zajê³o to 3 godziny ale znale¼li¶my - jedna ze ¶rub mocuj±cych deskê rozdzielcz± by³a lu¼na i podk³adka pod ni± ha³asowa³a) bo oni nic nie s³ysz±. Prze³o¿yli mi opony na moim rozbitku gratisowo - taki prezent. Ogólnie warto ich poleciæ.

Prosi³bym by wasze opinie mia³y podobny wygl±d do wzoru !
Witam,jak na razie korzystałem z usług STER z Radomia mimo że jestem z Warszawy.Chodziło o przegląd po 30000km.W Warszawie Zasada żądał 1300zł,Auto Viva 1200,Ster zadowolił się 530zł.
Co do punktacji:
1.2pkt(brak jakichkolwiek znaków ułatwiających dojazd,ciasny budynek przypominający Polmozbyt z początku lat 90-tych)
2.5pkt
3.4pkt(bez zastrzeżeń)
4.3pkt(szyby nie ma,o możliwość oglądania się nie pytałem, uderzyłem w miasto) :D
5.5pkt
6.5pkt(przegląd trwał ok.3 godzin)
7.5pkt
Polecam każdemu,może nie robi wrażenia ale wykonują solidną robotę.
Sam spróbuję w tym roku, przy 45000km uderzyć do serwisu Gajewska,podobno warto!
http://www.vwgajewska.pl/
By jhosef -  21 lip 2011, 8:58
 -------
#47611
Ja korzystałem z ASO Plichty Szadólki.

Mogłoby być lepiej ale na razie zadowolony jestem.
Robiłem przegląd przed-zakupowy polo 4 FL oraz ogólny przegląd z rozrządem po zakupie. Pracuje tam mój kolega więc korzystam puki mam rabat:)

Usługi zostały wykonane prawie poprawnie. Duży minus za złe złożenie obudowy filtra powietrza. Miałem wrażenie, że chodzi głośniej po wizycie no w znalazłem przyczynę. Średnio starali się z włożeniem filtra przeciwpyłkowego. powinien być starannej włożony.

Bardzo odpowiadały mi godziny od 6 do 22. Auto na przegląd oddałem koło 18 a 21 było skończone. Nie byłem przy aucie bo nie chciałem.
Teraz pracują 8-20 więc i tak nieźle.

1. Standard ASO (estetyka, wyposażenie, bufet, parking itp)

Duży parking, ładna estetyka, ale brak klimy jak wyżej pisałem.
Bufetu jako takiego nie ma ale są ekspresy do kawy. Lokal bardzo ładny, wygodne kanapy dla oczekujących duży TV z TVN24 dla znudzonych, dobre zaplecze techniczne. Zwiedzałem ich hale warsztatowe i muszę przyznać mają gdzie walczyć. Bardzo dobra kawa - a to dla mnie niesamowita zaleta :D
Wady: nie mają klimatyzacji w lokalu. W upalne dni jest tam jak w piekle.

2. Kultura obsługi:
Wysoka. Wszyscy poprawnie ubrani w garnitury.

3. Jakość wykonanych czynności
Uwagi powyżej

4. Możliwość przyglądania się naprawom (szyba na serwis lub możliwość oglądania na servisie)

Szyba na serwis jest, chodziłem na serwis ale za bardzo w naprawach nie uczestniczyłem bo sam wiem, że nie jest fajne jak Ci ktoś na ręce patrzy. Zwłaszcza że akcja trwała parę godzin.

5. Informacja telefoniczna o zakończeniu przeglądu

Był telefon

6. Dotrzymywanie ustalonych terminów

Dotrzymany z wyprzedzeniem nawet.

7. Możliwość płacenia kartą kredytową, na przelew

Płaciłem zarówno gotówką, kartą jak i na przelew (mimo, że jestem osobą prywatną ale to raczej kwestia mojego kolegi).

EDIT: czy polecam? hmm sam pewnie będę korzystał. Mechanicy jak wszędzie. Raz lepsi raz gorsi. Ogólnie na razie w życiu raz byłem zadowolony po naprawie w ogóle w życiu. Jako syn mechanika-diagnosty za dużo wcisnąć sobie nie dam :D
By kazik.ucho -  11 gru 2011, 22:36
 -------
#56659
Serwis Zasada Warszawa.

Ceny pewnie jak wszędzie więc się nie rozpisuje. Jeżeli chodzi o obsługę, to dość słabo. Robili mi następujące rzeczy:
1. Naprawa blacharska, po małej przecierce, lewego błotnika. Postanowili pomalować również drzwi (podobno cieniuje się sąsiednie elementy). Teraz mam drzwi w innym odcieniu, do tego źle osadzone. Zgłaszałem to, coś poprawili, a z kolorem zarzekali się, że jest dobrze. Choć różnica widoczna jest na pierwszy rzut oka. Do tego porysowali cały dach i klapę silnika. Niestety zreflektowałem się dopiero po jakimś czasie. Co prawdo podjechałem do nich to zaoferowali się, że trochę przypolerują, nic to oczywiście nie dało.

