Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By piter_ldz -  12 lis 2012, 17:18
 łódzkie
#86835
Przyszła i pora na mnie opisać parodię w ASO ŁÓDŹ Bednarek na Szczecińskiej. Wizyta dotyczyła pacjenta golf VI z dorobieniem kluczyka. Na samo dorobienie kluczyka nie ma co narzekać bo dobrali grot i zakodowali immo. Auto odpalało ale ... zamykanie i otwieranie auta odbywało się TYLKO z kluczyka. Nie działał centralny zamek. Zespół "fachowców" stwierdził, że coś musiało zostać uszkodzone i oni mogą zacząć diagnozować problem wymieniając kolejno podzespoły, które mogą za to odpowiadać lecz za każdą rzecz po kolei włożoną do auta trzeba będzie zapłacić bo inaczej to oni nie wiedzą w czym leży przyczyna. Informacja od pracownika - proszę szukać we własnym zakresie. Podziękowaliśmy za pomoc i wizyta została umówiona u znajomego, który w 15 minut zakodował centralny zamek z powrotem...
Salon ładny, nowy, natomiast kadra pracowników zbyt świeża - jak widać bo nie posiadają odpowiedniego doświadczenia jak na wykonywany przez siebie zawód.
By pawsko -  14 gru 2012, 13:43
 -------
#88805
Opisze wrażenia z mojej wizyty w ASO Wojtanowicz Wrocław, na początku napisze ze zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie, co prawda byłem pierwszy raz w tym serwisie, byla sobota wiec obsługa ograniczona do minimum czyli przyjmował mnie na serwis sam własciciel a w zasadzie jego syn, wszystko miło i przyjemnie wpisał auto do systemu bo zmieniły sie numery rej. i własiciel czyli ja:). podał mi całą historie auta co było duzym plusem, powód przyjazdu to wymiana amortyzatorów(wybrałem firme Kyaba), odgrzybienie klimy przy okazji no i co sie okazało po oględzinach wymiana łożyska w przednim kole prawym(oryginał załozylem). co prawda kartą nie mozna bylo placic to , co mnie wprawiło w osłupienie gość dał mi swoje auto wręczył dokumenty bez żadnego potwierdzenia że biore i poiwiedzial zebym sobie podjechal do bankomatu bo po co chodzic piechotą .szok! w samym warsztacie jedna mniej miła rzecz mnie spotkała to to że pan mechanik powiedzial zebym sobie poszedł z hali napraw bo nie lubi jak ktos patrzy, ale po jakims czasie poszedłem z włascicielem ASO bo sam mnie zabrał postalem chwile i juz zostalem:) i jakos mu juz nie przeszkadzalo ze jestem.naprawa szybka i wg mnie fachowa, po wszystkim jazda testowa, całośc wpisana do systemu historii auta co bylo robione, co do cen to tez ciekawie bo nie potrzebowałem faktury wiec mnie wszystko policzyli po innych cenach. za wszystko zaplacilem 1300zł pewnie i drożej niz u jakiegos kowala ale kowal mi nie wpisze w system historii nie powie info z vin-u itp. jednym słowem polecam i w styczniu jade tam na wymiane rozrzadu oleju itp.
By piet -  14 lis 2013, 21:38
 lubuskie
#111039
poniżej przedstawiam efekty poszukiwania tylnych amorków, poczytajcie bo to cenna lekcja :)

