Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By TotenKopf -  14 mar 2010, 13:50
 -------
#22727
guzzi pisze:Wed³ug opinii z netu:
1. miejsce - Groblewski
2. miejsce Kulikowski
3. miejsce Gajos
co Wy na to?
Gdzie najlepiej serwisowaæ?
Wszelkie doświadczenia z ww. serwisami mile widziane.
Groblewski? Tiaaa. Wszystko jest ładnie i pięknie jak pieniążki zaczynają wpływać do kasy a to oznacza, że serwis jest bardziej profesjonalny i uprzejmy po gwarancji a nie w trakcie. W trakcie gwarancji co prawda wymienili mi turbinę bo wrzeszczała jak dzika ale oczywiście zostałem przesłuchany jak przestepca: A jak pan uruchomi auto to co Pan robi? A jak Pan wyłącza auto?
Spryciarze. Nie, nie nie ze mną takie numery. Szyba pękła. OK, wymienili. Nawiewy od strony kierowcy i paażera popękały tak, że nie można było nimi sterować (czytałem, że ktoś miał już tak przypadek). Przychodzę i tekst na twarz: Bardzo dziwne jeszcze nikomu się coś takiego u nas nie przytrafiło. Podejście na starcie na zasadzie: Klient to debil i jeździć nie potrafi ba! nawet sam wyłamuje sobie nawiewy! Opinia rzeczoznawczy Grobla: Klient sam wyłamał sobie nawiewy! No żesz KUR... :!: Podchodzę do kola od części zamiennych pytam ile taki jeden nawiew? Gościu: 160 PLN :!: Zaśmiałem się i wyszedłem. Alledrogo: 60 PLN. Raz jak pamiętam zapytałem się ile by kosztował komplet części do zainstalowania Climatronica w moim Trendline. Gościu strzela z kapelusza: ok. 8000 PLN..
Olej raz leją Shella raz Castrola, sami nie wiedzą jaki. W książce serwisowej jak przeszedłem na LongLife nawet tego nie zaznaczyli i w VAGu też śladu na ten temat nie było choć lali LongLife`a. Za olej liczą średnio 80 PLN/L. Roboczogodzina 200 PLN. Średni przegląd z wymianą oleju i filtrów ok. 650-800 PLN. Ostatnio miałem przegląd zasadniczy po 60.000 km i zapłaciłem ponad 1200 PLN. Jak jechać to na pewno trzeba jechać na wkur..ie i z własnymi filtrami i olejem.
Znam z kolei doświadczenie kolegów, którzy jeżdżą tam na serwis pogwarancyjny. Inny świat. Wiadomo. Na kliencie gwarancyjnym się nie zarabia.
cyprianmeister pisze:szkoda ze tak daleko bo moi wolaja za przeglad okolo 1100 - 1200 a i tak pewnie cos *******
A to u Grobla normalka. Pytają Cię o dodatkowe sprawy do uregulowania w trakcie przeglądu. No to mówisz np. proszę o podregulowanie drzwi kierowcy bo się nie zamykają odpowiednio i naoliwienie drążka zmiany biegów bo skrzypi. Odbierasz auto: drzwi dalej opadnięte, drążek skrzypi. No żesz KUR... :!:
Mimo wszystko myślę, że wszystko zależy od kolesia-serwisanta, który przyjmuje twoje auto do serwisu.
Jak koleś będzie w porządku i nie będzie miał prania mózgu to OK a jak nie to będzie burdello.
cyprianmeister pisze:niekompetentni ? to tak jak w trojmiescie :) takze odpada , no nie wiem szukam generalnie dobrego serwisu gdzie nie zal bedzie zostawic kase ew. na dobra flaszke rzucic ;)
Też wciąż szukam tym bardziej, że mi się gwarancja kończy więc warto by było. Macie kogoś konkretnego w Trójmieście?
cyprianmeister pisze:ja sie wybiore do Groblewskiego niedlugo , mam nadzieje ze bedzie wporzadku i chlopaki zrobia robote , dam znac jak bylo
No i jak było bo nic nie napisałeś?

