Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#290221
Dziadek13 pisze:
04 mar 2023, 15:40
mmx166 pisze:
02 mar 2023, 17:52
I na maszynie do klimy tez zauwazylem jak wentylatory wylaczyly sie cisnienie spadlo.
Czyli co jak mu spadło ciśnienie i nie chodzą wiatraki wtedy to jest dobrze? ale klima też nie chłodzi.
Tu wydajność jest sterowana cyfrowo ze sterownika do elektrozaworu w sprężarce tu nie ma stałego napięcia 12V. U mnie startuje wentylator po załączeniu klimatyzacji dotykając rękom strony gorącej sprężarki jest gorąca i tak ma być mam dwa wentylatory duży i mały, klima manualna.

Tez mam manualna i 2 wentylatory które chodzą i tak razem z czego tylko duży ma 2 biegi . Wentylatory załączają się w momencie gdy ciśnienie osiągnie ileś tam bar i wyłącza się gdy ciśnienie spadnie . Czyli twierdzisz ze w temp zewnętrznej gdy odpalisz auto i jest powiedzmy 8 stopni na plusie to od razu 2 wiatraki się kręcą tak ?
Nie wiem co tam na maszynie mu pokazuje, mi chodzi o bloki w vcds w których widać kiedy włączają się wiatraki i wyłączają przy jakim ciśnieniu
By soja -  29 mar 2023, 13:23
 zachodniopomorskie
#290283
Mam climatronic i temat wentylatorów chłodnicy wciąż jest dla nie zagadką. U mnie nie startują od razu, choć wiele osób pisze, że powinny. Przynajmniej, gdy nie ma upałów (nie wiem jak to jest w gorćę dni, gdy auto nagrzane)
W ASO mówią, że wszystko jest, ale temat doprowadza mnie już do szaleństwa.

Przy okazji zapytam Was o nawiewy w kabinie. Jak mam nastawione na AUTO, to zauważyłem, że powietrze, szczególnie, w chłodniejsze dni leci bocznymi kratkami - tymi bliżej szyb. Ponoć sam sobie tak steruje. Też tak macie? Czy leci powietrze od razu ze wszystkich kratek?
#290706
DawdGolf pisze:
12 paź 2023, 22:07
Panowie gdzieś zgubiłem temat i nie mogę odnaleźć może jest zamknięty lub wpisuje złe frazy w szukajke..... paruje mi strona kierowcy i wieje tylko zimnym, czy ktoś kokarzy jakiś manualna jak wymienić ten silniczek krokowy od strony kierowcy i jaki ma on numer?
silnik wykonawczy klapy regulacji temperatury lewy-V158. Manual: https://www.youtube.com/watch?v=zP3O5IN ... =golfWagen

Dodano po 15 minutach 20 sekundach:
Panowie czy może miał ktoś taki problem? Podczas regulacji temperatury na climatronicu nie zawsze przeskakuje o pół stopnia w górę czy w dół tylko wyskakują randomowe wartości. Załączam filmik [youtube]https://youtube.com/shorts/FUUuvy37bjI? ... 4uJ1KqEGFT[/youtube]
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72