sprawa amorków wyszła podczas wymiany kół na zimowe - w karfordzie w zielonej - powiedziano mi,że oba tylne amortyzatory mam "wylane"- zapocone, nie nadają się do jazdy
trochę się zdziwiłem bo nie było czuć żadnych niedogodności
tak czy inaczej pojechałem z ciekawości do aso w zielonej górze-na zaciszu, tam usłyszałem, że nie ma problemu, wymienią mi amorki bo mają promocję dla aut 5 letnich i starszych- części + usługa jedyne... 797zł :)
poczytałem trochę i okazało się, że porządne amorki sachsa kosztują 160zł /szt więc podrapałem się po głowie i zadzwoniłem do aso kim w świebodzinie a tam zupełnie inna rozmowa, po
1. usłyszałem od człowieka w serwisie, że wpierw zaprasza mnie na porządny przegląd amorów
2. o cenie amorków rozmawiać będziemy po ich ewentualnej kwalifikacji do wymiany ponieważ mają dużo promocji
więc umówiłem się na wizytę,
3 dni przed terminem zadzwoniła Pani żeby potwierdzić termin
2 dni przed wizytą zadzwoniła znów zapytać czy nic z mojej strony się nie zmieniło i czy godzina spotkania aktualna
1 dzień przed wizytą dostałem smsa z imieniem,nazwiskiem osoby która będzie mnie przyjmowac do serwisu oraz przypomnieniem godziny spotkania :)
po dotarciu nawet minuty nie czekałem na przyjęcie, auto wjechało na podnośnik, przyszło 2 osoby z obsługi serwisu + mechanik, w mojej obecności sprawdzili wszystkie płyny,światła itp, spisali widoczne szkody auta, obejrzeliśmy wspólnie całe zawieszenie i oczywiście amortyzatory, po czym powiedzieli, ze zabierają auto na tzw. ścieżkę czyli pomiar sprawności amorków(przód i tył),trzepaki itp
po 1.5h, herbatce,winogronach i ciastkach które były dla klientów serwisu zostałem poproszony do obejrzenia wyników/wydruków.
okazało się, że tylne amorki są w jak najlepszej kondycji - 67%
Pan wziął maila na którego przysłał kalkulacje pozostałych gum(na wahaczach) które zostały zakwalifikowane do wymiany,
sprawdził historię ost. trzech przeglądów, wbił do bazy dzisiejszy przegląd itp itd po czym wystawił rachunek...
36zł! - byłoby 45zł ale mają promocję - 20% na usługi serwisowe:mniam
nic dodać nic ująć, oceńcie sami czy warto jeździć po znachorach
podsumowując - karford w zielonej górze - z pewnością nie mają pojęcia o amortyzatorach - przynajmniej w VW, koła zostały źle wywarzone i biła kierownica...
aso vw w zielonej górze - podejście do klienta byle jakie, ceny wysokie, jakości naprawy ocenić nie mogę bo ostatecznie nie zdecydowałem się na ich usługi
aso kim w świebodzinie w mojej ocenie podejście do klienta i serwis na 6kę!
By yarekcl -  25 wrz 2015, 18:14
 spoza Polski
#193895
Nie znalazłem tematu nt. polecanych/niepolecanych warsztatów (nie ASO) więc zakładam taki, gdyż chcę ostrzec przed Warsztatem Autoprecyzja w Starej Wsi pod Warszawą. A moja historia nieprzyjemna z nimi wygląda tak:

4 sierpnia 2014 roku - zostawiłem samochód do pierwszej naprawy. Pojechałem z lekkim stukaniem przy większych prędkościach. Nic z autem się nie działo innego. Diagnoza - wymiana sprzęgła i łożysk. Samochód oddano mi dopiero UWAGA! - 3 września 2014. Podobno niedostępność części spowodowała tak długi termin naprawy. Hałasy dalej występowały! Zaś nowe sprzęgło wiele nie wytrzymało - w styczniu zgłosiłem awarię skrzyni - przechodziła w tryb awaryjny. Umówiona wizyta na 19 luty (zostawienie samochodu).
31 marca - odbiór. Wymiana łożyska, gdyż było uszkodzone (w ramach gwarancji) oraz naprawa elektrozaworu w mechatronice (za to już zapłaciłem 2400 zł - nie otrzymałem faktury, bo nie było szefa i miała być dosłana - nie została, ale mam na szczęście świadka).
Po przejechaniu 300 km samochód zaczyna hałasować - po telefonicznym zgłoszeniu do warsztatu autoprezycja - polecenie by wymienić koło zamachowe dwumasowe, bo "widzieliśmy, że jest już zużyte". Zakupiłem na własny koszt i zamontowałem w warsztacie w swoim mieście. W tym warsztacie robię zdjęcia sprzęgła, gdyż okazuje się zamontowane ale nie nowe a używane. Ponadto zdaniem mechaników z warsztatu - jest bardzo zużyte i to ono stanowiło powód hałasu (po zamontowaniu koła dwumasowego objawy nie ustąpiły - dwumasa okazała się sprawna i niepotrzebnie zakupiłem i wymieniłem na nową).
21 maja - samochód ponownie na gwarancji trafia do Autoprezycji. Mechanik przyznaje się do błędu i wymienia po raz trzeci sprzęgło na nowe.
3 czerwca - odbiór samochodu. Samochód przejeżdża 100 km i sprzęgło ulega uszkodzeniu - zaczyna się ślizgać i wyskakuje z biegów.