2. Dostałem raz podczas jazdy kawałkiem metalu, też robione u nich. Znowu lewy błotnik. Tym razem zamontowane tak, że lepiej nie mówić.

3. Przez cały okres gwarancji podczas przeglądów, zwracałem uwagę, na głośny start na zimno (1.4 TSI). Traktowali jak głupka, że się niepotrzebnie czepiam tak dobrego i bezawaryjnego silnika. Po gwarancji nagle ich olśniło, na ten sam objaw zaproponowali wymianę rozrządu za 6000.

Jednym słowem, dramat. Biorąc pod uwagę, że teraz można robić przeglądy poza ASO i nie traci się gwarancji. Szczerze tego typu warsztaty odradzam.

Zresztą jeżeli chodzi o gwarancje u VW, to nie dość, że krótka, to jeszcze, aby coś zrobili trzeba samemu być prawie mechanikiem aby udowodnić, że jest usterka.

Pozdrawiam,
By krisv -  19 kwie 2012, 11:12
 mazowieckie
#70091
kazik.ucho pisze:Serwis Zasada Warszawa.

Ceny pewnie jak wszędzie więc się nie rozpisuje. Jeżeli chodzi o obsługę, to dość słabo. Robili mi następujące rzeczy:
1. Naprawa blacharska, po małej przecierce, lewego błotnika. Postanowili pomalować również drzwi (podobno cieniuje się sąsiednie elementy). Teraz mam drzwi w innym odcieniu, do tego źle osadzone. Zgłaszałem to, coś poprawili, a z kolorem zarzekali się, że jest dobrze. Choć różnica widoczna jest na pierwszy rzut oka. Do tego porysowali cały dach i klapę silnika. Niestety zreflektowałem się dopiero po jakimś czasie. Co prawdo podjechałem do nich to zaoferowali się, że trochę przypolerują, nic to oczywiście nie dało.

2. Dostałem raz podczas jazdy kawałkiem metalu, też robione u nich. Znowu lewy błotnik. Tym razem zamontowane tak, że lepiej nie mówić.

3. Przez cały okres gwarancji podczas przeglądów, zwracałem uwagę, na głośny start na zimno (1.4 TSI). Traktowali jak głupka, że się niepotrzebnie czepiam tak dobrego i bezawaryjnego silnika. Po gwarancji nagle ich olśniło, na ten sam objaw zaproponowali wymianę rozrządu za 6000.

Jednym słowem, dramat. Biorąc pod uwagę, że teraz można robić przeglądy poza ASO i nie traci się gwarancji. Szczerze tego typu warsztaty odradzam.

Zresztą jeżeli chodzi o gwarancje u VW, to nie dość, że krótka, to jeszcze, aby coś zrobili trzeba samemu być prawie mechanikiem aby udowodnić, że jest usterka.

Pozdrawiam,
U mnie tez tylna dokladnka byla u nich malowana tragedia :/ inny odcien :/
By Emil20 -  19 kwie 2012, 12:08
 -------
#70099
ASO Lellek Gliwice : Robiłem u nich naprawe powypadkową mojego golfa z ubezpieczenia (Sarna sie na mnie rzuciła ) i na pierwsze wrażenie wszystko ok ... na zabranie auta do serwisu czekałem 3 tygodnie , mieli robić auto 3 dni - robili 2 tygodnie przy oddawaniu auta wyraźnie zaznaczyłem że chce auto zastępcze i powiedzieli mi że nie ma problemu a jak oddałem już auto to powiedział że na zastępcze auto czeka się 2 miesiące (niezła ściema) ogólnie bardzo ciężki kontakt , termin się wydłużał i nikt nie dzwonił .
Zeby było ciekawiej to przy uderzeniu wypadła mi żarówka od halogenu bo połamała się nakrętka zabezpieczająca i zamiast w kosztorysie napisać wymiana halogenu to mechanik wsadził żarówkę i zakleił to taśmą izolacyjną , żarówka się po 2 dniach jazdy przekrzywiła w środku i spaliła halogen :/ Tak że nie polecam nikomu tego serwisu i starajcie się omijać go szerokim łukiem ...
By mich_10 -  19 kwie 2012, 13:56
 mazowieckie
#70117
ASO AUTO-VIVA jak naprawiałem passata z ubezpieczenia było szybko lakierowanie elementów bardzo dobrze wykonywane oczywiście elementy obok cieniowane. Pracownik jest rzeczoznawcą ponieważ mają podpisaną umowę z ubezpieczalniami i sami wyceniają szkodę także sami robią dla siebie i podciągają co można wymienić jeszcze dodatkowo w celu by oni zarobili i klient był zadowolony. W celu lakierowania polecam lecz jak wymieniali rozrząd dowiedziałem się pózniej od mojego mechanika gdy wymieniał drugi rozrząd że napinacz był dodatkowo na klej :shock:
Awatar użytkownika
By Tyson -  29 kwie 2012, 12:19
 mazowieckie
#71359
ja w Auto Viva byłem 2 razy: na przeglądzie i zdiagnozowaniu co stuka.
Więcej razy tam nie pojadę. Traktują klienta jak zło konieczne.
VW Chylińscy było bardzo źle (niedotrzymane terminy itp.) teraz po wymianie większości załogi (prócz mechaników) wszystko jest ok. Kierownik z sprawie samochodu zastępczego dzwoniłem do mnie nawet w niedziele, żeby potwierdzić.
Nie trzeba prosić, by wejść na halę serwisową - po prostu chcesz, to jesteś przy samochodzie, co dla mnie jest bardzo ważne.
By furbs -  02 maja 2012, 13:58
 -------
#71586
Tysonq pisze:ja w Auto Viva byłem 2 razy: na przeglądzie i zdiagnozowaniu co stuka.
Więcej razy tam nie pojadę. Traktują klienta jak zło konieczne.
Ja do Auto Viva trafiłem kiedyś z Touranem rodziców na przegląd przy zakupie tego samochodu od handlarzy. Potwierdzam to co kolega wyżej napisał. Dno i wodorosty! Pracują bo muszą! Mechanicy burczą jak się im zadaje pytania i zachowują tak aby szybciej sobie pojechać i przestać zawracać gitarę. Dodatkowo spotkałem tam dalekiego znajomego ze wsi i jak tylko mnie zobaczył to przybiegł i namawiał do kontaktu z nim jak będę potrzebował jakieś części. Nie wnikałem, ale nie chciałbym aby taka obrotna załoga naprawiała moje auto i wymieniała co drugą część ze specyfikacji a resztę wpisywała na papierki a sprzedawała na lewo, bo za pewne tak to się odbywa.
By jhosef -  05 lip 2012, 11:38
 -------
#77169
jhosef pisze:Ja korzystałem z ASO Plichty Szadólki.