Aha, no i nie wiem jak w innych ASO ale u Grobla jest np. tak, że jak coś Ci się zepsuje a masz auto na gwarancji np. jeszcze przez 1 miesiąc i wymienią Ci to w ramach gwarancji to na tą część nie dostajesz jak to jest wszędzie, nawet jak kupujesz daną część w sklepie 1 rok czasu (rękojmia przysługująca z mocy prawa cywilnego) dodatkowej rocznej gwarancji tylko gwarancja kończy się wraz z gwarancją pojazdu. To oficjalnie wbrew prawu (ponieważ roczna rękojmia przysługuje każdemu i nie można jej unieważnić) ale przy odbiorze auta jak podpisuje się papiery odbiorowe mają tam taki paragraf w którym jest o tym mowa. To tylko prawdopodobne taki wybieg by w razie czego zbyć kogoś takiego jak ja mówiąc: No co Pan? Przecież w umowie podpisał Pan, że zrzeka się Pan gwarancji na części zamienne gdy auto jest na gwarancji. Ale tak na prawdę gdyby wytoczyło się im sprawę z powodu zepsutej np. suszarki wymienianej miesiąc przed końcem gwarancji, która zepsuła się 2 miesiące później to nie ma bata byśmy przegrali bo prawo stoi za nami. Ale taki zapis w umowie odbioru auta jednoznacznie wskazuje na to jak traktuje się klientów salonowych. Bez sensu. Jak zwykle kuźwa polskie oszustwo- tym bardziej że naprawy gwarancyjne jak zauważyłem nie są wpisywane do książki serwisowej, hehe wiadomo dlaczego. Żeby jeszcze powiedzieli, ze podpisujemy umowę z całym dobrodziejstwem inwentarza to kumam ale tak to zwykły szwindel. To też kolejny argument by nie kupować nowych aut, bo co z tego masz? I tak ciągle bulisz za wszystko a jak się zepsuje to na 100 sposobów sprawdzają jakby Cię tu udupić. Kultura do klienta rodem z Etiopii.
Groblewski- odradzam! Chyba, że ktoś tam ma znajomków a to już inna bajka.
By zenek111 -  02 kwie 2010, 9:06
 -------
#23403
Opisywałem juz wczesniej ze w ASO w Brodnicy zle uszykowali mi sprzeglo na gwarancji tzn. sam dwumas bez docisku itp przy stanie licznika 26tys.Postawiono mi warunek zeby wykonal przegląd to wtedy wymienią sprzeglo...Zglosilem do kulczyk tradex i opisalem calą sprawę ale minelo ponad 14 dni roboczych i nadal nie potrafią mi odpowiedziec...mowią ze nadal czekają na odpowiedz z "góry" hehe Olewają klienta...Reprezentują taki poziom jak serwios w Brodnicy...Omijajcie takie serwisy jak BRODNICA...Uszkodzą wam auto bardziej...
Awatar użytkownika
By PotaS -  03 kwie 2010, 8:25
 warmińsko-mazurskie
#23420
W ostatnim tygodniu przeprowadziłem serwis w ASO Płock dokładniej Auto Forum http://www.autoforum.vw.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;.
Przegląd po 15 000 km + wymiana filtrów powietrza + wymiana świec+ wymiana płynu hamulcowego+ wymiana klocków tył.

Generalnie pozytywnie ale mam kilka kwiatków ;)
1. Podczas sprawdzania klocków hamulcowych mechanik nie zauważył latających plastików (blachowkrętów brak) nadkola prawego koła. Już chciał zakładać koło ale oczywiście byłem na posterunku. Czyżby zasada nie zgłaszasz = nie interesujemy się? :evil:
2. Podczas wymiany świec uszkodzili jedną z cewek (co prawda były zaśniedziałe i trudno wychodziły). Pozostałe 3 inny mechanik zdemontował bez uszkodzenia. Cena cewki 160 zł więc ciśnienie mi skoczyło. Chwila rozmowy i rabat 10 % na całość serwisu. Strata 50 zł już tak nie boli :?
3. Ciekawa sprawa z olejem z mojej bańki Motula Specific 504-507 5W-30 ubyło tylko 3 litry - normalnie wchodzi 3,8 litra (gift w bańce?). Poziom oleju pod górną kreskę na bagnecie. Nie potrafili tego wyjaśnić. Olej spuszczony całkowicie sam widziałem.
4. No i trzeba uważać co napiszą w wykonanej pracy. Wpisali uzupełnienie płynu do spryskiwaczy a tego nie żądałem - pozycja wykreślona z listy - a płyn uzupełniony :P

Generalnie OK ale trzeba powiedzieć że doświadczonej kadry niewiele na kilka pytań nie odpowiedzieli a mamy odpowiedzi tu na forum ;) taki teścik przeprowadziłem.
