Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#252834
MichiKow pisze:
lolek102 pisze:Witam

Ostatnimi czasy po włączeniu klimatyzacji słychać dziwne piszczenie.Nie jest to wentylator od nawiewu bo wystarczy wyłączyć AC i dźwięk ustaje.

Ma ktoś pomysł co to może być ?
Miałem to samo w zeszłym roku, ciche metaliczne piski, po zgaszeniu AC ustawało, nie było to non stop, ale od czasu do czasu w czasie jazdy przy włączonej klimie, dlatego ciężko było ustalić skąd to dobiega. Po wymianie czynnika w układzie przy okazji czyszczenia klimy (w nieautoryzowanym serwisie klimatyzacji) ustało. Stwierdziłem, że pewnie było za mało czynnika smarującego. Ale okazało się że klima zaczęła coraz mniej wydajnie działać. W tym roku wybrałem się do ASO tam zrobili ful servis klimy za 500 zł, a na koniec powiedzieli, że mam kompresor do wymiany cena 2700zł. Już w drodze powrotnej humor mi się poprawił, bo klima jednak zaczęła działać i to wydajniej niż kiedykolwiek, ale znowu zaczęła popiskiwać. Niestety teraz jest tak że raz działa, raz nie, czasami działa ale tak jakby chciała a nie mogła, a czasami leci lodowate powietrze, że ręce odmraża. Chyba te piski jednak zwiastują zbliżający się koniec kompresora.

U mnie na szczęście piski ustały po wizycie w serwisie klimatyzacji.Do tej pory działa jak należy.Już nie słychać żadnego popiskiwania :D
#253221
Witam was serdecznie
Mam pytanie czy programem VCDS mogę zakodować Panel Klimatyzacji golf V ? A mianowicie mam 2 panele jeden do Passata B6 drugi do Golfa V różnica jest taka że panel od golfa nie wykrywa silniczka od obiegu zamkniętego mam 2 takie silniczki, zamyka mi klapę od wlotu powietrza, ale nie otwiera mi klapy od wewnątrz na wysokości schowka silnik chyba V113 i czy jest możliwość zaprogramowania panelu żeby otwierał mi tą klapę ? Panel od Passata automatycznie mi zamyka jedną a otwiera drugą, ale wywala mi błąd silniczka którego fabrycznie nie ma.
Jesli jest taka możliwość jak to zrobić ?
#253235
To jest panel założony od B6 niestety vcsd mam zablokowane adaptacje w paleniu klimy Obrazek
Jakie macie oznaczenia panelu z grzanymi fotelami i 2 silniczkami do obiegu zamkniętego ?
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Dodano po 21 godzinach 25 minutach 55 sekundach:
Słuchajcie dlaczego panel kliny od Golfa V końcówka 1K0...BS oraz drugi panel z koncowka 1K0...DA nie wykrywa mi silniczka v71 od obiegu zamkniętego?? A 3 panel od passata B6 zdjęcie po wyżej ż 2006 roku widzi mi wszytskie 6 silnikow?? Jak to zrobić odpisać V71 i zablokować klapę?? Czy są inne sposoby ? VCSD nie mam adaptacji chyba że muszę wpisać kod secure service16 w 08AHVC proszę o
Ostatnio zmieniony 14 cze 2017, 17:37 przez Piotr010, łącznie zmieniany 1 raz.
#253302
Słuchajcie dlaczego panel kliny od Golfa V końcówka 1K0...BS oraz drugi panel z koncowka 1K0...DA nie wykrywa mi silniczka v71 od obiegu zamkniętego?? A 3 panel od passata B6 zdjęcie po wyżej ż 2006 roku widzi mi wszytskie 6 silnikow?? Jak to zrobić odpisać V71 i zablokować klapę?? Czy są inne sposoby ? VCSD nie mam adaptacji chyba że muszę wpisać kod secure service16 w 08AHVC proszę o pomoc.
Jaki jest kod serwisowy do klimy??
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
#253715
lolek102 pisze:Witam
Niestety padła u mnie sprężarka od klimatyzacji.
Nabyłem już nową (używaną) i mam pytanie.
Czy jeśli sam wymienię sprężarkę (co wiąże się z rozszczelnieniem układu) to czy mogę później jedzić normalnie autem bez obawy jej uszkodzenia (bez nabijania po wymianie)?
Nabicie to czynnik jak i smar do kompresora. Nie polecałbym się tak bawić.
#253727
lolek102 pisze:
Cimek pisze: Nabicie to czynnik jak i smar do kompresora. Nie polecałbym się tak bawić.
Też tak właśnie myślałem :P

Czyli że jeśli czynnik ucieka to lepiej unikać jazdy i jak najszybciej udać się na jej serwis (w przypadku gdy wszystko jest sprawne) ?
Teoretycznie wyłącznie klimy (włączyć econ/wyłączyć AC) powinno zapobiec zatarciu kompresora. Jak jest brak czynnika, kompresor się nie włączy, bo za niskie ciśnienie. Tyle teorii. W praktyce, cały czas się kręci.
#253782
Witam, panowie takie pytanie, w ciepłe dni włączam klimę po odpaleniu Golfa, ruszam i przez 6-7 km leci z niej gorące powietrze... po prostu masakra nie dość, że auto nagrzane to jeszcze dmucha z nawiewów gorącym powietrzem ... po 6 km zaczyna lecieć chłodne powietrze. Czy u was jest tak samo ?? Ogólnie mam wrażenie, że klima słabo chłodzi, albo się przyzwyczaiłem, bo jeżdżę na 18 stopni. W audi a3 z 98 roku klima chłodzi od razu po odpaleniu silnika a tu trzeba czekać ...
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 72