Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Hiob -  15 cze 2018, 20:03
 dolnośląskie
#265750
Cześć

Dziś, po 50km jazdy z włączoną klimatyzacją zauważyłem na postoju, że kapie mi jakiś płyn pod samochodem. Sprawdziłem, jest to czysta woda. Znalazłem kilka wątków, że to skroplona woda z klimatyzacji i ma ona ujście pod siedzeniem pasażera - z tej okolicy kapie woda.

Niektórzy piszą, że tak ma być, inni, że nie. Jak to jest w Golf'ie 5? Pod siedzeniem pasażera jest wyjście wężyka do odprowadzania wody z parownika klimy?
Gdyby wężyk był zatkany, to woda mogłaby się zbierać pod dywanikiem fotela pasażera, prawda?

Więc takie kapanie, jest ok?

PS:
Tak, to czysta woda - zero smaku, zero zapachu czy koloru.
#266097
Witam wszystkich forumowiczów,wybaczcie że zaśmiecam forum lecz problem dotyczy klimatyzacji (climatronik).Mianowicie juz od dłuższego czasu borykam się z klimatyzacją,wgl się nie włącza,ani wentylatory nie startują ani sprężarka.Rzeczy które wymienilem:
-Czujnik ciśnienia klimatyzacji
-Zawór sterujący sprężarką
-Panel sterowania kkimatuzacja
Klima nabita i szczelna..nie wiem już czego i gdzie szukać,pomóżcie panowie..:/
#266424
dzien doberek;

mojego gufra mam od stycznia więc dopiero teraz mam okazję przypatrzeć się klimatyzacji.
Oczywiscie na wstępnie wymieniony filtr kabinowy, "dobity" czynnik (niewielki ubytek), ozonowanie i takie tam pierdoły.
Klima działa normalnie, zadnych podejrzanych gwizdów, trzasków czy innych nietypowych zachowań.
Pytanie mam o jej wydajność.
Do mój zaledwie 4 samochód z klimą - astraG chłodziła dość dobrze, nowy Fiat BravoII to bylo jakieś kompletne nieporozumienie - przy duzych upałach ona ledwo chłodziła, VectraC mroziła wręcz a Golf.. no własnie. Może to subiektywne odczucie ale wczoraj przy temp zewn 34st pokretlo temp na minimum, dmuchawa na 3-4, obieg wewn wyłączony i... chłodzi ale tyrudno powiedziec zeby zęby szczękały z zimna.
Dziś rano musialem to sprawdzić. Jest chłodniej, ok 25st, termometr w nawiewy, wentylator na 1-2 i temperatura na wylocie waha się między 4,5st - 6st. Raz pokazalo nawet 4.2


Nie mam teraz mozliwosci jechac na jakis lepszy serwis ktory umie coś wiecej niz tylko wymienic filtr, napsikać jakies swinstwo w nawiewy i podpiąć maszynkę. Osuszacza tez na razie nie chce mi się wymieniać bo poodbno trzeba przód demontować :( (ale nie paruje nic ). Jak myslicie, raczej chyba jest OK ?

Klima manualna a ja jestem paranoik.
Ale to juz wiecie :)

Obrazek
Obrazek
#267031
Witam. Mam problem z klimą. A właściwie to chyba ze spreżarką. Nabiłem klimę(było 475, czyli dużo nie brakowało) i jakoś od tamtego czasu w okolicy sprężarki zrobiło się głośniej. Gdy dodaje gazu lub po prostu jadę to słuchać buczenie. Im wyższe obroty tym głośniejsze buczenie. Dodam że buczenie ma miejsce jedynie z włączoną klimą. Raczej nie sądzę aby ta dolegliwość była spowodowana zwyczajnym nabyciem klimy.
#267138
Witam

W moim MK5 1,6 FSI mam problem z klimą raz działa jak silnik jest mocno zagrzany to nie działa ale zauważyłem że jeden z wiatraków chyba ten mniejszy nigdy się nie włącza i tu upatruję problemu.

Mam kabelek mam VCDS co prawda beta ale jest i chciałem sprawdzić przez VCDS sprawność wiatraków i pytanie jak to zrobić . Gdzie w VCDS wykonać test wiatraków ?
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 72