Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By pawel_1977 -  04 lip 2008, 11:46
 -------
#10584
Czy ktos z Was ma moze jakies doswiadczenia z firma Euromarketing w Lublinie? Normalnie jest to autoryzowany dealer i serwis Seata ale oglaszaja sie, ze naprawiaja auta grupy VW - do konca roku maja miec podobno nawet autoryzacje VW.
Chcialbym po prostu wymienic tylko olej w moim Golfie 1.9TDI po przebiegu 2000 km. Samochod jest akurat po dotarciu a jak go kupowalem (VW Chylinscy w Warszawie) to polecali wymienic olej mniej wiecej po 1500 km. Do Warszawy mi teraz nie po drodze a do Danelczyka, zgodnie z ostrzezeniami nie chce nawet sie zblizac.
W sumie to tylko wymiana oleju i filtra ale nie chce aby mi cos po drodze pospuli albo podmienili, wiec ciekawy jestem jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
By Pipen -  04 lip 2008, 11:57
 -------
#10585
tak sobie. Wcze¶niej je¼dzi³em seatem i odczucia mam mieszane. Jak chcesz kogo¶ kto dobrze zrobi ci to w Lublinie, to daj znaæ na priva, ja sam robie to ¶wietnego mechanika.
Awatar użytkownika
By Bruce -  04 lip 2008, 14:37
 mazowieckie
#10586
Nie wiem po co kazali Ci wymieniac olej po 1500 km.
Po to tylko, zeby sciagnac z Ciebie za olej etc...
Podzwon po innych serwisach ASO, nie powinienies wymieniac oleju.
Mozesz dolac jak ubedzie, albo wymienic po 15 tys km.
By pawel_1977 -  04 lip 2008, 15:41
 -------
#10589
Bruce pisze:Nie wiem po co kazali Ci wymieniac olej po 1500 km.
Po to tylko, zeby sciagnac z Ciebie za olej etc...
Podzwon po innych serwisach ASO, nie powinienies wymieniac oleju.
Mozesz dolac jak ubedzie, albo wymienic po 15 tys km.
Nie, wcale nie kazali mi wymieniac tylko zalecali, zreszta tej wymiany nawet nie wpisuja do ksiazki serwisowej. Tak na zdrowy rozum chialem tez sam wymienic po dotarciu (pamietajac jeszcze stare czasy jak kiedys trzeba bylo docierac samochody). Tak mysle, ze w takim razie kupie olej na allegro (Castrol SLX Professional Powerflow) wychodzi polowe taniej niz w serwisie i wymienie u jakiegos zwyklego mechanika. (Mam tylko nadzieje, ze osoba handlujaca wylacznie chemia na allegro i z 300 samymi pozytywnymi komentarzami nie robi przewalek na oleju...).

A tak na marginesie to ten serwis Euromarketing w Lublinie ma calkiem przyzwoita strone w internecie i obsluga przez telefon robi tez pozytywne wrazenie - w przeciwnienstwie do Danelczyka. Pytanie tylko jak jest naprawde...
Awatar użytkownika
By team-am -  04 lip 2008, 16:47
 łódzkie
#10590
pawel_1977 pisze:Mam tylko nadzieje, ze osoba handlujaca wylacznie chemia na allegro i z 300 samymi pozytywnymi komentarzami nie robi przewalek na oleju...
Moge poleciæ Ci Mammoth'a, handluje Motulem, pewna osoba i FV wystawia
By guzzi -  04 lip 2008, 19:18
 -------
#10592
Wed³ug opinii z netu:
1. miejsce - Groblewski
2. miejsce Kulikowski
3. miejsce Gajos
co Wy na to?
Gdzie najlepiej serwisowaæ?
Wszelkie do¶wiadczenia z ww. serwisami mile widziane.
Awatar użytkownika
By krz_p -  05 lip 2008, 8:48
 wielkopolskie
#10594
pawel_1977 pisze:kupie olej na allegro (Castrol SLX Professional Powerflow) wychodzi polowe taniej niz w serwisie i wymienie u jakiegos zwyklego mechanika. (Mam tylko nadzieje, ze osoba handlujaca wylacznie chemia na allegro i z 300 samymi pozytywnymi komentarzami nie robi przewalek na oleju...).
bardzo zastanawia mnie dlaczego u niektórych handluj±cych, szczególnie na allegro ten olej jest o po³owê tañszy ni¿ w sklepach internetowych, bo, ¿e tañszy bêdzie ni¿ w serwisie to rozumiem, ale co¶ podejrzana jest ta ró¿nica w cenie
tym bardziej, ¿e inne oleje spe³niaj±ce normê 504.00/507.00 (motul, mobil) maj± cenê ok. 55PLN za litr, a na allegro Castrol SLX Professional Powerflow Longlife III kosztuje ok. 35PLN za litr
bior±c pod uwagê jeszcze pog³oski, ¿e castrol jest b. czêsto podrabiany to raczej mocno bym siê zastanowi³ nad zakupem castrola z allegro

EDIT:
sprawdzi³em ceny mobila na allegro i s± podobne do castrola, czyli 35-40PLN za litr :shock:
Awatar użytkownika
By Bruce -  05 lip 2008, 13:34
 mazowieckie
#10595
pawel_1977 pisze:Nie, wcale nie kazali mi wymieniac tylko zalecali, zreszta tej wymiany nawet nie wpisuja do ksiazki serwisowej. Tak na zdrowy rozum chialem tez sam wymienic po dotarciu (pamietajac jeszcze stare czasy jak kiedys trzeba bylo docierac samochody). Tak mysle, ze w takim razie kupie olej na allegro (Castrol SLX Professional Powerflow) wychodzi polowe taniej niz w serwisie i wymienie u jakiegos zwyklego mechanika. (Mam tylko nadzieje, ze osoba handlujaca wylacznie chemia na allegro i z 300 samymi pozytywnymi komentarzami nie robi przewalek na oleju...).

A tak na marginesie to ten serwis Euromarketing w Lublinie ma calkiem przyzwoita strone w internecie i obsluga przez telefon robi tez pozytywne wrazenie - w przeciwnienstwie do Danelczyka. Pytanie tylko jak jest naprawde...
Poczytaj o oleju w tym watku :wink: :D
By Domi -  08 lip 2008, 9:51
 mazowieckie
#10642
wczoraj po 30 minutach czekana na przyjecie samochodu na przeglad u Zasady,


poprostu wyszedlem.....
By Pipen -  08 lip 2008, 9:54
 -------
#10643
Domi pisze:wczoraj po 30 minutach czekana na przyjecie samochodu na przeglad u Zasady,


poprostu wyszedlem.....
z siebie...? :lol:
By Szpandel -  17 lip 2008, 0:31
 -------
#10728
Pisalem juz wczesniej o sobkolu.. teraz juz totalnie utwierdzilem sie w przekonaniu, ze nie nalezy tam jezdzic.

3 razy musialem jechac na wymiane uszczelek i uszczelniaczy na gwarancji... a to czesci nie przyszly wcale, a to przysz³y z³e, a to przysz³o ich za ma³o.. ciekawe kto mi zwroci za benzyne? ;/
By Karlik -  14 sie 2008, 11:07
 -------
#11288
Witam,
ma ju¿ mo¿e kto¶ opinie o serwisach z okolic Katowic?
Autko kupi³em w NOMIE2, ale przekonali mnie do siebie na tyle, ¿e wola³bym znale¼æ inny serwis.... Kto¶ wie co¶ na temat Magro?
Dziêki,
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
By liroyek -  10 lis 2008, 12:58
 -------
#12992
magro tychy

tam kupilem :) i tam mi zarysowali zdezak ;) ale po polerce jest ok, ogolnie ok tylko trzeba im patrzec na rece :)

chyba jak wszedzie ;)
By sq6jns -  30 lis 2008, 2:46
 -------
#13327
WITAJCIE !!!

Swojego Golfika V 1,9TDI 2006r zakupi³em od dalszego cz³onka rodziny. Ma za sob± dwa przeglady i na "budziku" raptem 35tys km. Do kolejnego spotkania z ASO jeszcze troche czasu zosta³o, jednak zastanawiam sie czy warto korzystac z takich us³ug? Z tego co wyczytalem w dokumentacji autko ma na silnik jakies 2 lata gwarancji (no chyba ze sie myle) i na nadwozie (lakier) jakies 12latek. Z dokumentacji jak± mi pozostawiono z autkiem wynika ze te przeglady nie sa tanie a to co zosta³o wymienione (oleje, klocki) mozna zrobic sobie we wlasnym zakresie za grosze. Czy warto ? Niebawem przetrz±sne forum w poszukiwaniu opisu (jak pod³±czyæ komputer i gdzie ¶ciagn±æ oprogramowanie do diagnostyki). Moze ktos z was ma pojecie w temacie?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13