Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Hard90 -  01 lut 2019, 11:28
 pomorskie
#271457
Witam wszystkich. Tak jak w temacie mam problem z ESP. ABS działa normalnie a ESP wgl nie działa. Żadna kontrolka na liczniku się nie świeci. Koła buksuja Jeszcze 3 tygodnie temu wszystko działało normalnie. Posiadam program obd eleven i kasowalem błędy i potym zauważyłem że ESP nie działa. Obd eleven znalazł jakieś nieprawidłowe kodowanie sterownika czy coś takiego. Miał ktoś z Was podobny problem.?
Obrazek
Obrazek
By Hard90 -  02 lut 2019, 0:26
 pomorskie
#271480
Mettenoos napisałem że nie mam możliwości sprawdzenia innym urządzeniem. Np powiedz mi czym ten program ustępuje innym programom? Bo nie rozumiem stwierdzenia dziadostwo
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  02 lut 2019, 10:27
 pomorskie
#271482
Bo z tego co widzę nie łączy się ze wszystkimi sterownikami

Dodano po 1 minucie 25 sekundach:
Poza tym poczytaj sobie o VCDS, o plikach l-code, adaptacjach, kodowaniach, testach UDS a potem porównaj go do obd eleven

Jeśli nie masz vcds do podjedź do kogoś kto ma
By Hard90 -  02 lut 2019, 10:32
 pomorskie
#271483
No ale z jakimi sterownikami. Pisz konkretnie. Bo tak to do Wielkanocy się nie dogadamy. Z tego co patrzyłem i to co jest do kodowania to że wszystkim daje rade. Wykryte błędy wyszukuje na stronie Ross techu. Tam są adaptacje i kodowania i że wszystkim sobie radzi.
Vcds też pokazał tylko sterownik w wykazie wskaźników
Ostatnio zmieniony 02 lut 2019, 10:39 przez Hard90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  02 lut 2019, 10:35
 pomorskie
#271484
skoro sobie radzi to OK, my na forum używamy vcds

Dodano po 30 sekundach:
Zrób autoscan

Dodano po 1 minucie 24 sekundach:
Udostępnij na forum błędy że sterowników

Dodano po 2 minutach 4 sekundach:
ESP wgl nie działa. Żadna kontrolka na liczniku się nie świeci. Koła buksuja
wyjaśnij to stwierdzenie, chodzi mi o "koła buksują"
By Hard90 -  02 lut 2019, 10:44
 pomorskie
#271486
Chodzi mi o to, że leży śnieg i jak ruszam to koła cały czas miela i nie zapala sie ESP na liczniku. Jeszcze 3 tygodnie temu ruszając ESP pomagało nie łapać poślizgu i kontrolka mrugala. A jak robiłem scan to kontrolka ESP mrugala na off. Dobra zaraz idę zrobić scan.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  02 lut 2019, 10:46
 pomorskie
#271488
ESP nie odpowiada za ruszanie, tylko za zapobieganie poślizgowi w czasie jazdy i działa powyżej określonej prędkości, nie pamiętam czy jest to 40 km/h czy 20 km/h

za ruszanie odpowiada ASR którego elektronika jedynie zdlawia obroty silnika, do tego ABS może przyhamowywac lewe lub prawe koło ale koła i tak mogą buksować ale silnik nie osiągnie wysokich obrotów. ASR jest składową ESP

w skład ESP najczęściej wchodzą EBV, MSR, ASR, EDS

To nie działa ci ESP czy działa? Czy tylko ASR ci nie działa?
By Hard90 -  02 lut 2019, 11:08
 pomorskie
#271489
No dokładnie wcześniej niedopuszczal silnik wysokich obrotów przy ruszaniu na śniegu i mrugala kontrolka na liczniku, a teraz tego nie ma. Może trzeba zakodowac jakoś na nowo? Masz rację przy ruszaniu na śliskiej nawierzchni było czuć jakby koła były przyblokowywane. Teraz tego nie czuje. Masz może wiedzę(a na pewno masz) jak zrobić to kodowanie. W sumie teraz mi się przypomniało że wyłączyłem dwa tygodnie temu kontrolke od przepalonej żarówki. Może tam jeszcze coś omyłkowo wyłączyłem.
Obrazek
Obrazek

Dodano po 9 minutach 50 sekundach:
Wiesz może mam złudne uczucie że jak kontrolka się nie zapala to i system nie działa. Ale dlaczego jak skanuje albo jak wchodzę w elektronikę hamulców mruga na włączniki ESP OFF
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  02 lut 2019, 12:43
 pomorskie
#271492
mruga na włączniki ESP OFF
Na guziku/przycisku? Powinna migać kontrolka ABS na liczniku

Hard90 pisze:
02 lut 2019, 11:18
W sumie teraz mi się przypomniało że wyłączyłem dwa tygodnie temu kontrolke od przepalonej żarówki. Może tam jeszcze coś omyłkowo wyłączyłem.
nie wiem co tam zrobiłeś, możliwe że coś namieszałeś. Pokaż kodowania modułów

błąd 01317 może nie dotyczyć samego zestawu wskaźników tylko błędów lub złego kodowania w innym module
błąd 01044 to nieprawidłowo zakodowany gateway

dlatego ci pisałem żebyś zrobił autoscan i wkleił go do tematu ale widzę że tym urządzeniem chyba nie jesteś w stanie pokazać nam autoscanu. Bez autoscanu dyskusja nie ma sensu
By Hard90 -  02 lut 2019, 21:04
 pomorskie
#271502
Odlaczylem akumulator na noc bo zabrałem go do ładowania. Kurde bym przetestował to na śniegu ale w Holandii zimy nie widać. Jutro się pobawię na spokojnie jeszcze z tym programem. A pytanie z innej beczki. Tydzień temu przestało mi działać podgrzewanie tylnej szyby. Gdy wciska przycisk dioda zapala się na 2 sekundy i gasnie, żeby tego było mało tynia wycieraczka dzisiaj przestała działać. Spryskiwaczy działa a wycieraczka nie. Problemu szukać w wiąże co idzie od karoserii do klapy?