Mogłoby być lepiej ale na razie zadowolony jestem.
Robiłem przegląd przed-zakupowy polo 4 FL oraz ogólny przegląd z rozrządem po zakupie. Pracuje tam mój kolega więc korzystam puki mam rabat:)

Usługi zostały wykonane prawie poprawnie. Duży minus za złe złożenie obudowy filtra powietrza. Miałem wrażenie, że chodzi głośniej po wizycie no w znalazłem przyczynę. Średnio starali się z włożeniem filtra przeciwpyłkowego. powinien być starannej włożony.
Chciałbym odświeżyć moją opinię. Jestem co prawda przed rozmową z kierownikiem serwisu bo muszę kogoś opr.

Kupiliśmy tam nowego Up-a.
1. Po pierwsze niedotrzymanie ustaleń przy zamówieniu - miały być stalówki gratis a się okazało później, że trzeba zapłacić za nie...
2. Brak alarmu fabrycznego zmusił nas do montażu akcesoryjnego w tymże ASO.

Po wyjeździe okazało się, że na radiu, kokpicie wokół radia szczelinach do wyjmaków radia (zdeformowania otwotu, rozepchane - inaczej ponoć sie nie da wg nich...) są zadrapania, zniszczenia spowodowane rozpychaniem śrubokrętem. Do tego plama na fotelu...Cała ramka wogół radia podrapana, do tego chamskie wetkniecia śrubokręta miejscami...
Miało być wymienione. Trwało to 3 miesiące bo kombinatorzy wymyślili, że zgłoszą to jako naprawę gwarancyjną a nie na własny koszt. Ponoć się "zdeformowała"...

Wczoraj miał byc gotowy ale nie było. Dzisiaj miał być odbiór i co. Plamisko na fotelu...
Zdecydowanie radzę unikać tego salonu. Przekonuje ilością oferowanych modeli na miejscu ale poziom to coraz większa porażka.

Ogólnie z mojej wiedzy wynika, że z jeden mechanik to coś tam wie, reszta to typy wymieniaczo-poszukiwaczy.
A elektryk dla mnie jest pełnym przodownikiem pracy...

Updade:

Up wrócił po wymienie kokpitu. Uszkodzili kolejne elementy wnętrza, dół kokpitu do wymiany, ślady po rozpychaniu śrubokrętem. Rysy na nowym radiu. Będzie robione po raz kolejny.
Na krawędzi elementu malowanego zdrapali farbę...

Tak mi ciśnienie podnieśli, że coś niesamowitego.

Partacze to za mało powiedziane.

Jeśli robi się coś z reklamacji po uszkodzeniach to trzeba szczególną staranność przyłożyć do tematu aby klient nie miał już pretensji. Tu widzę temat ciężki. Rzeźników zatrudniają a nie mechaników...

Tam strach auta oddawać...
By jhosef -  09 lip 2012, 18:00
 -------
#77398
speedbass pisze:A Kulikowski VW padł!
Tak, Groblewski nie zdechł dzięki Focie, Gajos dzięki Benepolowi. Plichta się trzyma ale planuję mu już kampanię marketingową. Wczoraj zaczepił nas pod centrum handlowym Pan, który zamówił Up-a u Plichty i pytał się o auto. Pochwaliliśmy w pełni ASO...
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13