Volkswagen Golf MK5

Gara┼╝ - bol─ůczki mechaniczne, kt├│re czasem spotykaj─ů nasze Golfy, pytania o p┼éyny eksloatacyjne
To nie mam więcej pomysłów.

Generalnie je┼╝eli skan climatronica nic nie pokazuje tzn., ┼╝e nie ma b┼é─Öd├│w w uk┼éadzie, ew. kt├│ry┼Ť mo┼╝e przek┼éamywa─ç i jest poza zakresem niezb─Ödnym do uruchomienia si─Ö klimy lub ew. system zewn─Ötrzny, kt├│ry po┼Ťrednio wp┼éywa na start/stop klimy.
Awatar u┼╝ytkownika
przez Dexter23pl -  15 lis 2017, 23:41
 ┼Ťl─ůskie
proxx pisze: ÔćĹ
15 lis 2017, 16:19
Warto podpi─ů─ç wentylator na kr├│tko i zobaczy─ç czy dzia┼éa. Je┼╝eli tak to kt├│ry┼Ť czujnik przed pad┼é.

Teoretycznie skan climatronica powinien to pokaza─ç ale warto sprawdzi─ç.
Niestety lecz to nie polonez lub vectra b :fluff: :wacko:
Tutaj on/off/ilo┼Ť─ç obr/min steruje ecu silnika.
Je┼Ťli po wymianie skraplacza zosta┼éa nabita klima to tu jest problem.
Dwa czujniki pokazuj─ů 0.2 bar? cuda. Mo┼╝e jest nie nabita.? uciek┼éo wszystko przez nieszczelno┼Ť─ç?
powinno by─ç w okolicy 7 lub wi─Öcej i wzrasta─ç przy pracuj─ůcej klimatyzacji.
przy temp niskich nie wzro┼Ťnie du┼╝o ale klima musi dzia┼éa─ç.
wentylator/y za┼é─ůczaj─ů si─Ö dopiero po wzro┼Ťcie ci┼Ťnienia w uk┼éadzie AC.
Awatar u┼╝ytkownika
przez VCX_7 -  16 lis 2017, 8:30
 ┼Ťl─ůskie
Dexter23pl pisze:Dwa czujniki pokazuj─ů 0.2 bar? cuda.
Jakie dwa?, my┼Ťla┼éem, ┼╝e to ci┼Ťnienie 0,2 bara jest mierzone przez czujnik ci┼Ťnienia klimy (zwany czujnikiem naciskowym)
http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-kli ... 33433.html
W┼éa┼Ťnie ten czujnik zosta┼é wymieniony, ju┼╝ dwa razy zmienia┼éem go ze starym i nic si─Ö nie zmienia, kt├│ry drugi mierzy ci┼Ťnienie?.
Dexter23pl pisze:powinno by─ç w okolicy 7 lub wi─Öcej i wzrasta─ç przy pracuj─ůcej klimatyzacji.
Dexter23pl pisze: Mo┼╝e jest nie nabita.? uciek┼éo wszystko przez nieszczelno┼Ť─ç?
Jest nabita, przy wykr─Öcaniu czujnika jest sykni─Öcie jakby kto┼Ť z pneumatu strzela┼é, du┼╝o wi─Öksze, ani┼╝eli przy
wentylu koła.
Dexter23pl pisze:powinno by─ç w okolicy 7 lub wi─Öcej i wzrasta─ç przy pracuj─ůcej klimatyzacji.

No tak ale jak pracuje, mnie nie chce wystartować wiec nie wiem do ilu wzrosnie..., gazownik kończył nabijanie 5 barami i czynnika jest ok. 540mg, więc tutaj jest full.
Dexter23pl pisze:wentylator/y za┼é─ůczaj─ů si─Ö dopiero po wzro┼Ťcie ci┼Ťnienia w uk┼éadzie AC.
Ja mam tylko jeden przy ch┼éodnicy..., walczy┼éem wczoraj do 1-szej w nocy, cofn─ů┼éem panel klimy, liczy┼éem, ┼╝e sygna┼é PWM nie wychodzi ze sterownika (wtyk roz┼é─ůczny itd.) ale tutaj jest wszystko ok. Nie mam oscyloskopu, PWM poka┼╝e jak─ů┼Ť cz─Östotliwo┼Ť─ç jakbym chcia┼é zmierzy─ç przy spr─Ö┼╝arce- multimetr?
Przed gara┼╝em zatrzyma┼éo si─Ö akurat audi z klimatronikiem, po w┼é─ůczeniu klimy "AC" 10-15 sekund i w┼é─ůczaj─ů si─Ö nadmuchy z kokpitu, tego tez nie mam.

