Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By krz_p -  30 lis 2008, 17:35
 wielkopolskie
#13331
sq6jns pisze:WITAJCIE !!!

Swojego Golfika V 1,9TDI 2006r zakupi³em od dalszego cz³onka rodziny. Ma za sob± dwa przeglady i na "budziku" raptem 35tys km. Do kolejnego spotkania z ASO jeszcze troche czasu zosta³o, jednak zastanawiam sie czy warto korzystac z takich us³ug? Z tego co wyczytalem w dokumentacji autko ma na silnik jakies 2 lata gwarancji (no chyba ze sie myle) i na nadwozie (lakier) jakies 12latek. Z dokumentacji jak± mi pozostawiono z autkiem wynika ze te przeglady nie sa tanie a to co zosta³o wymienione (oleje, klocki) mozna zrobic sobie we wlasnym zakresie za grosze. Czy warto ? Niebawem przetrz±sne forum w poszukiwaniu opisu (jak pod³±czyæ komputer i gdzie ¶ciagn±æ oprogramowanie do diagnostyki). Moze ktos z was ma pojecie w temacie?
dostaniesz piecz±tkê potwierdzaj±c± wykonanie przegl±du
je¶li ci nie zale¿y na niej to mo¿esz nie jechaæ do ASO
co do cen w ASO to akurat sam przegl±d z wymian± oleju (bez innych dodatkowych czynno¶ci) nie wychodzi du¿o dro¿ej ni¿ w jaki¶ niemarkowych warsztatach
By grz -  06 sty 2009, 15:39
#13885
Ster Radom ul.Chorzowska. Tuz przed swietami robilem u nich przeglad ten przy 30 tys km, wymiana oleju, itd. Bardzo konkretnie i milo, za caly przeglad zaplacilem w sumie 540 czy 560 zl, trwalo to ok 1,5 -2 h, w miedzyczasie ubezpieczylem autko i potestowalem nowego golfa. Obsluga mila, polecam.
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  06 sty 2009, 20:11
 pomorskie
#13902
szkoda ze tak daleko bo moi wolaja za przeglad okolo 1100 - 1200 a i tak pewnie cos *******
Awatar użytkownika
By MiKo -  15 sty 2009, 20:29
 -------
#14085
Karlik pisze:Witam,
Autko kupi³em w NOMIE2, ale przekonali mnie do siebie na tyle, ¿e wola³bym znale¼æ inny serwis....
Co by³o nie tak z tym salonem? Pytam bo w najbli¿szym czasie planuje kupiæ u nich auto...
Awatar użytkownika
By slawekjurek -  09 lut 2009, 7:42
 -------
#14681
Na ¦l±sku znam 3 ASO Volkswagena: BESMAREX w Zabrzu, MAGRO i NOMA2 w Katowicach.

Wed³ug mojej opinii BESMAREX to dno (ba³agan i kiepska jako¶æ us³ug serwisowych, a przy tym okropnie drogo - zero negocjacji cen).

MAGRO ma kilka ASO. Najlepszy to Rybnik (ich siedziba), pó¼niej chyba Tychy, Sosnowiec to totalna klapa (ba³agan, brak kompetencji, du¿a rotacja pracowników, czas oczekiwania na prost± us³ugê kilka godzin - na mycie samochodu w ramach przeprosin za ¼le zrobion± wcze¶niej naprawê czeka³em 7 godzin!!!). Moj± pi±tkê kupowa³em w Sosnowcu - tragedia, ¿aden dokument, który wystawili nie by³ bez b³êdu, nawet faktura by³a do kitu, poza tym wyposa¿enie samochodu w kilku punktach ró¿ni³o siê od tego na zamówieniu (oczywi¶cie, je¶li nie chcesz braæ - czekaj w nieskoñczono¶æ). Nikt te¿ nie wiedzia³ nic o danych technicznych, Pani "sprzedawca" opowiada³a totalne bzdury - nie zna³a nawet typu i mocy silnika!

