Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By BamBam -  18 cze 2018, 9:24
 śląskie
#265835
Witam wszystkich..od roku posiadam Golfa Plus 1.6 MPI..podczas zakupu i jazdy próbnej zauważyłem ze podczas skrętu w prawo dało się słyszeć huczenie z lewej strony - myślałem że to po prostu łożysko...po wymianie łożyska w pięście objaw dalej taki sam...po głębszej analizie i poradach mechanika (huczenie pojawia się tylko podczas gdy silnik jest obciążony , natomiast na "luzie " podczas skrętów nie słychać nic) padło na skrzynie biegów i mechanizm różnicowy..po regeneracji skrzyni biegów niestety objaw ten sam :blush: .. miał ktoś podobny problem bo nie chce połowy samochodu wymienić żeby pozbyć się problemu...
#265880
Przerabiałem ten temat prawie rok temu. U mnie dziwny dźwięk pojawiał się przy pokonywaniu łuku w prawo. Tez wymieniłem najpierw lewą piastę bez rezultatu. W końcu skrzynia na dół i do przejrzenia. Właściwie to nie było się do czego w niej przyczepić jedynie jakieś łożysko miało wytartą lekko bieżnię. Oczywiście wymiana łożysk i nowy olej i po kłopocie. Od pewnego czasu jednak na ostrych zakrętach słuchać jakby huczenie ale nic z tym nie robię. Pzdr
#267770
Bongo pisze:
28 sie 2018, 18:20
@BamBam
Hej.
Znalazłeś może rozwiązanie z tym szumieniem?
U mnie szumi "na gazie" w łuku, i powoli mnie to denerwuje...
Łożyska ok, przeguby też...
Nie znalazłem i nie szukam. Tak jak piszesz "na gazie" na zakrętach szumi. Ostatnio wymieniałem osłonę przegubu a że półoś była wyjęta to wymieniłem smar w przegubach. Jak się można domyśleć nic to nie dało a i ja się nie spodziewałem efektu. Nie drążę tematu bo to raczej nie ma sensu. Specjalnie nie przeszkadza a dla mnie istotne jest to, że nie szumi mi na łukach drogi.
By Bongo -  29 sie 2018, 19:32
 spoza Polski
#267780
Chyba szkoda się pchać w koszty...
Przejechałem jakieś 10 tys i głośniej się nie robi, wiec chyba odpuszczę poszukiwania i się przyzwyczaje... Łuki przy większych prędkościach bez gazu i że niby nic nie szumi ... :wall:
@pitt52
Z tego co zauważyłem po przeszukaniu forum odnośnie moich problemów to mamy chyba bliźniaki...
Szumią w łuku na gazie i brzęczą na łacznikach-dwururce jak FSO....
:wacko: