Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Wyspa -  09 cze 2008, 13:38
 -------
#10050
Witam
Zdecydowanie odradzam Auto Viva w Warszawie ul Po³czyñska 118a. Kompletnie sie nie znaj± - silnik 1.9 tdi zalali olejem nie spe³niaj±cym normy 505.01, nie pod³±czyli klimy po jej przegl±dzie, po wyje¿dzie od nich pêk³ mi zacisk hamulcowy przy tylnym kole (przypadek? - jak czêsto pêka zacisk hamulcowy sam z siebie?), pogubione zapinki od nadkola przy przednim b³otniku, ustawiona geometria ze "skrzywion±" kierownic±. Obs³uga na recepcji serwisu mechanicznego niekompetentna, nie¿yczliwa, niedouczona i robi±ca ³achê. Za to kasuj± ³adnie...
Jest to najgorszy serwis (nie tylko VW) w jakim by³em w ¿yciu.
Moja rekomendacja: UNIKAÆ.
Pozdrawiam
By Adi6666 -  09 cze 2008, 17:06
 -------
#10053
przekre ale czêsto prawdziwe, dobrze ¿e wogóle ci zajrzeli do hamulców, mi nie ale chyba nie ¿a³ujê jak widaæ bo nie ma czego
By Domi -  01 lip 2008, 12:31
 mazowieckie
#10530
za przeglad przy 30000 za 2.0tdi chca minimum 1300zl w warszawie
rok temu placilem max 800zl... co sie dzieje z tymi cenami ?
Awatar użytkownika
By Bard -  01 lip 2008, 13:15
 -------
#10532
Domi pisze:za przeglad przy 30000 za 2.0tdi chca minimum 1300zl w warszawie
rok temu placilem max 800zl... co sie dzieje z tymi cenami ?
Zrob to poza ASO, zaplacilem 210 PLN z wymiana wszystkich filtrow i oleju
Awatar użytkownika
By Bruce -  01 lip 2008, 17:53
 mazowieckie
#10535
Bard pisze:Zrob to poza ASO, zaplacilem 210 PLN z wymiana wszystkich filtrow i oleju
Kolega ma auto na gwarancji.
Domi jedz do Szewczyka, sa najlepsi w Wawie.
Awatar użytkownika
By tygrysek -  01 lip 2008, 23:24
 -------
#10542
Bruce pisze:
Bard pisze:Zrob to poza ASO, zaplacilem 210 PLN z wymiana wszystkich filtrow i oleju
Kolega ma auto na gwarancji.
Domi jedz do Szewczyka, sa najlepsi w Wawie.
Z Goferem u nich nie by³em, ale to co wykonywali u Szewczyka gdy mia³em Polówkê wo³a³o o pomstê do nieba .... Poduszkê pod silnikiem (pomimo moich sugestii ¿e to TO!!) diagnozowano przez 3 Tygodnie wymieniaj±c przez ten czas ze cztery inne czê¶ci. A to nie jedyny moj przypadek u nich.

IMHO Chyliñscy - tam sie nie zawiod³em .... jeszcze
Awatar użytkownika
By racepool -  01 lip 2008, 23:53
 -------
#10543
Ja polecam Rowinski-Wajdemajer

robie tam przeglady dla kilku aut i zawsze 100% satysfakcji
ceny moze nie za niskie, za przeglad po 30kkm zaplacilem 900 z hakiem ale milo i profesjonalnie (mialem nawet mycie gratis to przewaznie bylo za oplata :D )
Awatar użytkownika
By Bard -  02 lip 2008, 8:05
 -------
#10546
Bruce pisze:
Bard pisze:Zrob to poza ASO, zaplacilem 210 PLN z wymiana wszystkich filtrow i oleju
Kolega ma auto na gwarancji.
Domi jedz do Szewczyka, sa najlepsi w Wawie.
aaa to plac i placz :); na szczescie "gwarancja dojenia przez ASO" nie jest wieczna :)
By Pipen -  02 lip 2008, 8:33
 -------
#10548
Bard pisze:[ "gwarancja dojenia przez ASO"
dobre :lol:
Awatar użytkownika
By Bard -  02 lip 2008, 10:12
 -------
#10551
Pipen pisze:
Bard pisze:[ "gwarancja dojenia przez ASO"
dobre :lol:
Tak jakos wyszlo :)
Poprostu ta cala gwarancja to tylko pic na wode, kto tak naprawde jest na PLUS po GWARANCJI? Policz ile wydasz na przeglady ASO a ile zyskasz na tych ich "niby" naprawach gwarancyjnych ?
Oczywiscie sa przypadki powazne ale sa to kilkuprocentowe wyjatki dlatego warto sie zastanowic czy utrzymywac ta bande niedouczonych nierobow czy zaryzykowac i robic przeglady u MECHANIKA SAMOCHODOWEGO.
By Pipen -  02 lip 2008, 12:26
 -------
#10554
widzê Bard ¿e mamy podobne zapatrywanie na t± kwestiê
Awatar użytkownika
By krz_p -  02 lip 2008, 13:11
 wielkopolskie
#10558
Bard pisze: warto sie zastanowic czy zaryzykowac i robic przeglady u MECHANIKA SAMOCHODOWEGO.
TAK, na pewno ma dostêp do instrukcji serwisowych, najnowszej ETKI, VAG-a, VAS-a itp. no i da wam auto zastêpcze
ja wolê odstawiæ auto do ASO i mieæ ¶wiêty spokój, a nie szukaæ za ka¿dym razem odpowiedniego "specjalisty"
ja wykupiê przed³u¿on± gwarancjê, chocia¿by dlatego aby spokojnie autkiem je¼dziæ, nie martwiæ siê w razie awarii i nie traciæ czasu
aha gwarancja na ori czê¶ci jest na 2 lata ale pod warunkiem monta¿u w ASO
BTW. jak w poprzednim moim golfie roz³adowa³ mi siê akumulator to assistance by³o po 30 minutach i pojecha³em dalej, to tzw. gwarancja do¿ywotniej mobilno¶ci

widaæ, ¿e macie za du¿o czasu albo nie cenicie go odpowiednio, a mo¿e nie rozumiecie, ¿e zaoszczêdzony czas przek³ada siê na zaoszczêdzone pieni±dze
By Pipen -  02 lip 2008, 13:37
 -------
#10559
krz_p pisze:
widaæ, ¿e macie za du¿o czasu albo nie cenicie go odpowiednio, a mo¿e nie rozumiecie, ¿e zaoszczêdzony czas przek³ada siê na zaoszczêdzone pieni±dze
wszystko tak naprawdê zale¿y od tego czy ma siê specjalistê i od jako¶ci us³ug ¶wiadczonych przez lokalne ASO. W moim przypadku jest tak, ¿e mój mechanik ma dostêp i do etki i do vag a jako¶æ i fachowo¶æ ¶wiadczonych przez niego us³ug pozostawia daleko w tyle "mojego" Danelczyka. Poza tym mam pewno¶æ, ¿e po ka¿dej wizycie czê¶ci samochodu nie staj± sie same z siebie starsze o kilka tys. km, co niestety jest nagminne w Danelczyku (mam o tym info z pierwszej rêki). Wprawdzie nie dostajê samochodu zastêpczego, ale jestem w stanie to przeboleæ za cene spokoju.

Zreszt± ta dyskusja to trochê spór o wy¿szo¶æ ¶wi±t Bo¿ego Narodzenia nad Wielkanocnymi...
By Hulaj -  02 lip 2008, 15:17
 mazowieckie
#10560
Dok³adnie w ASO pracuj± najwiêksze kunowa³y w¶ród mechaników. Porz±dni fachowcy ju¿ dawno maj± w³asne zak³ady. W ASO zawodowo to tylko naci±gaj±, k³ami± i plot± g³upoty. Jedyne co mnie przy nich trzyma to piecz±tka w ksi±¿ce serwisowej, której ostatnio i tak zapomnieli mi wbiæ, bo istniej± jeszcze ludzie dla których to ¶wiêto¶æ.

A co do rzekomej oszczêdno¶ci czasu to zw³aszcza jak naplot± g³upot, jak w moim przypadku, i cz³owiek traci czas i kasê na weryfikacje tych durnot.Tak¿e wykupujcie do¿ywotnie gwarancje i dawajcie siê doiæ, Kulczyk Tradex ju¿ zaciera ³apy:)

Dobrze to oni mo¿e p³yny wymieni± o ile nic nie popieprz± po drodze, no i jeszcze akumulator pod³aduj± na drodze :wink:
A o Danelczyku to szkoda gadaæ, go¶æ ma tak± reputacjê ¿e siê dziwie ¿e ludzie jeszcze tam zaje¿d¿aj±.
Awatar użytkownika
By Bard -  02 lip 2008, 16:06
 -------
#10561
krz_p pisze:
Bard pisze: warto sie zastanowic czy zaryzykowac i robic przeglady u MECHANIKA SAMOCHODOWEGO.
TAK, na pewno ma dostêp do instrukcji serwisowych, najnowszej ETKI, VAG-a, VAS-a itp. no i da wam auto zastêpcze
ja wolê odstawiæ auto do ASO i mieæ ¶wiêty spokój, a nie szukaæ za ka¿dym razem odpowiedniego "specjalisty"
ja wykupiê przed³u¿on± gwarancjê, chocia¿by dlatego aby spokojnie autkiem je¼dziæ, nie martwiæ siê w razie awarii i nie traciæ czasu
aha gwarancja na ori czê¶ci jest na 2 lata ale pod warunkiem monta¿u w ASO
BTW. jak w poprzednim moim golfie roz³adowa³ mi siê akumulator to assistance by³o po 30 minutach i pojecha³em dalej, to tzw. gwarancja do¿ywotniej mobilno¶ci

widaæ, ¿e macie za du¿o czasu albo nie cenicie go odpowiednio, a mo¿e nie rozumiecie, ¿e zaoszczêdzony czas przek³ada siê na zaoszczêdzone pieni±dze
Ty cenisz czas ale ASO raczej nie. Przyklad? Umow sie na jutro na godz. 15-ta na przeglad serwisowy. :)
Auto zastepcze? Co ze niby za friko dostajesz? To samo mam u mechaniora ktorego nie musze wcale szukac.
Assistance masz z ubezpieczenia i gwarancje mobilnosci tam tez mozesz sobie wykupic i do tego nie jest potrzebne ASO, ETKE, VAG'a ma kazdy mechanik ktory cokolwiek robi przy samochodach z VAG wiec to troszke slaby argument.

Niemniej rozumiem twoje podejscie do ASO jako ze sam mialem podobne dopoki nie usiadlem i nie policzylem co na tym zyskuje.

A co do gospodarowania czasem to nie jestem kierowca taksowki czy tez podobnym abym bez samochodu w jakis sposob czas tracil. Zreszta twoje osobiste wybiegi nie sa tu na miejscu, wiecej pragmatyzmu prosze :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13