Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By Tyson -  19 lis 2009, 20:44
 mazowieckie
#18443
fredric pisze: Sorki za offtop ale myślałem że to tylko przypadłość 2.0tdi, i tego mi też nie potrafili usunąć mimo zgłaszania. Dopiero przy programie poprawili niedoróbkę fabryki :)
Ja slyszalem, ze 1.9 tez maja ten problem. Jak dobrze pamietam racepool mial ten problem i po programie u mastersa wszystko minelo jak reka odjal. Ja najpierw sprobuje zalatwic to w ASO, bo jakos szkoda mi kasy na program...
By kuba94 -  20 lis 2009, 0:24
 pomorskie
#18462
Jestem zdziwiony że benzyny też nie chcą dobrze kręcić na ciepłym Problem z odpalaniem na ciepłym silniku to chyba mieli wszyscy z TDI ja ma 1.9 TDI BKC i tez to miałem przeczytałem posty a było albo jest w TDi dużo w tym temacie.Wyszło że trzeba zmienić mapy w programie sterownika .Pojechałem do tunera 250zl skasował i teraz nie ma już problemu czy silnik ciepły czy zimy hula aż miło
By LeszekR -  20 lis 2009, 8:04
 wielkopolskie
#18468
Ja slyszalem, ze 1.9 tez maja ten problem. Jak dobrze pamietam racepool mial ten problem i po programie u mastersa wszystko minelo jak reka odjal. Ja najpierw sprobuje zalatwic to w ASO, bo jakos szkoda mi kasy na program...[/quote]

Daj znać co orzekło ASO jestem bardzo ciekawy ile kosztuje taka naprawa w ASO, skąd nagłe błędy w programie.Tak na marginesie, jaki masz przebieg?
Awatar użytkownika
By Tyson -  20 lis 2009, 9:20
 mazowieckie
#18479
koszt to podejrzewam ze bedzie 0zl bo samochod mam na gwarancji, a przebieg obecnie to 24tkm. z tym, ze czym wiekszy przebieg tym ten problem moze nie to ze sie nasila, ale czesciej sie pojawia.
By LeszekR -  20 lis 2009, 10:17
 wielkopolskie
#18482
Tysonq pisze:koszt to podejrzewam ze bedzie 0zl bo samochod mam na gwarancji, a przebieg obecnie to 24tkm. z tym, ze czym wiekszy przebieg tym ten problem moze nie to ze sie nasila, ale czesciej sie pojawia.

Czyli wiemy że problem dotyczy praktycznie nowych egzemplarzy jakim jest Twój. Ciekawe co powiedza w ASO daj nam znac. Mój ma 70 tyś i odpukać pali ok ciekawe od czego to zalezy
Awatar użytkownika
By Tyson -  20 lis 2009, 10:56
 mazowieckie
#18484
na pewno dam znac jak ogolnie caly przeglad wypadl. Z moich obliczen na przeglad powinienem jechac za miesiac, ale nie chce przed samymi swietami dlatego pojade w pierwszych dniach grudnia.
Jezeli magicy z ASO nic nie poradza to bede mial motywacje zeby wybrac sie do mastera i miec 140KM po maska, co z pewnoscia bardzo sie przyda :)
By KriSSo -  20 lis 2009, 19:37
 zachodniopomorskie
#18527
Na pewno się przyda Tysonq. Polecam. Zrobiłem program, przy 3 tkm :), obecnie (a zdaje się, że Ty też odbierałeś auto w ubiegłym roku grudzień/styczeń) mam najechane 38 000 km i wszystko super jeździ.
Awatar użytkownika
By Tyson -  01 gru 2009, 16:01
 mazowieckie
#18918
czekalem czekalem i wyczekalem :) dobrze trafilem bo teraz jest promocja swiateczna 15% taniej :)

race, a Tobie jak sie jezdzi po programie? zero problemow?
Właśnie przypomnialo mi sie jak wtedy mnie przewiozles i czuc roznice :)
Awatar użytkownika
By Tyson -  05 gru 2009, 20:44
 mazowieckie
#19067
Kilka słów na temat Auto Viva w Warszawie:
Plusy:
- moglem byc czas przy samochodzie
- pani na serwisie proponowala mi kilkakrotnie kawe/herbate :lol:
- mimo ze spoznilem sie ponad godzine to i tak wyrobili sie w czasie (moze dlatego ze zrezygnowalem z mycia fury)
- mechanik nawet spoko, odpowiedzial na moje pytania, pokazal nawet jak co wymienic, na co szczegolnie zwrocic uwage gdy kiedys w przyszlosci bede to sam robil

Wady:
- Nie jestem pewny czy podlaczyli mi samochod pod kompa
- mechanik zaczal ustawiac swiatla, mimo ze mowilem mu, ze sa dobrze ustawione (dobrze swieca, nikogo nie oslepiaja), ale on sie uparl i zaczal obnizac, to pozniej wyszlo tak ze byla "przerwa" miedzy mijania a dlugimi, to powiedzialem mu zeby dlugie obnizyl :D powiedzial ze spoko, ale po chwili stwierdzil, ze nie mozna.
- nie wypelnili mi ksiazki serwisowej, zobaczylem dopiero w domu, moglem wczesniej zajrzec ale czas mnie gonil i wypadlo mi z glowy. Dzwonilem do nich w tej sprawie i przy najblizszej okazji wypelnią, badz moge im wyslac ksiazke i oni wypelniona odesla.

Zgłaszalem takze rdzewiejące uchwyty ISOFIX. Zbieglo sie pol serwisu, mądre glowy powiedzialy ze to jest element konstrukcyjny samochodu, to powiedzialem im, zeby wymieniali cala bude :D po pol godziny grzebania w etce stwierdzili ze sa dwa, badz nawet trzy rodzaje tych uchwytow (zewnetrzne i wew.) dostępne w niemczech. stwierdzili, ze zamowia, stare wytną i nowe wspawają, ale jeden mechanik odradzil mi taki zabieg, bo pozniej przy spawaniu blacha czyli karoseria bedzie przegrzana i po pewnym czasie bedzie z tym problem i bede kwitły kwiatki. Jego zdaniem lepiej jest to odczyscic i pomalowac, za to kierownik serwisu zaczal sie zastanawiac czy za taką naprawę tulczyk im zwroci. Mieli wyslac zapytanie i skontaktowac sie ze mna jak bedzie cos wiadomo. czekam.
Ogolnie z przegladu jestem srednio zadowolony, bo musze ustawic lampy tak jak byly :twisted:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13