Awatar użytkownika
By PotaS -  03 kwie 2010, 15:33
 warmińsko-mazurskie
#23433
pszczolek pisze:Być moze zostały resztki oleju w obudowie filtra oleju dlatego nie weszło tyle ile powinno ;)
Wymiana filtra oleju też była :)
By AdamekS -  10 kwie 2010, 13:04
 -------
#23758
Ja dziś byłem na przeglądzie przy 30tys km w ASO Marszałek w Częstochowie.
Usługę oceniam jak najbardziej pozytywnie, miałem swój olej i filtr PP, cały czas mogłem być przy samochodzie podczas serwisu. Przy okazji zgłosiłem skrzypienie przedniego zawieszenia i na gwarancji wymieniono mi tuleje wahaczy. Czynności przeglądowe przeprowadzono bardzo rzetelnie, więc jestem zadowolony i serwis polecam :) Cena jaką zapłaciłem za przegląd wraz z filtrem oleju i dolewką płynu chłodniczego to 358zł. Przy okazji przesmarowano wszystkie zawiasy. Na następny przegląd też tam pojadę.
By Jedi -  11 kwie 2010, 11:49
 -------
#23788
AdamekS pisze:Ja dziś byłem na przeglądzie przy 30tys km w ASO Marszałek w Częstochowie.
Usługę oceniam jak najbardziej pozytywnie, miałem swój olej i filtr PP, cały czas mogłem być przy samochodzie podczas serwisu. Przy okazji zgłosiłem skrzypienie przedniego zawieszenia i na gwarancji wymieniono mi tuleje wahaczy. Czynności przeglądowe przeprowadzono bardzo rzetelnie, więc jestem zadowolony i serwis polecam :) Cena jaką zapłaciłem za przegląd wraz z filtrem oleju i dolewką płynu chłodniczego to 358zł. Przy okazji przesmarowano wszystkie zawiasy. Na następny przegląd też tam pojadę.
też serwisuję Golfa u Marszałka, generalnie jest ok, ale jak wszędzie jest kilku lepszych mechaników, a reszta to młodzi "wymieniacze", więc trzeba im patrzeć na ręce. Troche irytują mnie mało rozgarnięci i średnio kompetentni doradcy serwisowi u Marszałka.
Awatar użytkownika
By luke_b -  09 cze 2010, 22:07
 -------
#26258
Witam
mam do wymiany klapę w kolektorze ssącym, auto VW Golf V silnik 2.0tdi,
stąd pytanie.........czy ktoś z was miał tego typu usterkę jeżeli tak to jakie są koszty naprawy,
jeżeli ktoś zna warsztat w okolicach Warszawy który mógłby naprawić lub wymienić byłbym wdzięczny za podanie namiarów,
Z góry dzięki za pomoc...
Pozdr.
By wiwaldi-35 -  04 gru 2010, 20:04
 -------
#33330
Jeśli chodzi o serwis polecam Siedlce nie nabijają klienta w butelkę skorzystałem z niego będąc na urlopie gdyż wypadł mi tam przegląd po 15 tyś zachowali się na poziomie objaśnili wszystko i dokonywali ustaleń co wymienić przy następnych przeglądach w Warszawie nie miałem już takiego konfortu.
By arianm -  08 gru 2010, 12:41
 mazowieckie
#33466
Zbyt dużo nie wniosę do dyskusji ale kilka spostrzeżeń .
Jadąc od Błonia mijam AUTO WIWA Połczyńska 118a -dlaczego , bo nie pozwolono mi
być przy aucie ,gdy mieli odblokować radio .Odmówiłem takiej usługi i od tej pory omijam
z daleka . A co w zamian ? CHYLIŃSCY ul Sąsiedzka 4 przy Modlińskiej . Oczywiście nie było żadnego problemu z moją obecnością przy czynnościach .
Serwisant ( wiedział co i jak )
Odpalił radio , skorygował sygnalizacje poduszki , odpowiedział na każde pytanie .
Usługa tańsza niż w wiwie . .Zaopatrzyłem sie w potrzebne mi części -tańsze niż wiwie
Jestem od niedawna posiadaczem G.Plusa to i (naszczęście ) kontakt powieszchowny -
-niewiem jak z poważniejszymi sprawami , ale wiem gdzie sie skieruje jakby co .
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13