Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#272501
Sorki pomyłka z tym Econem :D chodzilo mi ze jak klimatyzacja jest włączona to wentylatory nie działają.
Jezeli zawór nie działa to jakies dokladniej objawy są ?
Można coś szukac bo jezeli nie zawór a sprężarka padła ?

I znalazlem takie coś
** Typical N280-Refrigerant Regulating Valve resistance (on working vehicle) = 10-12 Ω
Sprawdzał to ktoś czy to prawda ?
#273116
Panowie mam problem, mianowicie nabiłem niedawno klimę. Mechanik stwierdził, że jest jakiś problem z przekaźnikiem. Klima chwilkę pochodzi później się wyłącza i nie chłodzi.. Gdzie szukać tego przekaźnika oraz co w tym przypadku zrobić żeby działało bezproblemowo. Klima manualna.

EDIT.
Bezpiecznik nr 16 wymieniony i wszystko hula.
By banan_wlkp -  03 kwie 2019, 11:49
 kujawsko-pomorskie
#273173
Podepne się pod temat.
Problem polega na tym, iż klimatyzacja dziala, chłodzi, po chwili przestaje, po kilkunastu sekundach znowu chłodzi przez ok 2 min i znowu nie działa. Z racji że komputer wywalił błąd na czujniku jakości powietrza został on wymieniony. Nic to nie dało. Dwóch mechaników mówi co innego: jeden mówi ze sprężarka się zaciera, drugi że padł zawór. Spotkaliscie się z taką usterką? Czynnika jest full, układ szczelny.

Czy ktoś może polecić ogarnietego mechanika od klimy w okolicach Torunia?
#273174
banan_wlkp pisze:
03 kwie 2019, 11:49
Podepne się pod temat.
Problem polega na tym, iż klimatyzacja dziala, chłodzi, po chwili przestaje, po kilkunastu sekundach znowu chłodzi przez ok 2 min i znowu nie działa. Z racji że komputer wywalił błąd na czujniku jakości powietrza został on wymieniony. Nic to nie dało. Dwóch mechaników mówi co innego: jeden mówi ze sprężarka się zaciera, drugi że padł zawór. Spotkaliscie się z taką usterką? Czynnika jest full, układ szczelny.

Czy ktoś może polecić ogarnietego mechanika od klimy w okolicach Torunia?
@Bartas @Ramzes doradzicie?
Awatar użytkownika
By Ramzes -  04 kwie 2019, 9:49
 kujawsko-pomorskie
#273193
A-R-T-U-R pisze:
03 kwie 2019, 12:37
banan_wlkp pisze:
03 kwie 2019, 11:49
Podepne się pod temat.
Problem polega na tym, iż klimatyzacja dziala, chłodzi, po chwili przestaje, po kilkunastu sekundach znowu chłodzi przez ok 2 min i znowu nie działa. Z racji że komputer wywalił błąd na czujniku jakości powietrza został on wymieniony. Nic to nie dało. Dwóch mechaników mówi co innego: jeden mówi ze sprężarka się zaciera, drugi że padł zawór. Spotkaliscie się z taką usterką? Czynnika jest full, układ szczelny.

Czy ktoś może polecić ogarnietego mechanika od klimy w okolicach Torunia?
@Bartas @Ramzes doradzicie?
Ja niestety nie pomoge.
#273209
U mnie sie tez sprawa wyjaśniła padl kompresor, za to w miedzy czasie nabyłem troche wiedzy na ten temat

Hiszpanek w vcdsie sprawdz sobie czy nie masz bledu jak załaczasz kompresor powinno byc na wlaczonym i brak błedow 0.0 jak jest bez klimy 0.6

