Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Raxxel -  08 sty 2019, 21:35
 zachodniopomorskie
#270811
Witam. Mam golfa 1.9tdi bkc. Mam taki problem, że podczas przejeżdżenia przez torowisko, jakieś koleiny ale to nie zawsze słychać stukanie jakby jakiś metal uderzał o coś. Zawieszenie z przodu jest kompletnie nowe prócz amorów, zero luzów. Wymieniłem lewą poduszkę silnika, ale nadal nie ustało :/ Czy uszkodzona poduszka pod ławą i ta od rozrządu pozwalała by na to aby silnik miał taki luz że uderza coś o coś?
Nie mam pojęcia co to może być, moze maglownica?
Proszę o rady, bo wymienianie wszystkiego po kolei nie ma sensu :/ Co najlepsze czasami trafi się dzień, że ani razu nic nie stuknie, a jest moment że przejeżdżam przez torowisko i tak stuka, że jakby coś się rozbujało.
Awatar użytkownika
By Cimek -  09 sty 2019, 7:32
 opolskie
#270813
@Raxxel U mnie tak stukał łącznik stabilizatora. Jeżeli amorki to polecam diagnostę.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  09 sty 2019, 9:03
 pomorskie
#270814
Żeby uszkodzona poduszka czy łapa silnika powodowała metaliczne uderzenia to wręcz nieprawdopodobne, musiała by być kompletnie wywalona i cała guma z niej wypadnueta, jeśli wizualnie tego nie widać to nie ten trop. Prędzej amortyzator ale może jakiś inny luźny element przy silniku? Czy układ wydechowy z katalizatorem, luźna osłona itp... wykluczyłeś?
By Raxxel -  09 sty 2019, 9:36
 zachodniopomorskie
#270816
Tak, to wykluczam, bo ostatnio dwumas wymieniałem i wszystko po 5 razy sprawdzałem.
Łączniki stabilizatorów są nowe. Nie wymieniałem tylko sworzni i amorów. Tylko czy amortyzator by tak pukał? Czasami potrafi pukać aż jakby sie tak rozbujało.

edit
A dodam jeszcze, że w lato jeszcze na feldze 18, 225/40/18 oponie. Zawias głównie wybiłem przez to, ale nie wiem czy ma to coś wspólnego. Torowiska w Szczecinie zrobiły swoje.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  09 sty 2019, 9:41
 pomorskie
#270817
Może stukać amortyzator, może stukać nawet maglownica. Łożysko amortyzatora na torowiskach też dostaje w kość

Dodano po 3 minutach 24 sekundach:
A próbowałeś rozbujać mocno przód samochodu? Nie słychać stuków z okolicy poduszek amortyzatora?
By Raxxel -  09 sty 2019, 9:47
 zachodniopomorskie
#270818
Próbowałem, próbowałem nawet kluczem dokręcić to nawet niedrgnie i nie ma jakiegoś luzu na gumie.
Własnie tak sie zastanawiałem nad maglownicą, ale czy to występowałoby cyklicznie czy cały czas by pukało? Ogólnie jak wymieniłem lewą poduszke silnika, to troszke ustało i nie ma tego tak często.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  09 sty 2019, 9:50
 pomorskie
#270819
kiedyś miałem problem ze stukami tylnego zawieszenia, tutaj diagnostyka jest prostsza wsiadasz w bagażnik ktoś jedzie a ty słuchasz :P z przodem niestety jest gorzej, pod maskę się nie zmieścisz :D

Dodano po 1 minucie 15 sekundach:
Śruby sanek są dokręcone? Pytam bo często zdarza się ich samoistne popuszczanie

Wybite sworznie koncowek drążków kierowniczych mocno stukają ale zapewne je sprawdziłeś
By Raxxel -  09 sty 2019, 9:56
 zachodniopomorskie
#270820
Tak, dokręcone, bo jeszcze z ciekawości ostatnio sprawdzałem.
Byłem na stacji diagnostycznej i w przednim zawieszeniu 0 luzów :/
Zamówiłem poduszki w ławe i prawą od rozrządu, ale chyba jednak odmówie jak piszecie, że nie możliwe jest zeby tak silnik tłukł.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  09 sty 2019, 10:01
 pomorskie
#270821
A wiesz na pewno że silnik tłucze? Jak miałem uszkodzoną poduszkę silnika to ja zdiagnoziwalem w ten sposób, że z całej siły szarpałem silnikiem przód tył a kolega obserwował poduszki.

Piszesz o metalicznym stuku a tu mi to słabo pasuje, raczej są to głuche odgłosy
By Raxxel -  09 sty 2019, 10:15
 zachodniopomorskie
#270822
Wiesz co, takie wrażenie odnosiłem, że jest ewidentnie coś luźnego, myślałem że silnik na poduszkach i dlatego taki podjąłem trop. Dzisiaj albo jutro wyjmę mc phersona i ocenie go na stole, może znajdę, bo już mam dosyć tych stuków.

Dodano po 3 minutach 56 sekundach:
A i u mnie jeszcze dźwięk nasila się przy stronie kierowcy. Jak przejeżdzam przez torowisko wolniej np. to też mocno tłucze.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  09 sty 2019, 10:21
 pomorskie
#270823
Układ napędowy jest na tyle ciężki że trudno odnieść wrażenie że może być luźny, oczywiście głuche stuki mogą mieć miejsce ale żeby było wrażenie czegoś luźnego to słabo to widzę, takie jest moje zdanie

Wszystko się opiera na indywidualnych odczuciach akustycznych, jeden coś nazwie stukiem, inny głuchym stukiem a jeszcze inny metalicznym stukuem, trudno tak do końca się odnieść to twoich wrażeń artystycznych :D

Dodano po 3 minutach 26 sekundach:
Raxxel pisze:
09 sty 2019, 10:19
Jak przejeżdzam przez torowisko wolniej np. to też mocno tłucze.
Stawiam na amortyzator, jego poduszkę lub inny niezdiagnozowany luz w układzie kierowniczym lub układzie zawieszenia
By Raxxel -  09 sty 2019, 10:27
 zachodniopomorskie
#270824
Melomanem nie jestem :d postaram się pojeździć zaraz po dziurach i może uda mi się coś nagrać

Dodano po 28 sekundach:
To wychodzi na Amor albo maglownica

Dodano po 50 minutach 41 sekundach:
Jeżdżę sobie teraz, wjeżdżam w kazda dziurę cisza . Pada deszcz, jest wilgotno może dlatego nie puka? To wskazywało by na poduszkę amortyzatora