NOMA2 w Katowicach - obs³uga klienta na ¶rednim poziomie, mo¿liwo¶æ negocjacji cen za us³ugê (nawet dosyæ du¿a elastyczno¶æ rabatów). Mia³em tam do czynienia miêdzy innymi z elektrykiem od programowania komputerków w samochodzie. Go¶æ naprawdê jest dobry (nie wiem czy jeszcze tam pracuje, bo pewnie ma ju¿ swoj± firmê :lol: ) . Zrobi³ wszystko jak trzeba i do tego trwa³o to zaledwie 2 godzinki - rewelacja jak na ASO. Tym bardziej, ¿e w pozosta³ych firmach nikt nie by³ w stanie mi pomóc, a w Magro w Sosnowcu go¶cie nie mieli nawet pojêcia od czego zacz±æ (ale kaskê naturalnie chcieli skasowaæ!).
By Antimatter -  14 lut 2009, 0:57
 -------
#14835
To ja zapytam - ktore ASO w Wawie zdatne jest uzywania tego skrotu?
Z moich doswiadczen - Szewczyk odpada bo po prostu oszukuja (przynajmniej przy sprzedazy nowego auta), Chylinscy - o tych to nawet zal wspominac - juz nie pozwole im nawet dotknac swojego auta, a co dopiero zajrzec pod maske :(

Macie moze jakis typ? Niedlugo chce zmienic oliwe po "ulozeniu" motorowni...
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  14 lut 2009, 2:22
 pomorskie
#14836
czytajac doswiadczenia i majac wlasne stwierdzam ze dobrym biznesem bylo by otworzenie alter-ASO ktore bedzie k*** kompetentne !! glownie chodzi mi o mechanike i serwis , chociaz czesc z placowek nawet wydanie auta potrafi spier...
By Szpandel -  15 lut 2009, 1:11
 -------
#14873
Antimatter pisze:To ja zapytam - ktore ASO w Wawie zdatne jest uzywania tego skrotu?
Z moich doswiadczen - Szewczyk odpada bo po prostu oszukuja (przynajmniej przy sprzedazy nowego auta), Chylinscy - o tych to nawet zal wspominac - juz nie pozwole im nawet dotknac swojego auta, a co dopiero zajrzec pod maske :(

Macie moze jakis typ? Niedlugo chce zmienic oliwe po "ulozeniu" motorowni...
nigdy nie by³em ale slyszalem dobre opinie o rowiñski-wajdemajer w piasecznie

no i kolo 2002 roku moja rodzina miala stycznosc z auto viva-ul. polczynska i bylo wielce ok- mila obsluga i zostalo zrobione co trzeba.
dobrze o nich swiadczy rowniez to ze zajmuja sie serwisowaniem bentleya, z tego co mi wiadomo.
By Antimatter -  15 lut 2009, 1:51
 -------
#14875
Szpandel pisze: no i kolo 2002 roku moja rodzina miala stycznosc z auto viva-ul. polczynska i bylo wielce ok- mila obsluga i zostalo zrobione co trzeba.
dobrze o nich swiadczy rowniez to ze zajmuja sie serwisowaniem bentleya, z tego co mi wiadomo.
dzieki za info :)
znalazlem cos takiego: http://www.autocentrum.pl/go/275__ASO_V ... ___32.html
moze faktycznie w mazowieckim Gajewska albo Plock :?:
o Zasadzie slyszalem raczej slabe opinie...
Awatar użytkownika
By fredric -  15 lut 2009, 13:53
 mazowieckie
#14889
Szpandel pisze: rowiñski-wajdemajer
raz bylem u nich i zlego zdania nie powiem mila i szybka obsluga, cenowo nie pamietam. ciekawe bylo to ze pojechalem na wymiane oleju z tgz biegu czyli mialem wyjazd nagle 4tys km i dzien wczesniej podjechalem na chwilke zapytac, wymienili od reki i przy okazji klocki bez zbednych dyskusji i problemow.
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  15 lut 2009, 22:17
 pomorskie
#14927
jesli chodzi o pomorskie to kogo byscie polecali ? a jesli kogos nie to dlaczego :)?
Awatar użytkownika
By Bruce -  21 lut 2009, 19:17
 mazowieckie
#15049
o Auto-Vivie teraz juz KPI, slyszalem same fatalne opinie wsrod znajomych.
By tom@ -  25 lut 2009, 6:44
 -------
#15172
Kogo polecacie do naprawy blacharsko-lakierniczej? Najlepiej najbli¿ej w-wy
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  27 lut 2009, 20:59
 pomorskie
#15260
ktos ze slupska jest moze albo okolic ? macie doswiadczenie z tamtym ASO ?
By guzzi -  27 lut 2009, 21:05
 -------
#15261
cyprianmeister pisze:ktos ze slupska jest moze albo okolic ? macie doswiadczenie z tamtym ASO ?
jeste¶ a¿ tak zdesperowany, ¿e do S³upska chcesz jechaæ?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13