Zapozyczone z forum rosstecha lista jakie jeszcze moga byc przypadki

"Here is a list of typical Compressor Shut off codes:
- 0 = Compressor ON
- 1 = Compressor OFF: Refrigerant Pressure too high (> 32 bar)
- 2 = compressor OFF: Basic setting not performed
- 3 = Compressor OFF: Refrigerant Pressure too low (< 2.0 bar)
- 5 = Compressor OFF: Engine Start Detection
- 6 = Compressor OFF: ECON Mode active
- 7 = Compressor OFF: A/C System / FAN OFF
- 8 = Compressor OFF: Outside Temperature too low (< 3.0 °C)
- 10 = Compressor OFF: Vehicle System Voltage too low (< 10.1 V)
- 11 = Compressor OFF: Engine Temperature too high (> 118 °C)
- 12 = Compressor OFF: Shut-Off requested by Engine Control
- 13 = Compressor OFF: Vehicle System Voltage too high (> 17 V)
- 14 = Compressor OFF: Evaporator Temperature too low
- 16 = Compressor OFF: Compressor Activation faulty
- 17 = Compressor OFF: No or implausible Signal Pressure Sensor
- 18 = Compressor OFF: Vehicle Speed Shut-Off
- 19 = Compressor OFF: Shut-Off requested by Central Electronics Control (Load Management)"


Ale przygladajac sie Twojemu screenowi wyglada jakby zawor N280 czyli ten od regulacji cisnienia nie działał.
By banan_wlkp -  24 maja 2019, 14:57
 kujawsko-pomorskie
#274437
A-R-T-U-R pisze:
03 kwie 2019, 12:37
banan_wlkp pisze:
03 kwie 2019, 11:49
Podepne się pod temat.
Problem polega na tym, iż klimatyzacja dziala, chłodzi, po chwili przestaje, po kilkunastu sekundach znowu chłodzi przez ok 2 min i znowu nie działa. Z racji że komputer wywalił błąd na czujniku jakości powietrza został on wymieniony. Nic to nie dało. Dwóch mechaników mówi co innego: jeden mówi ze sprężarka się zaciera, drugi że padł zawór. Spotkaliscie się z taką usterką? Czynnika jest full, układ szczelny.

Czy ktoś może polecić ogarnietego mechanika od klimy w okolicach Torunia?
@Bartas @Ramzes doradzicie?
Kłopot rozwiazany. Okazało się, że problemem był zawór który znajduje się przy sprężarce. Z tego co mówił mechanik to układy Denso lubią się zaszlamiac. Na tym zaworze jest sitko, które wychwytuje cały syf. Jak się sitko zawali to nie puszcza zimnego. Wyjścia są dwa: albo czyszczenie układu i zaworu, albo czyszczenie układu i wymiana zaworu. Ja wymieniłem. Koszt naprawy 400zl razem z czynnikiem.

Jakby kto szukał namiar do dobrego mechanika (wg mnie konkretny) w okolicach Torunia to zapraszam. Napisze na priv.
By mari0 -  03 cze 2019, 22:25
 świętokrzyskie
#274683
A wie może ktoś czy w okolicach środka mniej więcej na podszybiu może w środku są jakieś wiatraczki od klimy czy coś, tak to jest cicho włączam klimę trochę syczy więc pewnie mało czynnika jest ale jak dodaje gazu i upuszczam to coś hurgota po środku, pod maską przy sprężarce jest cisza.

Edit, odebrałem samochód ale nie naprawiony, nie chcieli się podjąć naprawy powiedzieli ze rok temu mieli taki przypadek, że jest to kompresor co chodzi cały czas nawet jak klimatyzacja nie jest załączona, i jak wyciekł czynnik mogło się pozacierać coś i w układzie mogą być opiłki jakieś itp, i że najlepiej było by przeczyścić instalację.

Ale tak patrzę i występuje w ofercie sprzęgło klimatyzacji do golf5, wiecie może jak z tym jest ?
#275005
Dziś 33 stopnie, a u mnie widać klima słabo chodzi, przy ustawieniu na 16 cały czas dmuchawa praktycznie z maksymalną prędkością chodzi, powietrze tylko trochę chłodne. Wentylatory 2 chodzą, rura przy sprężarce jest zimna (woda się skrapla), błędów brak. Sprężarka do wymiany czy próbować jeszcze z nabiciem czynnika ?
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 72