Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By arti8383 -  14 maja 2018, 19:15
 dolnośląskie
#264822
Sprawa wygląda tak, po paru km kiedy puszczam delikatnie sprzęgło czuje pod nogą takie coś jak np w sprzęgle na linkę kiedy pęknięty drut ociera w pancerzu. Przy wciskaniu wszystko jest ok tylko jak puszczam i nie ma znaczenia czy silnik pracuje czy nie. Co to może być? Osobiście podejrzewam tą sprężynę w samym zespole pedał-pompka co odbija sprzęgło przy puszczaniu. Macie jakieś rady co sprawdzić , za co się zabrać?
#264835
Najszybciej i najłatwiej to chyba wykręcić wysprzeglik przy skrzyni i ocenić stan. Przy okazji odpowietrzyć układ sterowania sprzęgła. Przy wyjetym wysprzegliku można popracować ręcznie tloczkiem. Jeśli wysprzeglik i pompka przy pedale jest ok, to zostaje docisk (sprzeglo).
Awatar użytkownika
By arti8383 -  15 maja 2018, 10:41
 dolnośląskie
#264839
No ok też się nad tym zastanawiałem ale sterowanie jest hydrauliczne więc płyn nie przenosi chyba oporów z samego sprzęgła? Do tego opór/terkotanie powinien być przy wciskaniu nie puszczaniu sprzęgła. Da się jakoś wymontować sprężynę bez ściągania fizycznie pompy sprzęgła?

Dodam że porównałem pracę sprzęgła z innymi piątkami i u mnie działa wyśmienicie, bez oporów i lekko więc teorie o słoneczku bym odpuścił. Możliwe jeszcze że łożysko oporowe się przycina przy puszczaniu lub sam wysprzęglik.
Awatar użytkownika
By talesbite -  30 maja 2018, 10:28
 podlaskie
#265169
Panowie, ostatnio odpowoetrzalem układ hydrauliczny sprzęgła, odkrecilem wysprzeglik i okazało się, że łapa ma luz między dociskiem, a obudową skrzyni? Przy szybkim puszczeniu sprzęgła słuchać charakterystyczny metaliczny dźwięk. Druga rzecz, wysprzeglik delikatnie przepuszcza płyn, trochę wyleciało jak odsunalem gumową oslowę. Czy luz łapy to norma i ten luz ma zniwelować wysprzeglik? Czy luzu ma nie być i coś się dzieje przy mocowanie łapy?

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka