Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#244006
Jest to możliwe że np. Błędu nie ma a od strony pasażera leci zimne powietrze zaczyna grzac dopiero od 26C mimo sprawnego silniczka od strony pasażera. ? Czy to wina silniczka który mieszka powietrze i jakie ma oznaczenie ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
#246389
Panowie
chciałbym się poradzić w związku z problem.
W momencie kiedy wyłącza się klimatyzacja ok. 1,5 -2 st. C. na szyby nawiewana jest spora ilość wilgoci przez krótki moment (30 sek.). Wystarcza to aby szyby mocno zaparowały, następnie przerzucam Climatica na 4 poziom i max temperaturę przez kilka minut aby odparować szyby. Tylnych zazwyczaj się nie udaje chyba, że przez uchylenie okien.

Problem nie występuje kiedy startuje autem już w temperaturach poniżej 2 stopni, a więc na starcie klimatyzacja już nie działa.

Co może być powodem?
Filtr kabinowy wymieniany regularnie, nie zauważyłem wilgoci w aucie. Myślicie, ze może to być kwestia odprowadzania wody z parownika? Jak to sprawdzić i wyczyścić ewentualnie?
#246425
:wall:
Chłopy rarunku!!
Golf v plus 2006r.
Klima dziala... przez około 2 godz po czym klapy sie zamykaja, slychac jak dmuchawa dziala i nie ma nawiewu do wnetrza. Dalsza nawet godzinna jazda i zmiany ustawien nie pomagaja. Jesli wylacze klime to po ok 20 min zaczyna dzialac normalnie.
Bylem u 4-ech specow i kazdy mowi co innego.
Czy ktoś mial taki problem?
Klima po przegladzie, bledow brak. :wacko:
#247672
Hej koledzy,
Miałem wypadek z lisem i tak zepsutym zepsutym golfem przejechałem jakieś 2000km, w końcu wymieniłem chłodnice klimy, wentylator mały za chlodnicą wody, zawór sterujący sprężarką, układ jest szczelny i nabity w pełni czynnikiem. U mnie w Karlsruhe jest juz w miarę ciepło i wiem, że klima działa bo chłodzi i wentylatory chodzą, ale problem jest taki, że zaraz po Odpaleniu samochodu chwilkę śmierdzi jakby starymi skarpetkami. Chwilę przed wypadkiem wymieniany był filtr kabinowy. Co zrobić żeby pozbyć się tego smrodu? Dać się jej tj klimie wydmuchać dłuższy czas na Low temperaturze? Zmienić filtr kabinowy? Podpowiedzcie proszę. Dzięki!

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
#248332
lolek102 pisze:Witam

Ostatnimi czasy po włączeniu klimatyzacji słychać dziwne piszczenie.Nie jest to wentylator od nawiewu bo wystarczy wyłączyć AC i dźwięk ustaje.

Ma ktoś pomysł co to może być ?
wróżenie z fusów jest w Andrzejki :tooth: piszczenie pod kanapą, w bagażniku, pod maską, w schowku, za oknem czy jeszcze gdzie indziej?
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 72