Na szczęście jest już późno i kierownik Marcin z Autoprecyzji nie odbiera telefonu. Samochód dzięki przyjacielowi z Warszawy trafia do warsztatu Dobrucki w Warszawie 9 czerwca. Mechanicy stwierdzają cytuję: "totalną amatorkę". Diagnoza: "uszkodzenie sprzęgła z powodu wadliwego montażu". Naprawa zajmuje 2 dni, co jest ekspresem w porównaniu do miesięcznych napraw w Autoprezycji (wszystkie części dostępne w hurtowni w Warszawie na miejscu, nie ma mowy o niedostępności).
Po rozmowie z Autoprezycją, która stwierdziła, że u nich na nowe sprzęgło będę czekał co najmniej 2 tygodnie, za ich zgodą kupuję nowe sprzęgło a pieniądze mają być zwrócone. Pracownik autoprezycji odbiera z warsztatu Dobrucki sprzęgło.
Kierownik z autoprezycji telefonuje kilkukrotnie i twierdzi, że odda pieniądze bo sprzęgło ewidentnie uszkodzone. Odda dopiero jak odzyska od sklepu, w którym kupił sprzęgło. Oczywiście sklep nie chce zwrócić kasy (bo czemu ma to zrobić, skoro powodem uszkodzenia jest błędny montaż?). Kierownik Autoprecyzji prosi bym się uzbroił w cierpliwość, bo on załatwia rzeczoznawcę i będzie słał pisma do hurtowni. Tylko co mnie obchodzi ich wzajemna relacja, jak ja mam fakturę z warsztatu Autoprecyzja na część? Mijają dwa miesiące - po kilku telefonach informuję, że czekam tydzień ostatni na kasę a jak jej nie dostanę idę do prawnika.

W chwili obecnej Autoprecyzja nie odpowiedziała na pismo prawnika z wezwaniem do zapłaty w wymienionym przez niego terminie. Skierował więc on pismo do sądu i uzyskał Sądowy Nakaz Zapłaty. Czeka dalej na pieniądze (lub sprawę sądową).

Podsumowując: okazuje się, że dostępność części do DSG nie jest problemem. Natomiast wydaje się, iż Autoprecyzja nie potrafiła robić tych skrzyń i po prostu na mojej się uczyła. Sterownika mechatroniki też nie robili, a wysłali do Zielonej Góry. Po naprawie w Serwisie Dobrucki, która trwała 2 dni, auto jeździ do teraz bez problemów. Niestety, za tą naprawę zapłaciłem z własnej kieszeni. W sumie w autoprecyzji wydałem ponad 7 tys zł. Z czego odzyskać staram się tylko 2,5...
Awatar użytkownika
By Bekuś -  24 gru 2016, 11:39
 pomorskie
#244726
Generalnie korzystałem z usług HADM w Starogardzie Gd. - mam tam kolegę, zawsze miło, sprawnie, tanio, auto umyte, jak jestem z dziećmi to Panie z recepcji zorganizują dla starszego jakieś zajęcie. Serwis w środku nie jest ogromny, ale pozwala jakoś spędzić czas na miejscu jeżeli ktoś nie zostawia auta.
Ostatnio byłem u Plichty 3 autami - pracuję w innym autoryzowanym AS i obsługujemy ich lawetę, więc polecił mi kolega od lawety, żebym zrobił wymianę oleju u nich. Asystentka doradcy - jak najbardziej OK (sam bym taką chciał), doradca/recepcja też dobry poziom. Cena ? hmm... ponad 2 razy więcej za wymianę oleju z filtrem niż w HADM (i tu i tu dostarczałem swoje części) - dostałem rabat 15% u Plichty.

Po wizycie nie było kontaktu ze strony AS.
#245833
Jeżeli poszukujecie warsztatu do naprawy automatu, to stanowczo odradzam firmę Betmar. Poniżej wkleję linek do opisu całej sytuacji. Linek wklejam za wiedzą i zgodą admina. Zresztą sam mi doradził dać to tutaj właśnie.

http://www.charakterek.pl/2017/01/o-tym ... iwego.html

Najważniejsze, że Golfik jest odratowany i będziemy się z niego cieszyć jeszcze długie lata!
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  12 sty 2017, 10:18
 dolnośląskie
#245842
Charakterek pisze:Jeżeli poszukujecie warsztatu do naprawy automatu, to stanowczo odradzam firmę Betmar. Poniżej wkleję linek do opisu całej sytuacji. Linek wklejam za wiedzą i zgodą admina. Zresztą sam mi doradził dać to tutaj właśnie.

