Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By kuba94 -  24 lut 2019, 12:39
 pomorskie
#272030
Prawdopodobnie mi siadła pompa sprzęgła , po wymianie wysprzęglika dalej ciężko biegi wchodzą mi. Nie pomogła regulacja cienkiej wodzików.
Są dwie techniki wymiany ja osobiście kiedyś wymieniałem 1 ale 2 ponoć prościej .
Pierwsza :
Zbiornik jest wspólny oczywiście dla sprzęgła i hamulców.
1.Demontaz akumulatora filtra powietrza ,półki akulumatora listwy na kable itp.
2.Odciagniecie płynu hamulcowego (ostrożnie żeby nie sapowietrzyc hamulców )
3. Odpięcie wężyków
4.Wciśnięcie zapadek w pedale sprzęgła takie białe ustrojstwa i uwolnienie tłoczyska
5.Obrót pompy w lewo - chyba już nie pamietam i wyciągnięcie od strony komory silnika .

2 sposób ponoć prostszy ;
Rozbieramy plastik tak żeby mieć dostęp do odpowietrzania wysprzeglika i zbiorniczka hamulcowego
Demontaż osłony nad pedałami ,odkręcenie pedału i wyjęcie ustrojstwa .
A później już procedura odpowietrzania itd.
Ktoś robił tą drugą metoda ? A może jest jeszcze 3 prosciejsza ?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  24 lut 2019, 22:55
 śląskie
#272066
Myślę że nr 2 będzie najlepsza.
Zdemontować trzpień pompki poprzez wciśniecie rozłączenie tego białego klipsa od pedału a patyczka pompki to mnie nie udało się to jak miałem cały pedał z pompka na stole a co dopiero jak jest to zamontowane na aucie.
Na autoczesciach jak widziałem pedały sprzęgieł to wszystkie leżały kompletne z pompkami. czyli to musi byc najszybsza opcja demontażu tego.
By kuba94 -  24 lut 2019, 23:23
 pomorskie
#272072
Mnie generalnie to zastanawia w 2 sposobie jak wypiąć czujnik halla od pompki czy da rade wciągnąć do środka kabiny i wtedy wypiąć . Pamietam ze ciężko bylo od strony silnika to wypiąć bo kabel był krótki .