Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#253848
Ehhh... zatarłem sprężarkę klimatyzacji. (no sama się zatarła, ale że od kupna do niej nikt nie zaglądał, to się zatarła) Z tego co mi pokazywał mechanik, to jest masa opiłków.

Stoję przed następującym dylematem (propozycję mechanika):
1.Kupić na szrocie używaną i założyć.
2.Kupić regenerowaną + płukanie układu.
3.Wymieniać układ. (w zasadzie wszystko prócz przewodów)

Mechanik mówi, że do opcji pierwszej nikt nie płuka układu, i ludzie jeżdżą ile się uda. Gwarancji mechanik nie da na żadną z opcji prócz 3 ale przy tym pojawiają się już ciekawe kwoty.

Skłaniam się delikatnie do płukania układu (400zl) + regenerowanej sprężarki. Czy płukanie układu ma jakąkolwiek skuteczność? Pochodzi to trochę?
#254611
Witam
Mam problem taki że z klimy chyba spiernicza ale nie do konca wiadomo ( bedzie sprawdzane w poniedzialek) ale chlodzi tylko od strony pasażera
Druga sprawa, grzeje tylko od strny kierowcy od pasażera zimne....

jakas porada ?

aaa PS: robilem test błędów i na lewym okienku 71 ( 1 i 2 u góry małe) po prawej i0

byla juz odpowiedz ze moze być to silniczek v159 jesli sie potwierdzi to moze ktos poleci gdzie kupic bo na allegro jest ale podpisany jako klapa do grzania nog
na dodatek co troche slysze jakies stuki w okolicach kolan kierowcy moze troche z bardziej z centrum. Nie zawsze ale czasem, nie ma to zwiazku ze sprzeglem czy predkoscia (moze ze jak szybciej to nie slysze ;P) ale dodam ze gdy robie reset ( przycisk econ plus nawiew na twarz) to stukanie ustaje.
#254909
majster pisze:Siemka,

Czy to normalne, że im dłuższa trasa tym głośniej chodzi klimatyzacja? Nie wiem jak to opisać, po prostu im dłuższa trasa tym głośniej "wyje" przy wchodzeniu na obroty.

Z góry dzięki za odp.
Hmm... A klimatyzację to masz taką co na budynkach? :hmmm:

Dobra, tak na serio-klimatik czy klimatronik? Podałeś objawy. Kiedy jakieś nabijanie? Nic z tych rzeczy nie napisałeś.
#254920
Cimek pisze:
majster pisze:Siemka,

Czy to normalne, że im dłuższa trasa tym głośniej chodzi klimatyzacja? Nie wiem jak to opisać, po prostu im dłuższa trasa tym głośniej "wyje" przy wchodzeniu na obroty.

Z góry dzięki za odp.
Hmm... A klimatyzację to masz taką co na budynkach? :hmmm:

Dobra, tak na serio-klimatik czy klimatronik? Podałeś objawy. Kiedy jakieś nabijanie? Nic z tych rzeczy nie napisałeś.
Klimatronik, samochód kupiony na początku zeszłego roku, nie robiłem nic z klimą od tego czasu bo chłodzi bez problemu. Tylko kwestia głośnej pracy pojawiła się od jakiegoś czasu.
#254922
majster pisze:
Cimek pisze:
majster pisze:Siemka,

Czy to normalne, że im dłuższa trasa tym głośniej chodzi klimatyzacja? Nie wiem jak to opisać, po prostu im dłuższa trasa tym głośniej "wyje" przy wchodzeniu na obroty.

Z góry dzięki za odp.
Hmm... A klimatyzację to masz taką co na budynkach? :hmmm:

Dobra, tak na serio-klimatik czy klimatronik? Podałeś objawy. Kiedy jakieś nabijanie? Nic z tych rzeczy nie napisałeś.
Klimatronik, samochód kupiony na początku zeszłego roku, nie robiłem nic z klimą od tego czasu bo chłodzi bez problemu. Tylko kwestia głośnej pracy pojawiła się od jakiegoś czasu.
To od tego bym zaczął. Podczas nabijania jest dodawane smarowidło do kompresora. Przy okazji sprawdzają ciśnienie (u mnie nie jest stałe i trzeba rozglądać za regeneracją).
#254925
Od kilku dni walczę z klimatyzacją w MK5 2004 rok 1,6 FSI z klimatronik dwu strefowa i pomysły się skończyły a mianowicie
Temperatura na zewnątrz 30 stopni na klimie nastawione 20 stopni
po włączeniu AUTO, zamykają się wszystkie dopływ powietrza i z wlotów powietrza nic nie leci a w samochodzie nie ma żadnego ruchu powietrza,ani nie odczuwa się niższej temp.- sprężarka pracuje, wentylatory chodzą. Po włączeniu przycisku ECON wszystko wraca do normy, lecz klima nie chłodzi. Po włączeniu obiegu zamkniętego również nie odczuwa się zadnego ruchu powietrza we wnętrzu. Przeprowadziłem również reset klapek z poziomu ukrytego menu w klimie nic to nie dało
Może ktoś miał podobny problem? bo jak już mam dosyć eksperymentów bo nic nie dają
#255004
Witam ponowe w tym temacie.
U mnie jest problem z nadmucham na przednią szybę, a mianowicie nie leci mi tak silne powietrze od strony kierowcy jak u pasażera. Dokładniej to z tych kratek na desce pod szybą, od strony kierowcy leci powietrze ale słabo porównując to do strony pasażera. VCDS nie pokazuje mi błędów. Możliwe że zakochał się wylot powietrza z tamtej strony? Próbowałem dostać się tam ale przeszkadza przednia szyba. Kratke ściągnąłem ale dalej palce nie sięgają..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
By Domin94 -  25 lip 2017, 21:46
 dolnośląskie
#255091
Witam. Dzisiaj usłyszałem dziwny dźwięk z nawiewu. Usłyszałem go jak tylko włączyłem klime i zaniepokoiło mnie to. Nie wiem czy dźwięk wcześniej występował bo nie jestem w stanie sobie tego przypomnieć jednak zaniepokoiło mnie że klima jakby chyba mniej chłodziła a rurka od klimy w silniku nie jest zimna a po włączeniu klimy chyba powinna być zimna tak ?

przedstawiam wam moje wideo które nagrałem i bardzo dobrze słychać ten dźwięk jak przełączam nawiew na 1
Proszę o radę co to może być ? może klima się skończyła ? może to pasek napinacza rolek daje taki dźwięk ?tylko dlaczego słychać to w nawiewu jak się włączy ? bo jak jest wyłączony to nie słychać w ogóle :/

https://www.youtube.com/watch?v=GGLaofW ... e=youtu.be

PS: Nie wiem czy w dobrym dziale umieściłem temat.
By JaworVw -  26 lip 2017, 0:52
 pomorskie
#255099
U mnie był podobny dźwięk nabilem klime i poza przetartymi silniczkami które stukają czasem jest Ok już. Nie radziłbym używać klimy bo możesz popsuć kompresor używając jej bez nabicia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 72