Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By jarek60 -  11 cze 2021, 18:34
 zachodniopomorskie
#286389
W którym miejscu znajduje się czujnik g65 błąd 819. Jeździłem po lesie może nim go wymienię to warto sprawdzić czy kable całe? Może zdjęcie kto ma umiejscowienia czujnika?
Z opisów wynika że ten czujnik mogę wykręcić i niczym to nie skutkuje?
(mam na myśli ubytek czynnika chłodzącego)
#286520
Witajcie, mam problem z klimą. Ale zacznę od początku, kompresor wymieniony na sprawny (wyjęty ze sprawnego egzemplarza), szczelność zrobiona, klima nabita, wymieniony czujnik G65 bo dawał błąd, no i niestety wciąż nie działa :(
Jedyny błąd jaki pozostal to:
Address 08: Auto HVAC
01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285)
013 - Check DTC memory
Gdzie nie czytam to piszą żeby sprawdzić błąd na liczniku, ale u mnie na liczniku nie da się sprawdzić błędów. Czyżby był źle zakodowany? Jedyne co ja kodowałem (a właściwie przepisałem wszystko z poprzedniego) to Gateway bo wymieniałem radio na chińczyka. Ale wcześniej też było coś kombinowane przez poprzedniego właściciela
#286860
Witam! Mam następujący problem (Golf V 1.6mpi BSE 2004r. wersja klimy - climatic), klimatyzacja dopiero nabita (szczelna), brak błędów - klimatyzacja nie chłodzi.

-po włączeniu klimy, widać, że obroty wzrastają, więc kompresor chyba się uruchamia
-wentylator od klimy nie uruchamia się (podczas przeprowadzania testu wentylatorów VCDS'em, oba wentylatory uruchamiają się pomyślnie)

Wymieniać w ciemno czujnik ciśnienia klimatyzacji? Przy wymianie obędzie się bez opróżniania czynnika? Wyniki pomiarowe z bloku klimatyzacji.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
#288079
Didier2020 pisze:
15 sie 2021, 12:48
Witam! Mam następujący problem (Golf V 1.6mpi BSE 2004r. wersja klimy - climatic), klimatyzacja dopiero nabita (szczelna), brak błędów - klimatyzacja nie chłodzi.

-po włączeniu klimy, widać, że obroty wzrastają, więc kompresor chyba się uruchamia
-wentylator od klimy nie uruchamia się (podczas przeprowadzania testu wentylatorów VCDS'em, oba wentylatory uruchamiają się pomyślnie)

Wymieniać w ciemno czujnik ciśnienia klimatyzacji? Przy wymianie obędzie się bez opróżniania czynnika? Wyniki pomiarowe z bloku klimatyzacji.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
A w grupie 001 jaki masz kod sprężarki ? Jaka temperaturę pokazuje na zewnątrz ?
Awatar użytkownika
By jarek60 -  26 mar 2022, 18:18
 zachodniopomorskie
#288621
Uszkodzony silnik V158.
Mam putanie dotyczące sprawdzenia potencjometrów silniczków.
Sprawdza czyści i kalibruje potencjometry w silniczkach ich położenia, coś takiego:
W innych autach robią to w 08 klimatyzacja/blok pomiarowy 01.
Gdzie ta funkcja jest w VCDS AKP 20.4 w Golf V -jest coś takiego?
Awatar użytkownika
By jarek60 -  02 kwie 2022, 23:32
 zachodniopomorskie
#288680
Kolejne pytanie może ktoś podać symbol wkrętów mocujących silniczek V158 oraz osłony nagrzewnicy, niektórzy podają
ten nr katalogowy ale one za duże fi. N 104 241 01 Może kto podać wymiary tego wkrętu łeb pod klucz M6.
Golf V 2006 Może mam złe dane długość około 16mm fi nie zmierzyłem.
Awatar użytkownika
By jarek60 -  03 kwie 2022, 21:27
 zachodniopomorskie
#288684
jarek60 pisze:
26 mar 2022, 18:18
Uszkodzony silnik V158.
Podpowiedziano mi ze w bloku pomiarowym 12 można podejrzeć pracę tego silniczka.

Czerwiec 2006r produkcji auta. Pod kluch M6 jaka była ich Fi wkrętu ? Długość około 16mm. Może nr katalogowy? Gdzieś w etce musi to być?
Mi pasowało odkręcać kluczem M6.
Klimatyzacja zdjęcie typu nie podam bo nie wyjmę teraz radia, a tam naklejka.
Obrazek
  • 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 72