Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Hiob -  15 lut 2019, 17:46
 dolnośląskie
#271798
Witam

Mam dziwny problem i nie mam pojęcia co to może być - podczas pokonywania skrzyżowań, przeważnie po wbiciu 2'jki i odpuszczeniu sprzęgła auto czasem szarpnie jakbym za szybko (i przy zbyt dużej prędkości) odpuścił sprzęgło. Buda zabuja się przód tył i w tym momencie, podczas tego bujnięcia słychać 2, czasem 3 piski gdy buda skoczy do przodu.
Nie wiem, czy to kwestia zawieszenia - ale na wybojach i dziurach kompletnie nic nie stuka; czy to raczej wina poduszek pod silnikiem czy cholera wie czego. Dźwięk ewidentnie z przodu, trochę jakby z prawej strony.
Problem pojawił się jakiś czas temu, tak jak opisałem, głównie przy pokonywaniu skrzyżowań, po redukcji do 2'jki, przy 20-30 na godzinę i odpuszczeniu sprzęgła, buda czasem zabuja się jakbym za szybko odpuścił sprzęgło i w tym momencie, podczas tego bujnięcia słychać 2 czasem 3 piski - w zależności od tego jak długo zabuja budą. Później, kompletnie nie ma żadnych objawów.

Miał ktoś podobny problem lub wie co jest grane? Będę wdzięczny za info.
Pozdrawiam