Generator PWM, nie znam tego tematu ale mo┼╝e warto si─Ö zaopatrzy─ç w niego, na przysz┼éo┼Ť─ç mo┼╝e si─Ö przyda─ç, ma kto┼Ť do┼Ťwiadczenie?, poda─ç bezpo┼Ťrednio sygna┼é na spr─Ö┼╝ark─Ö i wtedy eliminujemy ca┼ée sterowanie z panelu klimy.

Dodano po 12 godzinach 52 minutach 23 sekundach:
Poniewa┼╝ wcze┼Ťniej wymienia┼éem ch┼éodnic─Ö silnika i ch┼éodnice/skraplacz dzisiaj kupi┼éem nowy G12 i zala┼éem, aby si─Ö odpowietrzy┼éo zagrza┼éem silnik do 90 st (otwarcie temostatu), troch─Ö przegazowa┼éem wysz┼éo powietrze a nast─Öpnie od niechcenia znowu w┼é─ůczy┼éem klime "AC", po 15 sek. w┼é─ůczy┼é si─Ö nawiew z kokpitu (czego wcze┼Ťniej nie by┼éo) ┼éapie rurk─Ö cienk─ů z klimy ciep┼éa, gruba ch┼éodna a za chwil─Ö zimna ;) , multimetrem (sonda) zmierzy┼éem temp. na grubej rurce 8 *C ( nie wiem, czy dobra? ale klima dzia┼éa).
Pod┼é─ůczy┼éem VCDS-a i nie mam komunikacji :( .
Awatar u┼╝ytkownika
przez Dexter23pl -  16 lis 2017, 22:32
 ┼Ťl─ůskie
czujnik ten z aukcji to własnie o niego chodzi.
jest tylko on i nie ma innego .
on podaje info o ci┼Ťnieniu w uk┼éadzie.
Je┼Ťli pokazuje 0.2 to nie dziwne ┼╝e nie nie dzia┼éa klima.
minimalna ilo┼Ť─ç to chyba w okolicy 4 bar do uruchomienia AC.
mo┼╝e kabel lub co┼Ť nie teges.
Wentylatory nie rusza puki z czujnika nie p├│jdzie informacja na panel AC ze wzros┼éo ci┼Ťnienie w uk┼éadzie.

w zimne dni u mnie pokazuje w okolicy chyba 6 bar nawet jak silnik nie uruchomiony.
Przy pracuj─ůcej klimie w okolicy 10C na dworze jest ci┼Ťnienie oko┼éo 7-8
w upalne dni dochodzi do ok 12 ?

Je┼Ťli od klimy rurka jest jedna ciep┼éa druga zimna to czyli uk┼éad dzia┼éa.

S─ů tego dwie opcje ┼╝e czasami dzia┼éa czasami nie.
zapewne zaw├│r si─Ö zacina w spr─Ö┼╝arce.
Byc mo┼╝e jaki┼Ť paproch si─Ö dosta┼é do uk┼éadu podczas wymiany skraplacza.

Albo jaki┼Ť bezp nie ┼é─ůczy lub jest prawie przepalony?????
Awatar u┼╝ytkownika
przez VCX_7 -  16 lis 2017, 23:01
 ┼Ťl─ůskie
Dexter23pl pisze:est tylko on i nie ma innego .
Ale wcze┼Ťniej pisa┼ée┼Ť o dw├│ch ...
Dexter23pl pisze:mo┼╝e kabel lub co┼Ť nie teges.
Dlatego wczoraj cofn─ů┼éem panel klimy ale tam wszystkie wtyki/gniazda oki.
Dexter23pl pisze:w zimne dni u mnie pokazuje w okolicy chyba 6 bar nawet jak silnik nie uruchomiony.
VCDS czy manometr?
Dexter23pl pisze:w upalne dni dochodzi do ok 12 ?
Nie wiedziałem, że aż tyle, toż to przecież bomba jest - hehhe.