http://www.charakterek.pl/2017/01/o-tym ... iwego.html

Najważniejsze, że Golfik jest odratowany i będziemy się z niego cieszyć jeszcze długie lata!
szczerze? mam mieszane odczucia po przeczytaniu tego artykułu :wacko:
pierwszy lepszy link od góry odnośnie opinii o tym warsztacie wpisując w google magiczne 2 słowa "betmar opinie"...
http://dobrymechanik.pl/mechanicy/konsk ... etmar.html

z pewnością pominąłbym ten warsztat gdybym szukał warsztatu od skrzyń automatycznych
zaćmienie jasności miałeś czy może chciałeś ich udupić, bo sądząc po Twoim wpisie
Świat jest mały, a ja mam naprawdę dobre układy w moto światku, o czym Betmar już chyba wie
to powinieneś mieć rozeznanie komu zaufać przy takiej robocie :hmmm:
#245852
Mettenoos pisze:@A-R-T-U-R @Charakterek pozwoliłem sobie przenieść, myślę że ten jest bardziej pasującym tematem
Bardzo Ci dziękuję!

Dodano po 8 minutach 21 sekundach:
Re: Szukam serwisu, mechanika, elektryka, lakiernika ...
A-R-T-U-R pisze:
Charakterek pisze:Jeżeli poszukujecie warsztatu do naprawy automatu, to stanowczo odradzam firmę Betmar. Poniżej wkleję linek do opisu całej sytuacji. Linek wklejam za wiedzą i zgodą admina. Zresztą sam mi doradził dać to tutaj właśnie.

http://www.charakterek.pl/2017/01/o-tym ... iwego.html

Najważniejsze, że Golfik jest odratowany i będziemy się z niego cieszyć jeszcze długie lata!
szczerze? mam mieszane odczucia po przeczytaniu tego artykułu :wacko:
pierwszy lepszy link od góry odnośnie opinii o tym warsztacie wpisując w google magiczne 2 słowa "betmar opinie"...
http://dobrymechanik.pl/mechanicy/konsk ... etmar.html

z pewnością pominąłbym ten warsztat gdybym szukał warsztatu od skrzyń automatycznych
zaćmienie jasności miałeś czy może chciałeś ich udupić, bo sądząc po Twoim wpisie
Świat jest mały, a ja mam naprawdę dobre układy w moto światku, o czym Betmar już chyba wie
to powinieneś mieć rozeznanie komu zaufać przy takiej robocie :hmmm:
A widzisz. Do tej pory była tyko ta strona o Betmar tam:

http://dobrymechanik.pl/mechanicy/baczy ... lcarz.html

I ja się skontaktowałem z ludźmi z dobrego mechanika i okazało się, że ta druga strona była ukryta na wniosek Betmaru, gdyż zakończyli działalność i ktoś inny ich przejął. Tę zamkniętą stronę wygrzebał mi z kopii Google nasz informatyk. Dopiero jak opisałem swoją sytuację i pokazałem kwity oraz koszty naprawy partaniny odkryli poprzednie opinie z zaznaczeniem, że zakład zamknięty. I teraz ludzie są mądrzy, ale wcześniej o Betmar wisiała tylko ta jedna opinia. Zresztą o to, ze została odkryta i ja w swojej opinii ją podlinkowałem mam bardzo fajne jazdy z pogróżkami z Betmar. Że pismo prawnicze przyjdzie, ze ich oczerniam i szkaluję w sieci. Więc wesoło jest. Jak oddawałem Golfa na Dobrym Mechaniku była tylko ta jedna opinia i kolega ich polecił, bo jemu ponoć pomogli. Szkoda, że tak się dałem wkręcić. Więcej się nie dam i będę jeździł tylko do swoich zaufanych mechaników.
#248708
@leszek158 jak kilka lat temu mialem citroena to korzystalem z tego warsztatu
http://www.citroenserwis.pl/ ze wzgledu na jego renome ale rowniez na odleglosc od miejsca zamieszkania (miescili sie jeszcze na ulicy Muszkieterow). Ojciec moj jezdzi Citroenem Xsara zapytam jego gdzie serwisuje auto bo ma kogos ale w okolicach Bemowa.
Mam znajomego po drugiej stronie Wisly i widze ze jezdzi Pugiem 308sw, podpytam...
:oczko:
#251952
Witam, polecono mi ten wątek na uzyskanie odpowiedzi na pytanie dobry elektryk, który nie każe sobie płacić złotem na terenie Trójmiasta. Przejrzałem już ten temat, ale niestety nie pojawia się w odpowiedziach Gdańsk i okolica. Będę wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13