Mierzy┼ée┼Ť kiedy┼Ť manometrem na wentylach?, zestawy 2-ch manometr├│w do klimy, czy r├│wnocze┼Ťnie mierzy si─Ö niskie i wysokie ci┼Ťnienie?, czy te┼╝ ograniczamy si─Ö tylko do wysokiego to wtedy wiadomo , ┼╝e klima dzia┼éa?
Awatar u┼╝ytkownika
przez Dexter23pl -  17 lis 2017, 10:57
 ┼Ťl─ůskie
1 pisa┼ée┼Ť ┼╝e na starym czujniku pokazywa┼éo 0.2 i na nowym tez 0.2 tym wkr─Öconym do rurki
2 chodzi┼éo mi o kabel id─ůcy do czujnika ci┼Ťnienia wkr─Öconego w rurk─Ö.
3 odczyt pod vcds
4 no takie tamjest cisnienie.

kiedy┼Ť pod┼é─ůcza┼éem pod maszyn─Ö i najlepsza wydajno┼Ť─ç uk┼éadu jest w jakiej┼Ť tam granicy r├│┼╝nicy ci┼Ťnie┼ä miedzy H i L ale nie wiem jakie to ma mie─ç warto┼Ťci.
Awatar u┼╝ytkownika
przez VCX_7 -  17 lis 2017, 16:38
 ┼Ťl─ůskie
Dexter23pl pisze:1 pisa┼ée┼Ť ┼╝e na starym czujniku pokazywa┼éo 0.2 i na nowym tez 0.2 tym wkr─Öconym do rurki
hehe, i st─ůd dwa :) a ja skuma┼éem, ┼╝e jest jeszcze drugi w uk┼éadzie, kt├│ry pomin─ů┼éem.

Pierwsze koty za p┼éoty, - nie mia┼éem nigdy z klim─ů do czynienia, teraz troch─Ö doedukowany jestem ;) , chyba kupi─Ö manometry na przysz┼éo┼Ť─ç i b─Ödzie por├│wnanie z ci┼Ťnieniem z VCDS.
Po co, jad─Ö do serwisu klimy, sprawdzaj─ů, odgrzybiaj─ů, nabijaj─ů je┼Ťli trzeba i ma dzia┼éa─ç! Nigdy nie lata┼éem wok├│┼é auta z vcds pod k─ůtem zabawy z klim─ů. Bawi─ç si─Ö mo┼╝na vcds-em z innymi prostymi rzeczami a klima to taki tw├│r, ┼╝e lipiej zleci─ç obs┼éug─Ö specjaslistom
Awatar u┼╝ytkownika
przez VCX_7 -  17 lis 2017, 19:52
 ┼Ťl─ůskie
Mettenoos pisze:Po co, jad─Ö do serwisu klimy, sprawdzaj─ů, odgrzybiaj─ů, nabijaj─ů je┼Ťli trzeba i ma dzia┼éa─ç!
Wymienia┼éem wcze┼Ťniej skraplacz i ch┼éodnic─Ö, a wiesz jak to potem w serwisie jest...
Mettenoos pisze: a klima to taki twór, że lepiej zlecić obsługę specjaslistom
Albo skorzysta─ç z ich wiedzy/pomocy - czyt.Dextera...hehehehe

Widzisz ja jestem obci─ů┼╝ony pi─Ötnem komuny- wtedy trzeba by┼éo radzi─ç sobie ze wszystkim, nie ma na to lekarstwa, rodzina pr├│buje wyperswadowa─ç a jak mam problem to nie mog─Ö spa─ç ;) i nie chodzi tutaj o kas─Ö ... opr├│cz manometr├│w jeszcze my┼Ťl─Ö o ozonatorze.
przez Piotr010 -  05 gru 2017, 15:37
 dolno┼Ťl─ůskie
Dexter23pl pisze:niczym si─Ö nie ro┼╝ni.
z paska nie zadziała.
Jak ju┼╝ zadzia┼éa to b┼é─Ödy b─Öd─ů
Czy te panele obs┼éuguj─ů dwa silniczki na kanale ssacym? Obieg zamkni─Öty pod schowkiem ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Ps. Testowa┼éem 2 panele do Golfa DA, BS oba nie obslugiwaly silniczka czy serwometru, tego za schwkiem wi─Öc wr├│ci┼éem do panelu z paska. I chcia┼éem zakupi─ç nowy ale nie wiem jaki czy ten BE BJ obs┼éuguj─ů te dwa silniczki ?
przez Piotr010 -  06 gru 2017, 2:16
 dolno┼Ťl─ůskie
Zobaczymy, zam├│wi┼éem BE mam nadziej─Ö ┼╝e ten p├│jdzie. ;-) Od paska dzia┼éaj─ů wszystkie tylko ma b┼é─Ödy, DA mo┼╝e jest uszkodzony, tego nie wiem pod VCDS bez b┼é─Öd├│w, a na te┼Ťcie wszystko by┼éo ok, ale ju┼╝ manualnie omija┼é ten silniczek.

Dodano po 17 godzinach 28 minutach :
Czy po w┼é─ůczeniu nawiewu na przedni─ů szyb─Ö u was te┼╝ czu─ç delikatne powietrze ┼╝e ┼Ťrodkowej konsoli ??

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 63